Czakra sakralna

Czakra Sakralna – Co to? Jak odblokować?

Czakra sakralna to drugi punkt naszego układu energetycznego. Czakry odpowiadają za wiele aspektów naszej kondycji fizycznej i psychicznej, dlatego bardzo istotna jest umiejętność diagnozowania problemów. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, jak w prosty sposób odblokować czakrę sakralną, za co odpowiada oraz jak chronić się przed jej zablokowaniem.

Czakra Sakralna – Za co odpowiada?

Druga czakra jest czasami nazywana Svadhishthana, i jest związana ze szeroko rozumianym stworzeniem i kreowaniem. Nie oznacza to jedynie twórczości, ale także wyobraźnię czy popęd seksualny. Jeżeli działa prawidłowo, to nie mamy problemu z odczuwaniem przyjemności cielesnych i zmysłowych. Przyjemność płynąca z seksu jest dla nas kompletna, ale również samo obcowanie z innymi ludźmi sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.

Pierwsza czakra ma zbliżone znaczenie do czakry gardła, która odpowiada głównie za komunikację i kreatywność. Dobrym pomysłem będzie więc działanie w zakresie obu tych czakr jednocześnie.

umiejscowienie czakry sakralnej

Czakra sakralna ulokowana jest kilka centymetrów poniżej pępka i jest skojarzona z kolorem pomarańczowym.

Objawy zablokowanej czakry sakralnej

Tak jak w przypadku każdej z czakr, jej zablokowanie lub zamknięcie będzie skutkowała licznymi dysfunkcjami fizycznymi i emocjonalnymi. W tym przypadku najczęstsze będą problemy w sferze seksualnej. Zazwyczaj zauważalne są problemy z libido oraz trudności z erekcją u mężczyzn. Dla większości to bardzo trudny temat, który w konsekwencji powoduje narastające rozdrażnienie i mniejszą pewność siebie. Nawet jeżeli dojdzie do zbliżenia, to osoba z zablokowaną drugą czakrą nie będzie odczuwała pełni satysfakcji. Na płaszczyźnie fizycznej mogą pojawić się:

 • problemy z pęcherzem,
 • objawi alergii,
 • ogólne uczucie zmęczenia,
 • ból dolnej części pleców
 • problemy ze stawami
 • anemia

Zablokowana czakra sakralna będzie dawała również objawy emocjonalne. Przede wszystkim widoczna będzie niechęć do tworzenia nowych rzeczy oraz problemy z motywacją. Odczuwanie strachu przed zmianą czegokolwiek i odnajdywaniem się w nowej sytuacji również będzie codziennością. Często widocznym jest również problem z efektywnym wykorzystywaniem czasu, przez co czujemy się znudzeni brakiem zajęcia ale i tak pozostajemy bezczynni.

Wszystko opisane powyżej skutkuje również większą podatnością na uzależnienia. Jak wiadomo wiele ludzi szuka zrozumienia w różnego rodzaju używkach lub zachowaniach.

Odblokowanie czakry sakralnej – ćwiczenia i porady

Poniżej przedstawiamy 3 sposoby na odblokowanie czakry sakralnej. Nie musisz praktykować wszystkich, jednak wtedy efekty będą najbardziej zadowalające.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Informacje na temat odblokowania wszystkich punktów energetycznych znajdziesz w naszym artykule – jak odblokować czakry?

1. Medytacja dla czakry sakralnej

Czakra sakralna - odblokowanie przez medytację

Medytacja dla odblokowania czakry sakralnej jest bardzo podobna jak techniki dla otworzenia pozostałych czakr, bardzo ważne jest jednak żeba twoja uwaga była skierowana na odpowiednie rejony ciała i kolory. Spróbuj tej prostej techniki medytacyjnej na odblokowanie drugiej czakry:

 1. Usiądź wygodnie i staraj się aby kręgosłup był prosty a głowa stała się jego przedłużeniem. Głęboki oddech i zamknięte oczy pomogą Ci na maksymalne rozluźnienie i relaksacje – Oddychaj powoli, ale głęboko
 2. Skup się na okolicy brzucha, kilka centymetrów pod pępkiem. To miejsce gdzie ulokowana jest czakra sakralna. Możesz sobie wyobrażać, że silnie wpatrujesz się w opisywany punkt.
 3. Czakra sakralna jest skorelowana z kolorem pomarańczowym, dlatego staraj się skupiać na tym kolorze. Wyobrażaj sobie krążące pomarańczowe światło. Równocześnie staraj się poprzez wizualizację, umiejscowić je w okolicy centralnej części brzucha. Światło powinno powodować rozluźnienie i ciepło w okolicy czakry nad którą pracujemy. Dalej, już bez wyobrażeń, pozostań kilka chwil w początkowej pozycji.
 4. Otwórz oczy i powoli wróć do codziennych obowiązków. Początkowo odczujesz przede wszystkim spokój.

Mudra na czakrę sakralną

Do odblokowywania czakry sakralnej możemy wykorzystać również mudry, czyli specjalne układy dłoni, które ukierunkowują przepływ energii. W przypadku czakry sakralnej pomocna będzie Mudra Dhyani. Dla jej wykoniania:

 1. Połóż ręce na kolanach wewnętrzną stroną ku górze.
 2. Teraz wsuń lewą ręką pod prawą i połącz kciuki obu dłoni.
 3. Trzymając w ten sposób splecione ręce możesz medytować wykorzystując opisaną powyżej metodę.

2. Biżuteria i kamienie do odblokowania drugiej czakry

Pozytywny wpływ na działanie naszych czakr mają również odpowiednie kamienie. Aby oddziaływały na nasz system energetyczny powinniśmy trzymać je zawsze blisko siebie. Możemy używać zarówno postaci surowych jak i przetworzonych, np. biżuteria. W przypadku czakry sakralnej odpowiednie kamienie to:

 • kamień księżycowy – Występuje w wielu kolorach, ale najlepiej zadziała ten w barwach zbliżonych do pomarańczowego.
 • karneol – znakomicie sprawdza się w otwieraniu czakry sakralnej, ponieważ jest powszechnie uważany za kamień pozytywnie wpływający na naszą odwagę i chęć do działania.
 • kalcyt – ten w odcieniu pomarańczowym będzie rozwijał naszą kreatywność i poprawiał aktywność seksualną.
 • tygrysie oko – łączy zalety wszystkich powyższych i wygląda intrygująco.

Oprócz powyższych działanie wykazują również:

 • jaspis pomarańczowy,
 • kwarcu mandarynkowy,
 • kamień słoneczny,
 • pomarańczowy kalcyt,
 • opal ognisty,
 • pomarańczowy awenturyn,
 • brązowy cytryn.
  Tarot - co to jest i jak działa?

Zobacz naszą bransoletkę i naszyjnik (silniejsze działanie) na czakrę sakralną.

3. Afirmacje na czakrę sakralną

Odblokowanie czakry sakralnej przez afirmacje

Afirmacje to nieustannie powtarzane słowa lub zdania. Mocno upraszczając, można powiedzieć, że są te sentencje przez które ‘wmawiamy’ sobie to na czym nam zależy do momentu aż nasz umysł prawdziwie w to uwierzy. W przypadku czakry sakralnej będą to zdania które mają obudzić w nas kreatywność i poprawić nasze relacje z najbliższymi. Powtarzaj je w ciągu dnia lub po medytacji, pamiętaj jednak, że należy być zrelaksowanym i nie stosować ich “w biegu”. Poniżej przykładowe afirmacje do odblokowania czakry sakralnej, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie stworzenia własnych tekstów, które idealnie się wpasują w nasze problemy.

sklep myslczlowieku
 • Mam potencjał do stworzenia czegoś wyjątkowego
 • Zasługuję na przyjemność i zaspokojenie potrzeb
 • Potrafię osiągnąć coś więcej
 • Potrafię tworzyć zdrowe relację z kochającymi mnie ludźmi
 • Jestem gotowy na zmiany i rozwój osobisty
 • Czuję się swobodnie w moim ciele
 • Jestem silną, kreatywną osobą

4. Zmiana diety

Dieta dla czakry sakralnej

Na działanie naszych czakr duży wpływ ma również to jak się odżywiamy. Dla utrzymania zbilansowanych i odblokowanych czakr bardzo istotna jest świadoma dieta. Dobrze sprawdza się tutaj powiedzenie “w zdrowym ciele zdrowy duch”, bo przy centrach energetycznych ograniczenie spożywanych tłuszczów i cukrów będzie bardzo pozytywnym zabiegiem. Dodatkowo dla odblokowania czakry sakralnej powinniśmy spożywać:

 • Pomarańcze – nawiązują nawet kolorem do czakry sakralnej, ale sprawdzą się wszystkie owoce mięsiste
 • Nasiona – tutaj panuje pełna dowolność – sprawdzą się nasiona słonecznika, sezamu, chia, itp. Wskazane jest również spożywanie kiełek.
 • Zupy i herbaty – Wypijane przez nas płyny bardzo dobrze działają na druga czakrę. Najlepiej sprawdzają się te klarowne więc zalecam rosół, herbatę lub po prostu wodę.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *