Aura człowieka

Aura człowieka – Co to jest, Jak ją zobaczyć i Co możemy z niej wyczytać?

Zaintrygowała Cię aura człowieka i zastanawiasz się co to dokładnie jest? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie, a dodatkowo dowiesz się jak możesz ją odczytywać i interpretować kolory aury.

Co to jest aura?

Określenie to możemy tłumaczyć jako niewidzialne pole energii duchowej, które otacza człowieka oraz wszystkie inne istoty żyjące. Często możemy doświadczyć emisji tej energii u innych osób i poczuć ją na sobie. Bywa, że odczuwamy bardzo dużo ciepła płynącego o drugiego człowieka mimo że, nie prowadzimy z nim rozmowy lub wręcz przeciwnie, mamy wrażenie negatywnego nastawienia chociaż nie mamy ku temu podstaw – to właśnie za sprawą działania aury. Uważa się, że aura człowieka może przyjmować różne kolory, które stanowią odzwierciedlenie naszej kondycji emocjonalnej i samopoczucia w danej chwili – jest więc zmienna w zależności od dnia i doświadczeń życiowych.

jak sprawdzić kolor aury?

Dostrzeżenie swojej aury gołym okiem to bardzo wymagające zadanie, które udaje się zazwyczaj osobą z otwartym umysłem i wieloletnią praktyką w medytacji i rozwoju duchowym.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście to bardzo prawdopodobne, że znajdziesz tam eksperta, który będzie potrafił odczytać Twoją aurę. Czasami nie potrzeba nawet specjalisty i wystarczy specjalny sprzęt. Mowa tutaj o fotografii aury, gdzie wykorzystując odpowiedni aparat i technikę otrzymujemy zdjęcie otaczającej nas poświaty. Zdecydowanie pewniejszym rozwiązaniem będzie jednak posłużenie się drugą osobą.

Nie jesteśmy jednak zdani tylko na zewnętrzną pomoc, również samodzielnie możemy spróbować odczytać naszą aurę stosując odpowiednie techniki. Pozytywne rezultaty najczęściej przynosi połączenie pracy z lustrem i medytacji. Jak tego spróbować? najlepiej wykorzystać poniższe ćwiczenie. Musisz ustać przed lustrem i wykorzystać techniki medytacyjne do wyciszenia organizmu. Jeśli czujesz już spokój zacznij pocierać wzajemnie swoje dłonie, tak aby wytworzyło się ciepło. Następnie powoli oddalaj i ponownie łącz dłonie jednocześnie skupiając się na przestrzeni wokół nich. Jeśli dojdziesz do odpowiedniej wprawy, możesz zobaczyć kolory aury otaczające dłonie. Pamiętaj, że konieczna jest tutaj częsta praktyka.

Co o aurze człowieka mówi nauka?

Od strony naukowej trudno znaleźć potwierdzenie występowania aury, jednak istnieją narzędzia i techniki, które pozwalają na zobaczenie zjawiska wyglądającego dokładnie jak ona. Poświatę pojawiającą się wokół człowieka można zauważyć po zażyciu niektórych psychodelików, jednak efekt jest tłumaczony zmianami w połączeniach między komórkami nerwowymi. Istnieje również fotografia kirlianowska, czyli specjalny sposób robienia zdjęć, który pozwala na uzyskanie efektu aury wokół fotografowanego obiektu. Uchwycona na zdjęciu poświata to wyładowania elektryczne i nauka tłumaczy je w racjonalny sposób więc również w tym przypadku wątpliwe jest twierdzenie o uchwyceniu aury.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Istnieją także aplikację na smartfony, które rzekomo potrafią wyświetlić aurę na podstawie zrobionego zdjęcia. Jest to oczywiście oszustwo, a wygląd i kolor aury jest generowany losowo.

aura człowieka - jak ją zobaczyć

7 warstw ludzkiej aury

Aura składa się z 7 warstw, i każda z nich odnosi się do czegoś innego. Chociaż zazwyczaj trudno dostrzec poszczególne warstwy to jednak u niektórych osób jest widoczny dokładny podział.

 1. Warstwa fizyczna – znajduje się najbliżej naszego ciała i reprezentuje naszą kondycję fizyczną.
 2. Warstwa emocjonalna – odpowiada przeżywanym emocjom w danym momencie i zależy od nastroju.
 3. Warstwa mentalna – nawiązuje do logiki, rozumu i pojmowania.
 4. Warstwa ciała astralnego – stanowi odzwierciedlenie naszej kondycji duchowej, można z niej odczytać zdolność do obdarowywania uczuciem.
 5. Warstwa duchowa– określa nasze możliwości duchowe, jeśli jest oczyszczona pozwala odbierać energię od innych ludzi i ją wykorzystywać.
 6. Warstwa niebiańska – stanowi miejsce dla naszej intuicji. Jest bardziej widoczna u osób skłonnych do bardziej kreatywnych myśli i zachowań.
 7. Warstwa absolutna– ostatnia, najbardziej oddalona od ciała warstwa. Harmonizuje wszystkie poziomy i pomaga w podążania za wyznaczonym duchowo celem.
Kolory aury człowieka

Jak oczyścić swoją aurę?

Jak już wiesz nasza aura nie jest stała i ulega zmianie pod wpływem emocji i doświadczeń. Nie musimy jednak tylko czekać na pozytywne sytuacje przytrafiające się w życiu – możemy wykorzystać techniki i ćwiczenia, które pomogą nam oczyścić naszą aurą i zapanować nad obszarami jakie kontroluje. Oto najskuteczniejsze metody:

 • Afirmacje – to technika stosowana w wielu obszarach pracy nad rozwojem duchowym. Są to po prostu wielokrotnie powtarzane zdania, które z czasem wpływają na naszą podświadomość. Wystarczy, że wymyślisz jakiś prosty tekst np. “jestem szczęśliwym człowiekiem” i zaczniesz go powtarzać przynajmniej kilka minut. Jeśli wiemy gdzie leży nasz problem, najlepiej formułować afirmacje celujące w jego rozwiązanie.
 • Wizualizacje – nawet jeśli nie wiesz jak dokładnie wygląda Twoja aura, postaraj się sobie ją wyobrazić i najlepiej jeśli będzie zanieczyszczona ciemnymi plamami. Twoim zadaniem będzie wizualizacja energii, która z każdym oddechem eliminuje problem i sprawia, że aura wygląda nieskazitelnie.
 • Medytacja – znakomicie wycisza i pozwala skoncentrować się na zdrowiu emocjonalnym. Ożywia aurę i stanowi najlepszy sposób na pracę z samym sobą. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj techniki medytacyjne stosowane w odblokowywaniu czakr.
 • Neutralizatory energii – Najbardziej popularnym sposobem zwalczania negatywnej energii jest okadzanie dymem z białej szałwii. Można wykorzystać również minerały, w tym przypadku sprawdzi się np. kryształ górski.
  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Kolory aury i ich znaczenie

Nasza aura może być w jednym lub kilku kolorach nawiązujących do czakr. Czakry to ośrodki energetyczne ulokowane w różnych częściach naszego ciała, które regulują funkcjonowanie organizmu na wielu płaszczyznach. Nasza aura tworzy jedność z tymi punktami energii, więc kolor aury stanowią informację o naszej osobowości i kondycji mentalnej. Zobacz co oznaczają konkretne barwy.

 • Czerwony – jest przypisany do czakry podstawy, która odpowiada za nasze podstawowe wartości. Jeśli nasza aura zawiera ten kolor to znaczy, że posiadamy odpowiednie fundamenty do rozwoju duchowego i życia w szczęściu.
 • Pomarańczowy – jest związany z czakrą sakralną, która odpowiada głównie za naszą kreatywność. Problemy z tym ośrodkiem mogą powodować dysfunkcje w sferze seksualnej.
 • Żółty – to kolor nawiązujący do czakry splotu słonecznego wpływającej na naszą samoocenę i wytrwałość w dążeniu do celu. Mówi się, że jest to miejsce gdzie ulokowana jest nasza osobowość i tożsamość. Występuje u osób pewnych siebie i nastawionych na sukces.
 • Zielony – odpowiada czakrze serca, która odnosi się do miłości i umiejętności okazywania uczuć. Osoby z zielonym kolorem w aurze są zazwyczaj bardziej współczujące i kochające.
 • Niebieski – jest kolorem czakry gardła, która kontroluje umiejętność ekspresji swoich myśli i uczuć. Niebieskie aury posiadają zazwyczaj osoby empatyczne, które łatwo nawiązują znajomości.
 • Indygo – przypisuje się go do czakry trzeciego oka. Jest to potężny ośrodek energetyczny, który pozwala nam interpretować życie w szerszym wymiarze. Jeśli Twoja aura zawiera ten kolor to jesteś ponadprzeciętnie świadomym człowiekiem, który działa intuicyjnie i wie co jest dla niego najlepsze.
 • Fioletowy – kolor czakry korony, stanowiącej zwieńczenie naszego układu czakralnego. Fiolet zawarty w naszej aurze mówi, że dobrze czujemy się w naszym aktualnym miejscu życiowym i mamy poczucie spełnienia.
 • Czarny – czarna aura oznacza zazwyczaj, że jakieś negatywne emocje blokują przepływ energii i powinniśmy nad sobą popracować.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *