Unalome - symbol

Symbol Unalome – Znaczenie, Tatuaż, Opis znaku

Unalome to jeden ze wzorów, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularność. Jego prosty design sprawia, że wiele osób odnajduje w nim idealny symbol na tatuaż czy wisiorek. Niestety, większość osób nie jest świadoma przesłania stojącego za tym znakiem, a wydaje się to kluczowe przy tatuażu pozostającym na całe życie. Zobacz zatem co oznacza znak Unalome.

Co to jest Unalome?

Unalome to symbol wywodzący się z Buddyzmu, który w jego głównej części składa się z pojedynczej linii ułożonej w liczne spirale i wygięcia, a kończy prostą linią. Dodatkowe uzupełnienia mogą stanowić również kropki i geometryczne kształty. Chociaż wzór wygląda dosyć banalnie, to według Buddyjskich wierzeń jest w nim zawarta cała istota ludzkiego istnienia.

Symbol Unalome reprezentuje życiową ścieżkę człowieka, na którą składają się pozytywne i trudne momenty. Mimo że, w większości przypadków ścieżka na pewnym etapie jest bardzo zawiła to jednak jej koniec stanowi prosta linia, która symbolizuje osiągnięcie pewnego stanu świadomości i wyzwolenia duchowego. Znak Unalome bywa również łączony z kwiatem lotosu, którego symbolika w pewnym sensie się pokrywa – pokonanie trudności życiowych i “zakwitnięcie” nawet w najbrudniejszej wodzie.

Znaczenie znaku unalome

Znaczenie poszczególnych elementów Unalome

Budowa symbol Unalome jest szczególna i każdy jego element ma określone znaczenie. Poniżej wyjaśniamy co tak naprawdę skrywa ten znak.

Podstawa

Podstawa symbolu Unalome to odniesienie do początku naszego życia, czyli po prostu narodzin. Spirala w jaką układa się dalej linia, reprezentuje nasze słabości, lęki i niepewności, które blokują naszą świadomość i sprawiają, że stoimy w miejscu lub zataczamy koła.

Krzywe linie

Spoglądając na kolejną część znaku widzimy że, linie przybierają kształty przypominające znak nieskończoności. Linia jest jeszcze bardziej zawiła i nakłada się na siebie. To symbolizuje nasze życie na etapie, kiedy już potrafimy wyciągać z niego wnioski i osiągnęliśmy pewien stopień mentalności. Życie zawsze przepełnione jest wzlotami i upadkami, a niejednokrotnie cofanie się pozwala nam na dalszy rozwój wykorzystując doświadczenia z przeszłości.

  Palo Santo - co to jest? Właściwości, Zagrożenia, Badania

W dalszej części symbolu możemy zauważyć, że pętle stają się coraz ciaśniejsze wraz z postępującym czasem. To z reguły oznacza, że stajemy się coraz bardziej skupieni na podróży ku oświeceniu i jesteśmy coraz bliżej naszego celu. Można to rozumieć również jako zwykłe dojrzewanie i zdobywanie wiedzy, dzięki której możemy podejmować mniej błędnych decyzji.

Zakończeniem tej zawiłej drogi jest prosta linia będąca celem naszej podróży. Oznacza, że osiągnęliśmy nasze wewnętrzne pragnienia i oświecenie.

Kropki

W niektórych wariantach symbolu za linią znajdują się również kropki. Reprezentują one niepewność życia i to jaki będzie jego finał. Tak naprawdę, będąc nawet w pełni świadomym człowiekiem, nigdy nie dostrzeżemy prawdziwego wymiaru końca naszego cielesnego istnienia.

Unalome z kwiatem lotosu

Bardzo często możemy spotkać symbol Unalome połączony z kwiatem lotosu. Jest on umieszczany zazwyczaj w górnej części znaku na prostej linii. Symbol lotosu również wywodzi się z kultur wschodnich, gdzie jest bardzo popularny. Lotos rośnie w błocie, w bardzo brudnej wodzie i mimo wszystko przebija powierzchnię w dążeniu do światła. Finalnie wyrastając na nieczystościach zdumiewa okazałym kwitnięciem, wydając kwiat symbolizujący czystość i oświecenie. Analogia do Unalome jest tutaj oczywista – pokonywanie trudności drogą do wyzwolenia i wolności. Oba symbole nawiązują więc do tych samych wartości i dlatego często możemy je spotykać we wspólnej kompozycji.

Unalome z kwiatem lotosu

Wykorzystanie wzoru Unalome w tatuażach i biżuterii

Unalome to symbol za którym stoi bardzo mocny przekaz, nic więc dziwnego, że jest wykorzystywany do manifestowania pewnych wartości przez wielbicieli tatuaży oraz niecodziennej biżuterii.

Ponieważ mówimy o znaku nawiązującym do wiary i ideologii, nasuwa się pytanie – czy jego noszenie jest w zgodzie z naszymi wartościami? Powinno to być rozpatrywane jako kwestia indywidualna – dla niektórych może być to wiara w zabobony i odstępstwo od własnej wiary, a dla innych wykorzystanie symbolu będzie po prostu formą głoszenia, że rozumieją zawiłość życia i swoją drogę.

  Magia i rytuały: Odkryj moc transformacji

Z wykorzystywania tego symbolu możemy czerpać dużo energii, szczególnie w trudnych momentach życia – stanowi on przypomnienie o najważniejszych wartościach i zawiłościach naszego funkcjonowania.

W związku z powyższym, znak Unalome może być znakomitym prezentem. Najlepiej spisze się dla osób które:

sklep myslczlowieku
  • Przechodzą przez trudny okres – pozwoli im zrozumieć, że droga każdego człowieka jest inna, jednak ciężką pracę i zaangażowanie możemy osiągnąć założony cel.
  • Nie mają pokory – unalome może być subtelnym przypomnieniem, że nawet jeżeli bardzo powodzi się nam w życiu, to prędzej czy później nadejdzie gorszy okres który trzeba będzie przetrwać.
  • Lubią podróżować – symbol będzie nawiązaniem do ich pasji, ponieważ nasze życie jest również podróżą.
  • Darzymy szczególnym uczuciem – znak będzie też analogią do funkcjonowania w związku, gdzie również mamy lepsze i gorsze okresy. Podarunek ma być podkreśleniem, że mimo tych trudności chcemy wspólnie realizować nasze cele.

Jeśli zastanawiasz się nad wytatuowaniem sobie znaku Unalome, to nic nie stoi na przeszkodzie jeżeli tylko utożsamiasz się z przesłaniem jakie niesie. Być może ułatwi Ci on przebrnięcie przez trudne okresy i dążenie do swoich wewnętrznych pragnień.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *