Czakra korony

Czakra Korony: Za co odpowiada i jak wykorzystać jej moc?

Czakra korony, zwana również Sahasrara to siódmy i ostatni element układu energetycznego, który odpowiada za funkcjonowanie naszego organizmu pod względem fizycznym i mentalnym. Zobacz jakie działania podejmować aby kontrolować ten ośrodek i żyć pełnią życia.

Jak działa czakra korony?

Funkcjonowanie ostatniej czakry istotnie wpływa na jakość naszych doświadczeń i przyjemności czerpanej z życia. Jeśli działa prawidłowo doceniamy wszystkie istotne wydarzenia i czerpiemy z nich maksimum radości. Odgrywa też istotną rolę w naszej komunikacji wewnętrznej i pozwala na wykorzystywanie mądrości duchowej dla lepszego pojmowania rzeczywistości i obierania właściwego kierunku. Działanie czakry korony wpływa więc na:

 • Motywację do sięgania po wyznaczone cele,
 • Umiejętność znajdowania wewnętrznego spokoju,
 • Dostrzeganie piękna w otaczającym nas świecie,
 • Poczucie własnej wartości,
 • Odczuwanie większej ekscytacji za sprawą przyjemności życiowych,
 • Korzystanie z wewnętrznej, duchowej mądrości.

Umiejscowienie czakry korony
Czakra korony stanowi zwieńczenie układu energetycznego i jest ulokowana na czubku głowy. Jest skojarzona z kolorem fioletowym i bywa nazywana “lotosem z tysiącem płatków”

Problemy przy zamkniętej czakrze korony

Problemy w obrębie funkcjonowania czakr przytrafiają się każdemu i są zazwyczaj spowodowane naszymi doświadczeniami życiowymi – w przypadku 7 czakry najczęstszą przyczyną jest kryzys wieku średniego lub negatywne opinie na tematy bardzo dla nas istotne . Przy czkarze korony objawy mogą być różne w zależności czy mamy do czynienia z jej nadaktywnością czy zbyt niską aktywnością.

Objawy nadaktywnej czakry korony:

 • Lekceważące i cyniczne podejście do życia,
 • Zmniejszona wrażliwość na bodźce emocjonalne i fizyczne,
 • Brak poczucia własnej duchowości i siły wewnętrznej,
 • Zachowania autodestrukcyjne, czyli skłonność do negatywnych działań podejmowanych wobec samego siebie.

Objawy mało aktywnej czakry korony:

 • Trudności w znalezieniu sensu życia i swojego miejsca w świecie,
 • Brak inspiracji do działania,
 • Odczuwanie osamotnienia,
 • Chęć do “przespania” problemów.

Co ciekawe, dysfunkcję w działaniu tej czakry mogą objawiać się również od strony fizycznej i będą to:

 • Częste poczucie zmęczenia,
 • Słaba koordynacja ruchowa,
 • Przewlekłe bóle głowy.

Jak odblokować czakrę korony?

Chociaż zablokowane czakry stanowią duży problem dla naszego funkcjonowania to istnieje wiele technik pozwalających na zwalczenie tego zagrożenia. Zazwyczaj są to przyjemne metody, które oprócz poprawy funkcjonowania danej czakry przyniosą ogólne korzyści w zakresie naszego rozwoju duchowego.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Informacje na temat odblokowania wszystkich punktów energetycznych znajdziesz w naszym artykule – jak odblokować czakry?

1. Medytuj w odpowiedniej formie

Otwieranie czakry korony przez medytację

Medytacja jest najpowszechniejszą techniką w walce o zbalansowane czakry, dodatkowo pomaga nam w wyciszeniu i uzyskaniu równowagi emocjonalnej, więc każdy dbający o swoją duchowość powinien jej spróbować. W przypadku medytacji dla czakry korony najlepiej działać zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Usiądź wygodnie na krześle lub kanapie, w taki sposób aby Twoje plecy były wyprostowane a stopy swobodnie spoczywały na podłodze. Ręce połóż na kolonach, tak aby ich wewnętrzna strona była skierowana ku górze. Jest to pozycja określana jako “mudra“, która pomaga w pozyskiwaniu energii.
 2. Postaraj się maksymalnie rozluźnić, zamknij oczy i oddychaj głęboko z wydychaniem powietrza przez nos. Pozostań w tym stanie do momentu całkowitego wyciszenia.
 3. Wyobraź sobie kwiat lotosu znajdujący na czubku Twojej głowy i staraj się dostrzec jego rozwijające płatki.
 4. Teraz staraj się to połączyć z fioletowym światłem. Wyobraź sobie jak fioletowe promienie wydobywające się z kwiatu stają się coraz jaśniejsze i przenikają w głąb Twojego ciała. Poczujesz ciepło rozchodzące się od Twojej głowy po całym organizmie.
 5. Staraj się utrzymać takie wyobrażenie przynajmniej kilka minut, po czym otwórz oczy i wróć do codziennego życia.

2. Korzystaj z afirmacji

Afirmacje dla czakry korony

Afirmacje są kolejną techniką do wykorzystania przy pracy z czakrami. Nie wymagają praktycznie żadnego przygotowania i możemy z nich korzystać w każdej chwili. Są to po prostu wielokrotnie powtarzane zdania, które wpływają na naszą świadomość i sprawiają, że zmieniamy nasze nastawienie w konkretnych kwestiach. Wybrane zdanie powinniśmy powtarzać przynajmniej kilkanaście razy. W przypadku czakry korony będą to zdania mające na celu zbudowanie naszej pewności siebie w kwestiach generujących jej problemy. Przykładowe zdania z jakich możesz skorzystać (możesz wykorzystać również inne):

 • “Jestem pewny siebie i mam świadomość własnej wartości”,
 • “Widzę piękno otaczającego mnie świata”,
 • “Potrafię odnaleźć swoje cele życiowe”,
 • “Jestem istotnym elementem wszechświata”,
 • “Czuję wewnętrzną siłę”,
 • “Jestem otwarta na otrzymywanie duchowej prawdy”
  12 Praw Wszechświata - Uniwersalne zasady

3. Wprowadź odpowiednie produkty do swojej diety

Oczyszczanie czakry korony

Prawie każdy ma świadomość jak bardzo istotne jest prawidłowe odżywanie dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej oraz w profilaktyce przed chorobami. Odżywanie jest jednak również istotnym elementem naszego duchowego istnienia i wpływa na działanie czakr. W przypadku czakry korony najbardziej odpowiednimi produktami do spożywania będą:

 • Fioletowe warzywa i owoce – wszystko w tym kolorze działa pozytywnie na czakrę korony. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj bakłażan, buraki, śliwki czy marakuja,
 • Zioła i herbaty ziołowe – pomagają w odblokowaniu czakry korony. Bardzo silne działanie wykazuje mięta, najlepiej ta suszona samodzielnie,
 • Imbir – możemy go wykorzystywać przy pracy z każdą czakrą z uwagi na jego właściwości pomagajcie uzyskać duchowe oczyszczenie.

4. Miej przy sobie kamienie i minerały

Czakra korony - kamienie

Wykorzystywanie odpowiednich minerałów i kamieni to najłatwiejszy sposób na odblokowanie czakry korony. Każda czakra powiązana jest z odpowiednimi minerałami, które pozytywnie wpływają na ich pracę. Zazwyczaj kamienie mają kolor odpowiadający barwie danej czakry, jednak w przypadku ośrodka korony oprócz fioletowych kamieni wykorzystuje się również te przezroczyste. Po wyborze odpowiedniego kamienia wystarczy mieć go jak najczęściej przy sobie, najlepszym rozwiązaniem jest więc biżuteria lub po prostu trzymanie kawałka minerału w kieszeni lub pod poduszką.

sklep myslczlowieku

Najlepsze minerały dla czakry korony:

 • Kwarc – najlepszy będzie ten w wersji przezroczystej. Kwarc jest uważany za kamień dostarczający energii życiowej i pomaga nam odpowiedzieć na pytanie – “czego oczekujemy od życia?”,
 • Selenit – jasny, częściowo przezroczysty, który pomaga otworzyć czakrę korony poprzez inspirowanie nas do działania. Wspiera nas w podejmowaniu odważniejszych decyzji i opuszczaniu swojej strefy komfortu,
 • Sugilit – ten piękny, fioletowy minerał zwany też kamieniem miłości pozytywnie wpływa na czakrę korony. Bywa również również używany jako talizman przez negatywną energią.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *