Odczynianie uroków i klątw

Odczynianie uroków – solą, zapałkami, jajkiem, majtkami i chlebem

Odczynianie uroków i klątw to proces, który budzi wiele kontrowersji, jednak od tysięcy lat takowe obrzędy są wykonywane w celu usunięcia zła otrzymanego od drugiej osoby. Zobacz kiedy należy je stosować, poznaj najpopularniejsze i sprawdź, czy były wykorzystywane w Twojej okolicy.

Co to jest urok i jak możemy go doświadczyć?

Urok lub tzw. “złe oko” najprościej można tłumaczyć jako złą energię otrzymaną od drugiego człowieka, który poprzez swoje negatywne emocje życzy nam złego losu. Przykładowo, jeśli ktoś zazdrości nam jakiegoś osiągnięcia to bardzo możliwe, że przez złą energię rzuci na nas urok. Nie koniecznie musi on być do nas wrogo nastawiony, a czasami nawet jedna zła myśl może być sprawcą problemów. Zazwyczaj winowajcą jest tutaj jednak silna złość lub zazdrość do drugiej osoby. Co ciekawe, w przypadku dzieci mówi się, że nawet jedno złe rzucenie okiem może być przyczyną rzucenia uroku. W niektórych kulturach zauważyć można natomiast niechęć do wszelkiego kamer i obiektywów, które mają być właśnie źródłem takiego złego uroku.

“Złe spojrzenie” stanowi szczególne miejsce w kulturze tureckiej. Praktycznie każda osoba wierzy tam w taki urok, przed którym chroni się amuletem o nazwie oko proroka. Nie jest to jednak wyjątek i już starożytni Egipcjanie używali ochrony przed złym okiem w postaci tzw. oka horusa. Innym powszechnie znanym symbolem ochronnym w tym zakresie jest otwarta dłoń, znana jako hamsa.

Jeśli w Twoim życiu towarzyszy Ci nieustanny pech, problemy i porażki na praktycznie każdym polu, to bardzo możliwe że jesteś ofiarą rzuconego uroku. Często dostrzeżemy wtedy, że stajemy się słabi mentalnie, a również stan fizyczny ulega pogorszeniu Po rzuceniu uroku stajemy się po prostu innymi, gorszymi ludźmi dla których osiągnie sukcesów jest abstrakcją i trudno nawet dostrzec jakieś ambicje na przyszłość. Jesteśmy najgorszą wersją siebie. Jednak nic straconego! Poniżej prezentujemy globalnie wykorzystywane metody na znalezienie i usunięcie klątwy lub uroku.

Odczynianie uroków solą

Wokół magicznego wykorzystania soli narosło wiele przesądów praktykowanych w różnych kulturach, jednak zdecydowanie najpopularniejsze zastosowanie znalazła ona jako środek do odczyniania uroków i klątw. Oto jak możemy wykorzystać sól do oczyszczania ze złej energii:

 • kąpiel oczyszczająca – dodawanie soli do kąpieli to znane rozwiązanie z reguły na wielopoziomowe działanie prozdrowotne. Taka kąpiel przynosi również pozytywne rezultaty pod względem oczyszczenia energetycznego i odczyniania uroków. Wystarczy, że wsypiemy do wanny garść soli (może to być nawet sól kuchenna) i gotowe! Sól posiada właściwości absorpcyjne i wyciąga z nas negatywną energię pozostawiając nas bez blokad. Popularne jest również dodawanie do kąpieli wybranych ziół, które zwiększą działanie soli lub wpłyną na inne aspekty naszego funkcjonowania np. zapewnią barierę ochronną przed przyszłymi urokami.
 • peeling z soli – to alternatywa dla kąpieli, która przynosi praktycznie takie same rezultaty. Wystarczy połączyć sól z jakimś gęstym żelem i wykonać peeling naszego ciała. Po wszystkim dokładnie spłukujemy ciało pod prysznicem. Przy pierwszym użyciu warto zrezygnować z nacierania twarzy i sprawdzić działanie naszego specyfiku na mniej newralgicznych miejscach.
 • oczyszczanie przedmiotów – jeżeli zła energia lub urok został rzucony na jakiś przedmiot, to również tutaj możemy wykorzystać sól. Do wyboru mamy dwie opcje – suchą sól i roztwór. Przy pierwszej opcji zasypujemy problematyczny przedmiot solą i pozostawiamy przynajmniej na kilka godzin. Po takim zabiegu przedmiot powinien być oczyszczony. Roztwór soli wodą wykorzystujemy tak samo, czyli wystarczy umieścić w nim przedmiot i pozostawić na pewien czas.
 • oczyszczanie pomieszczeń – również w tym przypadku możemy wykorzystać sól na kilka sposobów. Najprostszym z nich to po prostu nasypanie soli do naczynia i pozostawienie jej w pomieszczeniu na kilka dni. Możemy też rozsypać sól, jednak to przysporzy nam konieczności sprzątania. Dobrym pomysłem będzie umycie podłogi roztworem wody z solą – działanie będzie intensywne, a dodatkowo zyskamy odświeżone pomieszczenie.
Odczynianie uroków solą

Odczynianie uroków majtkami

To jeden z najdziwniejszych rytuałów wykorzystywanych od odczyniania uroku. Z dolnej części bielizny korzysta się w przypadku rzucenia uroku na dziecko, jeśli nie zdołaliśmy ochronić go np. czerwoną nitką na ręce. To wciąż praktykowane działanie zakłada ocieranie dziecka majtkami – dla dziewczynek przewidziane są majtki męskie, a dla chłopców – damskie. W zależności od miejsca, przeciera się tylko twarz dziecka lub jego całe ciało. Co istotne, koniecznie musi to być bielizna używana, nowa nie zadziała!

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Przy dzieciach pojawia się również temat odczyniania uroków koszulą. W tym przypadku teoria zakłada przetarcie buzi dziecka tą częścią garderoby. Genezy tego zwyczaju możemy doszukiwać się w wierzeniach ludowych, gdzie koszulę wykorzystywano do wróżb i wielu przesądów, np. tuż po urodzeniu dziecko było owijane w koszulę należącą do płci przeciwnej, aby w przyszłości zapewnić mu powodzenie w miłości.

Odczynianie uroków zapałkami

Zapałki możemy wykorzystać przede wszystkim do sprawdzenia, czy padliśmy ofiarą złego uroku i jeżeli nasze obawy zostaną potwierdzone to z ich pomocą go zażegnać. W jaki sposób odczynić urok zapałkami? otóż potrzebujemy pudełka zapałek z którego usuwamy większość z nich, tak aby pozostało dokładnie 10 sztuk. W dalszym etapie napełniamy szklankę wodą, do 3/4 jej wysokości. Teraz należy kolejno odpalić każdą z zapałek i poczekać na ich całkowite spalenie. Na koniec pozostaje delikatnie umieścić wszystkie spalone zapałki na powierzchni wody w szklane i pozostawić wszystko na noc.

Jeżeli następnego dnia wszystkie zapałki utrzymują się na wodzie, to znaczy, że nie został na nas rzucony urok. Jeżeli zatonie część zapałek to znaczy, że mamy na sobie słaby urok, natomiast zatonięcie wszystkich zapałek oznacza poważny problem. Rozwiązanie jest jednak banalne i już przygotowane – wystarczy natrzeć ciało wodą znajdującą się w szklance. W przypadku silnego uroku należy to powtórzyć kilkukrotnie.

Usuwanie uroku zapałkami

Odczynianie uroków chlebem

To bliźniacza metoda do tej z wykorzystaniem zapałek, z tym, że zapałki zastępujemy okruszkami chleba i nie wymaga czekania na rezultaty przez całą noc. Okruchy wrzucamy tutaj na powierzchnię wody i obserwujemy czy się na niej utrzymują. Jeżeli szybko opadają na dno to znak, że mamy problem ze “złym okiem”.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Odczynianie uroków jajkiem

To sposób do którego wykonania potrzebujemy jajka, miseczki z wodą, białej świecy, szklanki z wodą oraz dwóch osób – osoby wykonującej oraz biorcy. Jest to rytuał skojarzony z katolicyzmem i konieczne jest tutaj odmawianie modlitwy. Na początku należy zapalić świecę i nalać 3/4 szklanki wody, musimy też pamiętać też o zdjęciu całej biżuterii z naszego ciała.

Rozpoczynając odczynianie uroków bierzemy w dłoń jajko i trzymamy je skierowane spiczastą stroną w kierunku głowy osoby szukającej pomocy. Wtedy wypowiadamy słowa: “W imię Ojca i syna i ducha świętego opuść siło nieczysta (imię i nazwisko) i nigdy więcej tu nie trafiaj“. Dalej, wymawiając tekst dowolnej modlitwy wykonujemy 33 okrężne ruchy jajkiem nad głową. Teraz osoba oczyszczającą rozbija jajko o szklankę i umieszcza w niej jego zawartość, jednocześnie wypowiadając słowa: „W mojej ręce trzymam nie skorupkę, lecz kłopoty (imię i nazwisko)”. Plamy na żółtku lub mętne białko świadczą o faktycznym problemie z urokiem u osoby oczyszczanej. Skorupa powinna zostać natomiast zgnieciona i wrzucona do miseczki z wodą. Na koniec zarówno miseczkę ze skorupkami, jak i szklankę z jajkiem opróżniamy do toalety, mówiąc przy tym “Precz siło nieczysta!

Odczynianie klątwy jajkami

Odczynianie uroków wodą święconą

Sposobów na wykorzystanie wody święconej jest kilka. Niektórzy uważają, że wystarczy skropić nią osobę z urokiem, inni twierdzą, że konieczne jest nacieranie całego ciała, a jeszcze inni zalecają wypicie jej niewielkiej ilości w celu usunięcia złej energii.

sklep myslczlowieku

Podsumowanie

Wszystkie przedstawione tutaj rytuały na odczynianie uroków mogą się nieznacznie różnić w zależności od miejsca występowania. Z pewnością jeżeli kiedyś został lub zostanie na ciebie rzucony urok, to znajdziesz w nich rozwiązanie swoich problemów. Jeżeli czujesz, że coś słabo działa, z powodzeniem możesz wykorzystać kilka opcji.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

8 komentarzy do “Odczynianie uroków – solą, zapałkami, jajkiem, majtkami i chlebem”

 1. Witam, już kiedyś w moim życiu spotkałam się z odczynianiem uroku ,,brudnymi majtkami”.
  Urok ten odczyniała moja własna prababka ( która urodzona była w 1913r. i zapewne nauczyła się go od kogoś z przodków) na pisklętach kurcząt… Według mojej prababki urok rzuciła zazdrosna sąsiadka której pisklęta nie rozwijały się tak zdrowo i szybko jak mojej prababki i był to według niej powód do zazdrości i rzucenia uroku , i po kilku-godzinnej wizycie zazdrosnej sąsiadki, pisklęta zaczęły dostawać ,, kręćka” i zdychać. Wtedy moja prababka sięgnęła po brudne majtki i zaczęła odczyniać urok. Pamietam, że tłumaczyła mi, że wybór majtek zależy od płuci osoby która rzuciła urok, wiec jeśli kobieta rzuciła urok to muszą być to znoszone majtki żeńskie, a jeśli mężczyzna to majtki męskie… i podczas ,, przeciągania” każdej sztuki piskląt wypowiadała urok odczyniający i pluła trzy razy przez lewe ramię.
  Piskląt było tak wiele, że babce zabrakło niemal śliny w ustach ale po dziś dzień pamietam jaka była dumna z siebie kiedy kurczęta przestały zdychać.
  Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla osób które spotkały się z tym obrzędem ale sama chętnie się dowiem, czy w Waszych rodzinach dochodziło do podobnych nie wiem jak to nazwać? ,, Obrzędów?”

  1. Ja byłam światkiem przelewania wosku czy raczej kropienia woskiem gałązek wierzby ułożonych na talerzu czy misce z woda nad śpiącym niespokojnie dzieckiem. Pomogło

  2. Słysz łam o tym od babci mojego ex, że pomogło niespokojnemu niemowlęciu . (wrócili ze spaceru i dziecko było przez kilka dni pobudzone). Babcia wierząca .

   Pewna pani biznesmen opowiadała , że jej dziecko miało dużo kurzajek . Z racji mieszkania na wsi szli na spacer polną drogą. Spotkali panią , która sama od siebie powiedziała , żeby /już tak nie pamiętam/ chyba na czarnej nitce zawiązywać supełki z wskazaniem dla której kurzajki przeznaczony. Wsadzić nitke pomiędzy przekrojoną cebulę i zakopać pod płotem. Mówiła, że pomogło. syn był mały i wierzył w to. Gdy dorusł i miał kurzajki nie chciał już tego zrobić bo toi głupie.

 2. Na mojego me,a rzuciła urok pewna kobieta jak mogę skutecznie ten urok z niego zdjąć byliśmy kochająca rodzina a tera on nie chce znać ani mnie ani naszych dzieci

 3. Moniko,mam ten sam problem. Mąż jest jak zahipnotyzowany,nic nie dociera Szukam wszelkich sposobów na to-zioła,oczyszczanie nic nie dają Proszę o jakąś radę na zdjęcie tego uroku

 4. zlizywanie oczu u dziecka w lewą stronę i plucie za siebie też pomaga na urok widziałam sama osobiście przelewanie wosku nad główką niemowlęcia lub na koszulką pomagało coś musi być w tym

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *