Kolory aury znaczenie

Kolory aury i ich znaczenie

Aura człowieka to na pierwszy rzut oka niewidzialne pole energii wokół naszego ciała, z którego możemy wyczytać wiele informacji. Kolory aury mogą nam powiedzieć jakimi ludźmi jesteśmy w głębi i nad czym powinniśmy pracować. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak sprawdzić kolor aury, koniecznie zapoznaj się z naszym wcześniejszym artykułem wyjaśniającym pojęcie aury.

Kolory aury – znaczenie

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, każdy kolor aury ma jakieś znaczenie, zobacz więc co oznaczają kolory zauważone u Ciebie.

Czerwona aura

Jeżeli przyglądając się swoje aurze zauważasz kolor czerwony to znaczy, że jesteś z natury osobą energiczną, która potrafi czerpać z życia. Zaradność to zdecydowanie słowo, które Cię określa i zdecydowanie potrafisz wcielać w życie swoje zaplanowane pomysły. Mówi się również, że czerwony kolor aury stanowi dobrą podstawę do rozwoju duchowego i budowania szczęśliwego życia.

Mówiąc o negatywnych aspektach czerwonej aury trzeba mieć na uwadze przesadną pewność siebie, która może pchać nas w stronę podejmowania niewłaściwych decyzji. Zaparte dążenie do celu może sprawić, że nie dostrzeżemy momentu w którym warto odpuścić dany temat.

Odpowiada czakrze korzenia, dlatego pojawiający się kolor czerwony świadczy, że w tym ośrodku energetycznym nie ma blokad.

Czerwona aura znaczenie

Pomarańczowa aura

Pomarańczowa aura oznacza, że masz swego rodzaju dusze artysty. Cechuje Cię ponadprzeciętna kreatywność i ambicja, która jednak bywa dość szybko gubiona w wyniku niepowodzeń. Odpowiada również za energię seksualną. Osoby z pomarańczą w aurze bywają niestabilni emocjonalnie i często reagują na sprawy pod wpływem emocji, więc trudno im o stabilizację w życiu. Niewątpliwą ich zaletą jest jednak umiejętność wyciągania wniosków ze swoich porażek.

Jest skorelowana z czakrą sakralną, której również odpowiada kolor pomarańczowy.

Pomarańczowa aura znaczenie

Żółta aura

Żółty kolor kojarzy nam się bez wątpienia z czymś pozytywnym i w tym przypadku ta zasada również się sprawdza. Żółta aura mówi nam, że osoba którą otacza jest bardzo żywiołowa i przepełniona optymizmem, który wylewa na świat. To osoby, których zawsze jest pełno i można odnieść wrażenie, że nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Ludzie z żółtym kolorem aury są szybko zapamiętywani i zwracają na siebie uwagę innych osób, dlatego są uważani za przyjacielskich. Pojawiającym się czasami negatywnym aspektem żółtej aury może być ignorowanie innych ludzi, a czasami nawet ich okłamywanie.

  Kalendarz księżycowy – czy warto go mieć?

Połączona z czakrą splotu słonecznego, która odpowiada za naszą tożsamość oraz poziom pewności siebie.

Znaczenie żółtej aury

Zielona aura

Zielona aura jest skorelowana z czakrą serca i pewnie dlatego ten kolor oznacza życzliwość i otwartość na innych ludzi, naturę czy zwierzęta. Zabawa z pieskiem lub spacer po lesie potrafią sprawić jej posiadaczom sporo przyjemności. Ludzie z zieloną aurą najprościej podsumować słowem “dobrzy”. Zawsze służą swoją pomocą i są godnym pocieszycielami w trudnych chwilach. Chociaż są otwarci na otocznie to często zapominają o sobie – to osoby, które nie lubią otwierać się przed innymi i często tłumią swoje emocje, co może generować różne dysfunkcje na podłożu psychicznym.

Zielona aura - znaczenie

Różowa aura

To kolejny kolor odpowiadający czakrze serca, jego wydźwięk jest jednak delikatnie mniej optymistyczny. Różowa aura również oznacza dobre serce i łatwe oddanie w sprawie innych, jednak w tym przypadku często wiąże się to z naiwnością i nadmierną ufnością w ich intencje. Z tego powodu, ludzie z różową aurą często pakują się w kłopoty spowodowane swoim altruistycznym podejściem.

Zarówno różowa oraz zielona aura dają przesłanki, że nasza czakra serca działa prawidłowo.

Co oznacza różowa aura

Niebieska aura

Niebieska aura oznacza umiejętność wyrażania siebie i bycie człowiekiem emocjonalnie wrażliwym. Pojawia się u osób dla których samodoskonalenie się jest bardzo istotną kwestią, a dzielenie się zdobytą wiedzą przychodzi im z dużą łatwością. Potrafią przemawiać i nakłaniać ludzi do swoich racji, z tego powodu często odnajdują się jako liderzy w swoich grupach. Negatywnym aspektem niebieskiej aury jest bardzo mocne przywiązywanie uwagi do szczegółów i drobnostek, co wbrew pozorom może stanowić hamulec i być bardzo irytujące dla innych ludzi.

Aura w kolorze niebieskim połączona jest z czarką gardła i mówi i właściwym działaniu tego ośrodka odpowiedzialnego za ekspresję swoich uczuć.

Aura niebieska

Fioletowa aura, Aura indygo

Zarówno fioletowa, jak i aura w kolorze indygo występuje dość rzadko, dlatego można powiedzieć, że dotyczy wyjątkowych osób. Te kolory aury oznacza silną intuicję i wrażliwością oraz niesamowite możliwości mentalne. Osoby u których występuje, doświadczają pożądania zrobienia czegoś wyjątkowego, co pozwoli im na spełnienie w życiu. Starają się zawsze interpretować otaczający świat na swój sposób. Łatwo potrafią sobie wytłumaczyć i zrozumieć ich miejsce we wszechświecie.

Fioletowej aurze odpowiada czakra trzeciego oka, która jest najsilniejszym ośrodkiem energetycznym, odpowiadającym w dużej mierze za świadomość duchową.

Fioletowa aura, indygo

Biała aura

Mówi się, że biała aura dotyczy osób o najbardziej zrównoważonej osobowości, które są wolne od problemów i ograniczeń, mają też silne poczucie połączenie z czymś bardzo istotnym. Jest to więc najbardziej pożądany kolor aury, ponieważ mówi, że nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba, Zagrożeniem dla osób z białą aurą mogą być inni ludzie, ponieważ występuje tutaj tendencja do dość łatwego przyjmowania energii od innych ludzi – zarówno tej dobrej jak i złej.

  Manifestacja 369 - Jak zrobić? Wyjaśnienie metody 369

Biel aury jest połączona z czakrą korony, która mówi o uniwersalnej energii i spokoju ducha.

Biała aura

Czarna aura

Czerń pojawiająca się w naszej aurze niestety nie wróży nic dobrego. Z reguły oznacza ona po prostu negatywną energię przejętą od innych, bądź wytworzoną w skutek naszego negatywnego nastawienia do świata i nieżyczliwego zachowania wobec innych ludzi. Zazwyczaj osoby z czarną aurą są wyczerpane emocjonalnie i wyraźnie brakuje im pozytywnych bodźców. Zmęczenie to wylewa się również w sferze fizycznej – brak chęci do jakiegokolwiek działania i zmian w swoim życiu. Czarna aura pojawia się tylko u osób w naprawdę złym stanie.

sklep myslczlowieku
Niebezpieczeństwo czarnej aury

Wielokolorowa aura

Nasza aura zazwyczaj nie posiada więcej niż dwóch kolorów, a większa ich ilość mówi o wyjątkowym okresie w naszym życiu. Zazwyczaj dużo kolorów pojawia się kiedy dokonujemy zmian na wielu obszarach i w pewnym sensie dochodzi do przemian w naszej aurze. Jeżeli zaobserwujesz u siebie więcej barw, to pamiętaj aby dobrze wykorzystać ten czas, ale przede wszystkim żeby znaleźć trochę przestrzeni na odpoczynek.

Wielobarwna aura człowieka

Nie podoba Ci się znaczenie koloru aury? nic straconego!

Pamiętaj, że aura człowieka ulega zmienia w wyniku przemian w naszej mentalności, samopoczucia i wpływu otoczenia. Chodzi nie dochodzi tak do tego bardzo często, to jednak niepokojące kolory nie powinny Cię szczególnie martwić, a co najwyżej motywować do pracy nad sobą.

Czasami, widzimy w sobie kogoś innego niż tak naprawdę jesteśmy, więc po odczytaniu swojej aury i zinterpretowaniu wyników zastanów się, czy faktycznie aura nie opisu lepiej Twoich wartości niż Ty sam. Zazwyczaj najlepiej po prostu się zaakceptować i nie szukać zmian na siłę, bo one i tak do niczego dobrego nie prowadzą.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *