Trzecie oko

Trzecie Oko – Zobacz jak otworzyć swój umysł

Trzecie oko odpowiada za głębokie postrzeganie rzeczywistości przez człowieka. Jeśli Twoja czakra trzeciego oka jest otwarta to czujesz, że wiesz co robisz na tym świecie, a każda podejmowana decyzja jest zgodna z Twoim sumieniem. Co ciekawe, symbol ten pojawiał się różnych, rozwijających się niezależnie kulturach i nawiązywał do tego samego – świadomości człowieka.

Co to jest trzecie oko ?

O trzecim oku możemy myśleć jak organie naszego organizmu, który łączy odczucia jakie dostrzegamy za pomocą wszystkich zmysłów i pozwala spojrzeć na nie w szerszej perspektywie. Można powiedzieć więc, że trzecie oko to “super zmysł”, który umożliwia człowiekowi odpowiednią interpretację swojego życia i zachowania.

Trzecie oko jest zakorzenione w szyszynce, czyli niewielkim gruczole wielkości orzeszka ziemnego znajdującego się w naszym mózgu. Z tego powodu mianem trzeciego oka określamy również szyszynkę.

Jak wspominałem na wstępie, opisywany symbol pojawiał się w wielu starożytnych kulturach na całym świecie. Dla przykładu w Hinduizmie i buddyzmie trzecie oko reprezentowane jest przez szóstą czakrę Ajna, a w starożytnym Egipcie przez Oko Horusa, którego wygląd odpowiada nawet przekrojowi ludzkiego mózgu z wyszczególniona szyszynką.

Czakra trzeciego oka
Symbol czakry trzeciego oka

Czakra trzeciego oka – objawy zablokowania

Jak już wiesz, czakra trzeciego oka jest niezwykle istotna w kontekście naszej świadomości, dlatego bardzo ważne jest aby wiedzieć kiedy nie działa prawidłowo. Co ciekawe, zablokowane trzecie oko objawia się nie tylko w postaci psychicznej ale również fizycznej. Poniżej zebrałem listę najczęstszych objawów. Nie sugeruj się jednak nimi w stu procentach – zazwyczaj nie występują wszystkie na raz i dla każdego człowieka wyglądają trochę inaczej.

Najczęstsze objawy fizyczne:

 • Ból głowy i migreny,
 • Ból zatok,
 • Dyskomfort w oku,
 • Ból pleców i nóg.

Najczęstsze objawy psychiczne:

 • Brak wiary w siebie i wyznaczone cele,
 • Poczucie, że to co robisz nie ma sensu i do niczego nie prowadzi,
 • Problemy z podejmowanie decyzji,
 • Poczucie, że praca którą wykonujemy nic nie wnosi, jesteśmy nieprzydatni,
 • Popadanie w paranoje.

Przyczyny zablokowania trzeciego oka

Dlaczego może dojść do problemów z funkcjonowaniem trzeciego oka ? Otóż są dwie główne przyczyny:

 • Traumatyczne przeżycie – moment w naszym życiu którego najczęściej się nie spodziewamy i jest dla nas bardzo bolesny, np. śmierć bliskiej osoby, choroba czy rozwód. Przyczyną mogą być tutaj problemy w dowolnym obszarze naszego życia, który jest dla nas bardzo istotny. Trzecie oko w pewnym sensie kontroluje nasz system wartości, a w tak trudnych sytuacjach niemożliwe jest w pełni świadoma ocena sytuacji, co powoduje problemy.
 • Niedowartościowanie przez innych ludzi – na czakrę trzeciego oka negatywnie wpływa również umniejszanie naszych zasług. Jeżeli przykładamy się do pracy, a w swojej pasji staramy się być jak najlepsi, to krytyka naszych działań w tych kwestiach może zwiastować problemy.
jak otworzyć trzecie oko

Jak otworzyć trzecie oko ?


Naprawianie, czyli otwieranie trzeciego oka nie jest skomplikowanym procesem biorąc pod uwagę ile możemy zyskać. Jeżeli odnotowaliśmy jakieś problem przedstawione wyżej i czujemy, że coś jest nie tak, to w warto poświęcić trochę czasu naszej szyszynce. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma technikami i radami które pomogą Ci otworzyć czakrę trzeciego oka.

  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

Informacje na temat odblokowania wszystkich punktów energetycznych znajdziesz w naszym artykule – jak odblokować czakry?

Medytacja – pozwala nam skupić się na konkretnym celu i wycisza organizm, przez co przynosi zdumiewające efekty. Jest to technika wykorzystywana przy odblokowywaniu każdej z czakr. W przypadku trzeciego oka:

 1. Przyjmij wygodną pozycję (najlepiej usiądź) i przy zamkniętych oczach oddychaj głęboko i powoli przez kilka minut.
 2. Postaraj się skoncentrować na miejscu gdzie usytuowana jest czakra trzeciego oka, czyli na wysokości środka czoła.
 3. Jako że, trzecie oko jest połączone z kolorem fioletowym, staraj się skupić również na tym kolorze. Możesz wyobrazić sobie wirujące, fioletowe koło, które staje się coraz większe.
 4. Otwórz się na energię którą z pewnością poczujesz.
 5. Z medytacji możesz korzystać zawsze kiedy znajdziesz chwilę wolnego czasu.

Afirmacje – działają na zasadzie wpajania swojemu umysłowi określonych założeń poprzez powtarzanie odpowiednich sentencji. W przypadku otwierania trzeciego oka używamy zdań które dodadzą nam pewności siebie i sprawią, że uwierzymy w słuszność naszych działań. Mogą to być np:

 • Umiem podjąć prawidłową decyzję i to wykorzystać
 • Dzięki intuicji wiem jak postępować
 • Podążam właściwą drogą
 • Żyje zgodnie ze swoim sumieniem
 • Moje możliwości są nieograniczone
 • Moja pasja i zainteresowania mają sens

Oczywiście to tylko przykłady które można dowolnie personalizować dla siebie. Takie zdania należy powtarzać kilkadziesiąt razy.

otwarcie trzeciego oka

Dieta – odpowiednia dieta także wpływa na nasz układ energetyczny, w tym trzecie oko. Już samo jedzenie zdrowych i mało przetworzonych produktów działa pozytywnie na naszą psychikę i samopoczucie. Dla odblokowania trzeciego oka powinniśmy spożywać:

 • Kwasy Omega-3 – wpływają korzystnie na naszą pamięć i usprawniają pracę mózgu, przez co zwiększają świadomość. Dzięki temu czakra trzeciego oka może być łatwiej odblokowana. Kwasy Omega-3 znajdziesz np. w orzechach włoskich i rybach.
 • Ciemną czekoladę – ta smaczna przekąska jest również niezwykle pomocna. Pozwala oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli i tym samym zwiększyć koncentrację. Dodatkowo, udowodniono naukowo, że spożywanie czekolady uwalnia serotoninę, czyli hormon szczęścia.

Korzyści z odblokowania trzeciego oka

Nie bez powodu używamy określenia trzecie oko. Jeżeli nasza szyszynka funkcjonuje prawidłowo to faktycznie czujemy się jak z dodatkowym okiem, przez które możemy dostrzec inna perspektywę w każdej sytuacji.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Przede wszystkim jesteśmy pewni siebie i mamy zaufanie do podejmowanych decyzji. Nie chodzi tutaj jedynie o wybory typu “jaką bułkę kupić”, tylko o decyzje które zmienią nasze życie na lepsze.

Jeżeli zaczniesz pracować ze swoim trzecim okiem, doświadczysz zupełnie innego kontaktu z otaczającym Cię światem. Działanie ekosystemu nabierze dla Ciebie większego sensu i zrozumiesz ,że nic nie dzieje się bez przyczyny. Odkryjesz też czy naprawdę dobrze Ci w Twoim związku, w pracy i czy przyjaźnie są szczere.

Czakra trzeciego oka a Biologia

Pod względem biologicznym nasze trzecie oko to szyszynka, która wytwarza niezwykle istotną melatoninę. Jest to hormon odpowiadający za kontrolę rytmu dobowego, wpływa więc na to kiedy odczuwamy potrzebę snu. Jak można się domyśleć jest to uzależnione od ilości światła, i właśnie ono głownie steruje pracą szyszynki. Szyszynka wpływa również na hormony rozrodcze umożliwiając nam dojrzewanie płciowe.

Najbardziej istotny w kontekście trzeciego oka jest jednak wpływ melatoniny na radzenie sobie ze stresem i przystosowanie się do otaczającego nas świata.

sklep myslczlowieku
Szyszynka trzecie oko

Niebezpieczne zwapnienie szyszynki

Teraz, kiedy wiesz już jak istotna jest szyszynka, z pewnością dostrzegasz sens dbania o nasze trzecie oko. Niestety przez nieprawidłową dietę dochodzi do tzw “zwapnienia szyszynki“. Jest to proces polegający na gromadzeniu się fosforanu wapnia i w konsekwencji upośledzeniu pracy omawianego narządu. Głównym winowajcą problemu jest fluor i inne niebezpieczne pierwiastki jak rtęć, fosfor czy chlor. Do tego dochodzą różnego rodzaju pestycydy i konserwanty zawarte w codziennym pożywieniu. Zwapnienie szyszynki ulega rozwojowi również wskutek promieniowania emitowanego przez sieci komórkowe jak i linie wysokiego napięcia.

Dlaczego fluor jest największym problemem ? Ponieważ jesteśmy najbardziej wystawieni na jego działanie w codziennym życiu. Jak zapewne wiesz, fluor to składnik praktycznie każdej pasty do zębów, której używamy kilkukrotnie każdego dnia. Dzięki fluorowi w paście, nasze zęby mają być bardziej odporne na próchnicę.

Przyjmowany regularnie fluor może być jednak niebezpieczny i oprócz wspomnianego zwapnienia szyszynki prowadzi do innych chorób i dysfunkcji. Jest to pierwiastek toksyczny dla człowieka i mimo że, wielu ekspertów nas uspokaja to pojawiają się głosy organizacji twierdzące, że jego wpływ nie jest do końca przebadany.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.