Czerwona nitka na nadgarstku

Czerwona nitka na nadgarstku – talizman ochronny

Czerwona nitka na nadgarstku uważana jest za talizman ochrony przed złym okiem, wypadkami i innymi negatywnymi sytuacjami życiowymi. W czym tkwi siła takiego rozwiązania i dlaczego wiele osób z naszego otoczenia uznaje czerwoną nitkę na ręce za idealną ochronę w codziennym życiu ?

Co oznacza czerwona nitka ?

Czerwona nitka i jej siła była znana ludzkości już w starożytności i już wtedy uważano ją za symbol ochrony. W Izraelu Istnieje tradycja według której czerwoną nić owija się wokół grobu pramatki Racheli. Kobieta bardzo kochała swoje dzieci, a jej wielkim pragnieniem życiowym było ich chronienie przed złem i wpływem negatywnych ludzi.

Również w Polsce przez stulecia uznawano odpowiednie praktyki uprawiane przez kobiety na wsi które miały chronić narodzone dzieci. Związane z tym jest do dzisiaj obwiązywanie nadgarstków niemowlakom aby uchronić ich przed złym spojrzeniem czy “zauroczeniem”. Taki zabieg ma na celu wykorzystanie dobrej energii pramatki Racheli w celu ochrony naszego dziecka. Co ciekawe, talizman ochrony przed złym spojrzeniem pojawia się w wielu kulturach. Jednym z najpopularniejszych jest oko Horusa, czyli symbol ochrony starożytnego Egiptu.

Czerwona nitka  na nadgarstku u dziecka

Właściwie co oznacza złe spojrzenie i dlaczego powinniśmy się przed nim chronić ? Otóż osoba naładowana złymi emocjami może silnie oddziaływać na innych ludzi własnie poprzez spojrzenie, tak jak by zamieniając swoje negatywne odczucia w niepowodzenia i nieszczęścia innych ludzi. Najbardziej podatne na wpływ osób ze złym spojrzeniem są ludzie nieśmiali i własnie małe dzieci.

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

Czerwona nitka 7 supełków

Aby nitka chroniła nas w odpowiedni sposób powinniśmy zachować pewne zasady. Przede wszystkim nitka powinna być zawiązania na lewej ręce, ponieważ jest ona uznawana za przyjmującą. Nić zawiązujemy na siedem węzłów, gdzie każdy z nich symbolizuje jeden wymiar duchowy człowieka.

Ciekawa są również okoliczności w jakich powinniśmy ją wiązać. Sytuacja powinna mieć miejsce w cichym pomieszczeniu i powinna to robić osoba którą darzymy zaufaniem.W chwili wiązania myślimy o przyjemnych rzeczach i staramy się wyciszyć. Warto też zapamiętać, że czerwonej nitki z nadgarstka nie powinniśmy ściągać dopóki nie spadnie, co symbolizuje jej wyczerpanie.

Czerwona nitka kabała

Kabała jest to duchowa , filozoficzna szkoła judaizmu która ma za zadanie ujawnienie człowiekowi siły zarządzającej całym wszechświatem, nazwanej Stwórcą. Kabała uważa Stwórcę i stworzenie za dwa przeciwstawne twory i ma doprowadzić egoistyczne istoty (stworzenia) do połączenia się ze stwórcą poprzez ich upodobnienie się. Symbolem kabały stała się właśnie czerwona nitka którą zawiązujemy na nadgarstku. Kabała przeniknęła w nasze społeczeństwo do tego stopnia, że każdego dnia miliony osób nie wychodzi z domu bez tego amuletu ochronyi.

Dlaczego czerwony kolor nitki ?

Czerwona nitka kabała

Kolor czerwony to symbol miłości i entuzjazmu, który już sam z siebie może oddziaływać na człowieka. Omawiane nitki mają nas chronić, natomiast zbyt duża ilość koloru czerwonego na naszym ubiorze może spowodować przeciążenie i wywołać zupełnie odwrotny efekt. Oczywiście noszenie czerwonej nitki nie stanowi tutaj zagrożenia.

Kto nosi czerwoną nitkę na nadgarstku ?

Czerwona nitka na nadgarstku nie zawsze musi być noszona świadomie przez jej właściciela. Prezentuje się elegancko, minimalistycznie i dobrze kontrastuje, jest więc noszona zwyczajnie dla ozdoby.

  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

Czerwoną nitkę możemy zobaczyć też u wielu znanych ludzi, takich jak Madonna, Paris Hilton, Maryla Rodowicz, Kayah czy Patryk Mikiciuk. Noszą ją one zazwyczaj w pełni świadome, jako talizman ochronny, tym samy rozpowszechniając tą praktykę wśród wielu ludzi. Co ciekawe, możemy znaleźć wypowiedzi niektórych gwiazd w jakich okolicznościach zaczęły nosić czerwoną nitkę kabała i jak to na nie wpłynęło.

Szczególnie ciekawy jest tutaj przypadek madonny która otwarcie opowiada jak kabała pomogła jej w szukaniu sensu życia. Nawiązuje nawet do tego ruchu w swoich piosenkach czym z pewnością wzbudza zainteresowanie wielu ludzi. Najwięcej na Madonnie zyskało Kabbalah Centre, czyli instytucja zajmująca się kabałą, a raczej pseudokabałą.

sklep myslczlowieku

Centrum nie ma z prawdziwą kabałą wiele wspólnego, a jej właściciel jest typowo nastawiony na duży zarobek. Potwierdzeniem osiągniętego sukcesu może być dość szybkie przeniesienie kompleksu z małego budynku na przedmieściach do ekskluzywnych nieruchomości w centrum miasta.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *