Czakry dłoni - co to

Czakry dłoni – czym są i jak je otworzyć?

Wiele osób kojarzy czakry jedynie z siedmioma ośrodkami energetycznymi umiejscowionymi wzdłuż kręgosłupa, jednak istnieją również tzw. czakry dłoni, czyli miniaturowy układ, w którym poszczególne ośrodki umieszczone są właśnie w obrębie naszej dłoni. Chociaż nie są tak potężne jak te z głównego układu to jednak wiedza za co odpowiadają i pomoże nam usprawnić przepływ energii między nimi, co w konsekwencji wiele korzyści.

Gdzie dokładnie są ulokowane czakry dłoni?

Pewnym jest, że nasze dłonie są bardzo istotnym elementem w układzie czakr, ponieważ to miejsce z dużą ilością energii. Skąd to wiemy? otóż dłonie są miejscem gęstej kumulacji meridianów, czyli kanałów którymi przemieszczana jest energia (z tego powodu skuteczne są takie metody jak mudry, czyli joga dłoni czy reiki).

Jedną z teorii takiego umiejscowienia energii jest występowanie w naszych dłoniach czakr. Ich dokładne umiejscowienie jest jednak trudne do ustalenia i powstało na ten temat wiele historii. Jedna strona mówi, że czakry ulokowane są w centralnej części dłoni, druga, że w miejscu każdego stawu, a jeszcze inni uważają, że czkary dłoni to po prostu większe skupiska energii w obrębie rąk pochodzącej z głównego układu. Najpopularniejsza wydaje się jednak opcja zakładająca, że każda czakra ma przypisany swój szczególny obszar na dłoni – według niego:

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Takie rozgrupowanie wydaje się sensowne i w pewnym stopniu nawiązuje co “dużego” układu.

czakry dłoni - umiejscowienie
Umiejscowienie czakr na dłoni

Funkcje czakry dłoni

Czakry rąk, tak jak wszystkie inne, są elementem naszego układu energetycznego, który umożliwia nam otrzymywanie i odbieranie energii z otaczającego nas świata. Otwarte czakry dłoni dobrze wpływają na naszą otwartość, kreatywność oraz pewność siebie. Z tego powodu jeżeli czakry dłoni będą zablokowane możemy spodziewać się mniejszej pomysłowości, zamknięcia na otaczający świat i relacje z innymi, oraz poddawaniu w wątpliwość każdą podjętą przez nas decyzję. Oczywiście problemy w tych obrębach naszego układu energetycznego mogą powodować dysfunkcję w działaniu głównych czakr, co może przynosić jeszcze gorsze rezultaty.

Jak otworzyć czakry dłoni

Przed przystąpieniem do pracy z czakrami dłoni, warto zadbać o zbalansowanie głównych 7 głównych czakr, których zablokowanie przeniesie wiele negatywnej energii do naszego życia. Te ulokowane na dłoniach są mniej istotnym elementem układu, jednak aby wszystko funkcjonowało jak najlepiej, warto zająć się również tymi obszarami. To co zalecamy na początek to wykonywanie technik odblokowujących główne czakry – w ten sposób pośrednio wpłyniemy tutaj na funkcjonowanie również mniejszych ośrodków. Konkretne wskazówki znajdziesz w szczegółowym opisie każdej czakry, a mówiąc bardziej ogólnie, powinniśmy się skupić na:

  • kamieniach – na każdą czakrę pozytywnie wpływa określony typ kamieni i minerałów. Możemy wybrać biżuterię na czakry lub każdą inną formę. Warto dodać, że aktualnie znajdziemy bardzo dużo modnie wyglądających bransoletek na czakry lub naszyjników.
  • medytacji – skupiając się ma odpowiednich wartości dla każdej czakry,
  • afirmacjach – powtarzanych sentencjach i słowach, które wpływają na naszą świadomość,
  • diecie – to wbrew pozorom również istotny element w odblokowywaniu czakr.

Jeśli przyjmiemy wyżej przedstawiony podział obszarów dłoni na osobne miejsca ulokowania czakr, możemy skorzystać ze znaków naszych rąk do odczytywania problemów z czakrami. Idąc tym tropem, np. ból lub brak możliwości pełnego wyprostowania kciuka, możem zwiastować problemy z czakrą sakralną – tym bardziej jeżeli potwierdza to inne objawy charakterystyczne dla tego ośrodka.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

W kontekście czakry dłoni możemy natknąć się również na metody dedykowane specjalnie tym ośrodkom:

sklep myslczlowieku
  • Wykorzystanie wody – ta metoda zakłada wykorzystania wody do wzmocnienia medytacji i symbolicznego “wymycia” blokad. Wykonanie jest niezwykle proste – wkładamy ręce do jakiegokolwiek zbiornika z wodą (wystarczy nawet miska) i staramy się zrelaksować. Dalej uruchamiamy naszą głowę i wyobrażamy sobie jak woda wymywa blokady z naszych dłoni jednocześnie napełniając je jasną energią.
  • Tworzenie sztuki i ręczne robótki – pozwoli to wydostać się przez nasze dłonie kreatywnej energii, co często jest problemem z czakrami dłoni.
  • Ćwiczenie z reiki – to ćwiczenie pozwoli nam poczuć prawdziwą energię! Złącz obie dłonie opuszkami palców i zataczaj okrężne ruchy tak aby opuszki ciągle się dotykały. Po przynajmniej minucie powoli oddal dłoni od siebie – poczujesz wtedy energię wydobywającą się z końcówek palcy, staraj się ją poczuć jak najbardziej. Po chwili ponownie złącz opuszki, dla spotęgowania efektu. To proste ćwiczenie możemy być bardzo skuteczne, a do tego bardzo dobrze rozluźnia i uspokaja nasze myśli.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *