Czakra podstawy - jak odblokować

Czakra Podstawy – Jak odblokować czakrę podstawy ?

Jak zapewne wiesz, czakry to centra energetyczne zlokalizowane w różnych częściach ciała. Sama wiedza o istnieniu czakr jest jednak niewystarczająca. Musisz wiedzieć jak z nimi pracować, gdzie są i na co wpływają. Najistotniejsze jest jednak wiedzieć jak rozpoznać problem i go rozwiązać. Jak wiadomo, podstawa jest najistotniejszym elementem każdej konstrukcji, dlatego też czakra podstawy odgrywa ważną rolę w naszym „układzie energetycznym”. Z artykułu dowiesz się jak otworzyć czakrę podstawy i jakie są objawy jej zablokowania.

Czakra Podstawy – Znaczenie i lokacja

Prawidłowo działająca czakra podstawy sprawi, że będziemy czuli bezpiecznie i pewni siebie. Wyznaczanie sobie nowych celów i stawianie im czoła przy odblokowanej czakrze podstawy przychodzi nam z dużą łatwością. Czakra podstawy napełnia nas energią i stanowi pewnego rodzaju fundament na którym możemy budować szczęśliwe życie. Jej energia sprawia, że czujemy się dobrze na ziemi i czujemy jej wsparcie w życiu codziennym.

Lokalizacja czakry podstawy

Czakra Podstawy ulokowana jest w dolnej części kręgosłupa.

Objawy zablokowanej Czakry Podstawy

Najlepszym opisem objawów zablokowanej czakry podstawy będzie brak radości z życia. Zamiast tego odczuwamy zagrożenie i niepewność, dlatego staramy się nie podejmować kontaktów z ludźmi. Mamy też wrażenie, że nawet podstawowe czynności przychodzą nam z wielkim trudem, a sukcesy są nam obcym doświadczeniem. Przez takie objawy człowiek staje się bardzo skąpy i ma problem z dzieleniem się z innymi ludźmi, nawet jeżeli coś im się należy.

Zablokowanie objawia się także trudnościami z koncentracją i nieumiejętnością panowania nad swoimi emocjami. Jeśli twoja czakra jest zablokowana, możesz czuć się też zagrożony, spanikowany lub niespokojny. Jesteś słaby psychicznie i ogromy dyskomfort sprawia Ci bycie w centrum zainteresowania. Dyskomfort może sprawiać nawet zasłyszana na nasz temat wzmianka od innej osoby.

Czytaj też:  Oko Proroka: znaczenie, historia i bezpieczeństwo

Zablokowana czakra podstawy ma również wpływ na stan fizyczny. Problemu z nią objawiają się bólem dolnego odcinka kręgosłupa, brakiem energii oraz zimnymi kończynami.

Odblokowanie Czakry Podstawy

Poniżej przedstawiamy 3 sposoby na odblokowanie czakry podstawy. Nie musisz praktykować wszystkich, jednak wtedy efekty będą najbardziej zadowalające.

1. Medytacja i joga

Medytacja dla odblokowania czakry podstawy

Medytacja dla odblokowania czakry podstawy nie różni się znacząco od standardowych sposób, bardzo ważne jest jednak skupienie się na odpowiednich rejonach ciała i kolorach. Spróbuj tej prostej medytacji na odblokowanie pierwszej czakry:

 1. Usiądź wygodnie z wypiętą klatką piersiową i prostym kręgosłupem. Staraj się aby mięśnie były maksymalnie rozluźnione, w tym celu zamknij oczy i oddychaj głęboko – powietrze wciągaj powoli nosem i wypuszczaj szybko ustami.
 2. Skup swoją uwagę na miejscu gdzie ulokowana jest czakra podstawy, czyli na początku kręgosłupa w miejscu kości ogonowej. Staraj się poczuć bóle i dyskomfort towarzyszący temu miejscu.
 3. Czakrze podstawy towarzyszy kolor czerwony, dlatego staraj się skupiać na tym kolorze. Wyobrażaj sobie wirujące czerwone światło. Równocześnie staraj się umiejscowić je w okolicy kości ogonowej. Światło powoli spowoduje rozluźnienie i ciepło w okolicy czakry, którą chcemy odblokować. Dalej, już bez wizualizacji, pozostań kilka minut w początkowej pozycji.
 4. Otwórz oczy i powoli wróć do codziennych obowiązków.

2. Afirmacje

Afirmacje do otworzenia czakry podstawy

Afirmacje są kolejnym użytecznym narzędziem przy otwieraniu czakry podstawy. Są to wielokrotnie powtarzane słowa lub zdania, które mają na celu wywołać określone działanie. W tym przypadku będą to zdania, które mają dodać nam pewności siebie i sprawić, że będziemy czuli się stabilnie. Powtarzane afirmacje sprawią, że ulegniemy autosugestii i nasz stan duchowy poprawi się. Możesz powtarzać je w ciągu dnia lub po medytacji, ważne żeby dać sobie chwilę oddechu od codziennego rytuału. Poniżej przykładowe afirmacje do odblokowania czakry podstawy.

 • Jestem szczęśliwy z tego co mam
 • Czuje się zrelaksowany
 • Jestem wspierany w potrzebie
 • Otaczają mnie ludzie na których mi zależy
 • Wszechświat czuwa nade mną
 • Czuje się stabilnie
 • Jestem bezpieczny wszędzie gdzie przebywam
Czytaj też:  Bretarianizm - Czy Życie Bez Jedzenia To Mit ?

3. Zmiana diety

Warzywa na odblokowanie czakry podstawy

Odpowiednia dieta również pomoże odblokować czakrę podstawy. Przede wszystkim nasza dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Należy zredukować spożycie tłuszczy, soli, słodyczy i przetworzonego jedzenia. Zalecane są natomiast warzywa, owoce i węglowodany złożone.

Dodatkowo na każdą z 7 czakr pozytywnie wpływają określone produkty spożywcze. Zalecane są tutaj czerwone warzywa i owoce takie jak pomidory, papryka, fasola, truskawki czy czereśnie. Czerwone jedzenie automatycznie wpływa na czakrę podstawy z uwagi na jej połączenie z tym kolorem. Równocześnie pomocne mogą okazać się warzywa rosnące w ziemi np. ziemniaki, marchew, rzodkiew czy cebula. W pewnym sensie mają one przekazać nam energię, którą obdarowała je natura przez wzrost w glebie.

Zacznij działać

Pamiętaj, że najważniejsza jest chęć zmiany. Nie odkładaj ćwiczeń na jutro jeżeli stwierdzasz problemy z czakrą podstawy. Zacznij jak najszybciej i nie wmawiaj sobie, że nie masz na to czasu – to nieprawda. Zadbaj o swoje zdrowie duchowe a zobaczysz, że całe Twoje życie nabierze koloru.

About Daniel Nurek

Nazywam się Danie Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *