Czosnek do ucha

Czosnek do ucha – Domowy sposób na pozbycie się bólu

Zbawienne działanie czosnku na nasz organizm omawialiśmy już niejednokrotnie np. w kontekście walki z przeziębieniem czy jako składnik mikstury na oczyszczanie żył. W tym poście skupiłam się jednak na bardzo przydatnym wykorzystaniu czosnku o którym mało kto słyszał. Mowa tutaj o jego wkładaniu do ucha – taki zabieg to skuteczny, domowy sposób na bolące ucho i każdy może go spróbować.

Czosnek w uchu – antybakteryjne ukojenie

Szerokie zastosowanie czosnku w medycynie naturalnej nie jest przypadkowe i chyba każdy z nas kiedyś słyszał, że jego spożywanie uodparnia nasz organizm oraz pozwala skutecznie zwalczać choroby. Rzeczywiście skuteczność czosnku nie jest jedynie mitem – jego pozytywny wpływ na wiele układów wewnętrznych człowieka został potwierdzony badaniami. Mimo tego, pewnie z reguły na jego nieprzyjemny zapach, nie cieszy się wśród nas taką popularnością na jaką zasługuje.

W kontekście stosowania czosnku na ból ucha najistotniejsze są jego właściwości antybakteryjne i łagodzące ból. Chociaż z reguły nie zdajemy sobie z tego sprawy, to ból ucha najczęściej wywoływany jest własnie przez infekcje bakteryjne. Z tego powodu, opisywana metoda to skuteczny sposób na zapalenie i bóle ucha. Co ciekawe można znaleźć opinie, że tak aplikowany czosnek pomaga również na bóle głowy, w moim przypadku nie przynosił jednak żadnych efektów.

Czosnek na ból ucha

Jak stosować czosnek do ucha ?

Wkładanie ząbku czosnku do ucha to banalny w wykonaniu sposób na poprawę nasze komfortu fizycznego, należy jednak pamiętać o środkach ostrożności. Wybierając ząbek czosnku zwróć uwagę na jego rozmiar – musi wejść do ucha, ale nie może być zbyt mały aby dobrze dolegał i nie wpadł zbyt głęboko. Nie należy też wkładać czosnku bezpośrednio do ucha, najlepiej owiń go gazą lub inny cienkim i przepuszczalnym materiałem – taki zabieg uchroni delikatną skórę ucha przed podrażnieniami i zapobiegnie zbyt głębokiemu przesunięciu. Najlepiej jeżeli zostawisz kawałek materiału na zewnątrz małżowiny, wtedy z łatwością pozbędziesz się czosnku w razie potrzeby.

Nie ma większego znaczenia w jakiej porze dnia skorzystasz z tej metody, dla mnie najwygodniejszym czasem okazała się noc. Nikt nie zwraca wtedy uwagi na gazę wystającą z naszego ucha i nie odczuwamy dyskomfortu spowodowanego przedmiotem w uchu, bo przecież śpimy :).

To sposób w jaki ja leczyłam ból ucha i efekty były naprawdę zadowalające. Już po jednej nocy z ząbkiem czosnku w uchu ból był zauważalnie mniejszy, a ostatecznie ustępował całkowicie.

Środki ostrożności

Ząbek czosnku do ucha

Mimo, że metoda jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia to jednak nie polecam jej każdemu. Przede wszystkim chodzi tutaj o stosowanie u dzieci. Dziecko zirytowane ciałem obcym w swoim uchu, mimo ostrzeżeń rodziców może podejmować próby jego usunięcia. W efekcie może to skutkować wepchnięciem ząbku czosnku do przewodu słuchowego i wizytą na pogotowiu.

Pamiętaj również, że przyczyn problemów z uchem może być naprawdę wiele, dlatego jeżeli ból nie ustępuje lub jest nie do zniesienia to jak najszybciej udaj się do specjalisty.

sklep myslczlowieku

About Katarzyna Niemczyk

Jestem Kasia. Kilka lat temu mój styl życia i złe nawyki żywieniowe doprowadziły mnie do fatalnej kondycji zdrowotnej i psychicznej. Nastąpił jednak przełom i po zrzuceniu wielu kilogramów, rozpoczęłam nowe życie. Teraz jestem zafascynowana zdrowym odżywianiem i wszystkim co z nim związane. Uwielbiam też testować nowe przepisy, mikstury i bogactwa medycyny naturalnej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *