Czakra splotu słonecznego

Czakra Splotu Słonecznego: Co trzeba o niej wiedzieć?

Czakra splotu słonecznego to trzeci element naszego układu energetycznego. Czakry są bardzo istotnym elementem dla prawidłowego działania naszego organizmu zarówno pod kontem fizycznym jak i psychicznym. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o czakrze splotu.

Czakra Splotu Słonecznego – Znaczenie i lokacja

Trzecia czakra związana jest głównie z umiejętnością realnej oceny zaistniałej sytuacji oraz akceptacją samego siebie. Oznacza to, że jeżeli będziemy odpowiednio nad nią pracowali, staniemy się bardziej pewni siebie i zdolni do widzenia rzeczy takie jakie realnie są, bez sugerowania się wcześniejszymi doświadczeniami czy opinią innych.

Czakra splotu - umiejscowienie

Jak sama nazwa wskazuje, czakra splotu jest ulokowana na wysokości splotu słonecznego. Skrupulatnie przyjmuje się, że chodzi o granice górnej części brzucha i splotu.

Objawy zablokowanej Czakry Splotu Słonecznego

Zablokowanie dowolnej czakry wiąże się z konsekwencjami dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej. W przypadku trzeciej czakry głównym objawem będzie brak pewności siebie. W zależności od stopnia zablokowania, możemy to odczuwać jako tylko drobne wahania przy podejmowaniu decyzji, a w skrajnych przypadkach jako blokadę przed komunikacją z drugim człowiekiem.

Takie zaburzenia mogą stanowić ogromny problem zarówno pod względem towarzyskim jak i zawodowym – wszelkie pomysły i próby działania będą hamowane przez naszą mentalność. Odpowiednia samoocena i kalkulacja jest niesamowicie istotna w kontekście rozwoju, niestety przy zablokowanej trzeciej czakrze stoi ona na bardzo niskim poziomie.

Bardzo trudno przychodzi również znoszenie otrzymywanej krytyki – nawet mała wzmianka na temat naszego działania czy wyglądu, może spowodować wycofanie i pohamowanie zapędów. Skutkuje to utratą naszej niezależności i postępowaniem według wartości innych ludzi a nie naszych własnych.

Pod względem fizycznym zablokowana czakra splotu może objawiać się poprzez
dyskomfort trawienny i problemy z pamięcią, jednak te objawy nie zawsze występują.

Odblokowanie Czakry Splotu

Dla odblokowania każdej z czakr stosuje się podobne praktyki – istotne są jednak szczegóły. Poniżej przedstawiamy 4 sposoby na odblokowanie czakry splotu.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Informacje na temat odblokowania wszystkich punktów energetycznych znajdziesz w naszym artykule – jak odblokować czakry?

1. Medytacja i joga

Jak odblokować czakre splotu słonecznego

Medytacja dla odblokowania czakry sakralnej nie różni się znacząco od techniki dla otworzenia pozostałych czakr, istotne jest jednak aby podczas ćwiczeń koncentrować się na odpowiednich obszarach ciała i kolorach. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące medytowania w odpowiedni sposób:

 1. Znajdź komfortowe miejsce miejsce w odosobnieniu i usiądź wygodnie – najlepiej po turecku lub w pozycji kwiat lotosu, ale możesz też klasycznie na kanapie. Postaraj się maksymalnie rozluźnić zamykając oczy i łapiąc kilka głębokich, powolnych oddechów,
 2. Skup się nie miejscu gdzie kończy się górna część brzucha a zaczyna splot słoneczny – to miejsce gdzie ulokowana jest czakra splotu. Najlepiej wizualizować sobie ten punkt w myślach,
 3. Czakra splotu jest powiązana z kolorem żółtym, dlatego należy skupiać się również na tym kolorze. Teraz wystarczy połączyć obie wizje i próbować dostrzec w wyobraźni żółte światło w miejscu ulokowania trzeciej czakry. Stosując ta technikę po paru minutach powinniśmy odczuwać przyjemne ciepło i rozluźnienie w miejscu na którym się skupiamy,
 4. Po przynajmniej kilkunastu minutach medytowania powinniśmy odczuwać widoczną poprawę nastroju i spokój.

2. Afirmacje

Odblokowanie czakry splotu przez afirmacje

Przez afirmacje rozumiemy cyklicznie powtarzane wyrazy lub pełne zdania, które mają wpływać na naszą podświadomość. Owe zdania powinny przedstawiać cel który nam przyświeca. Afirmacje stosujemy często w pełni podświadomie, wmawiając sobie w myślach efekt jaki chcielibyśmy osiągnąć w danej sytuacji.

W przypadku czakry splotu słonecznego należy powtarzać zdania, które wzmocnią naszą pewność siebie i sprawią, że nasza samoocena poszybuje w górę. Poniższe afirmacje możemy powtarzać praktycznie w każdej wolnej chwili, ważne jest przy tym aby starać się jak najbardziej uwierzyć w swoje słowa i nie wypowiadać ich myśląc o czymś zupełnie innym. Oczywiście możesz tworzyć własne kombinacje zdań.

 • Jestem gotowy na sukces,
 • Mogę osiągnąć co tylko chcę,
 • Moje zdanie jest najważniejsze,
 • Opinia innych jest dla mnie nieistotna,
 • Jestem zdolnym człowiekiem
 • Ciężko pracując osiągnę co zechcę
  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

3. Zmiana diety

Dieta dla odblokowania czakry

Również to co jemy ma wpływ na funkcjonowanie naszego systemu energetycznego i odblokowanie czakr. Już samo zaprzestanie spożywania tłustych i wysokokalorycznych posiłków będzie bardzo dobrym punktem wyjścia. Dla odblokowania trzeciej czakry szczególnie istotne jest spożywanie.:

 • Żółta papryka – nawiązuje kolorem do opisywanej czakry i mocno ułatwia jej odblokowanie,
 • Rumianek i herbata rumiankowa – rumianek od zawsze jest polecany na problemy z czakrą splotu, a pod postacią herbaty sprawdzi się najlepiej,
 • Złożone węglowodany – Do pracy z czakrą splotu i realizacji swoich celów potrzeba dużo energii, dlatego węglowodany złożone będą istotnym elementem. Najlepiej dostarczać ich w postaci pełnoziarnistych produktów zbożowych.

4. Biżuteria i kamienie

Kamienie do odblokowania czakry splotu

Kamienie również będą znakomitym ułatwieniem w próbach odblokowania czakr. Wystarczy aby odpowiednie z nich nosić przy sobie, a część z naszych problemów natychmiast zniknie. W omawianym przypadku zaleca się noszenie następujących kamieni:

sklep myslczlowieku
 • Bursztyn – sprawdzi się tutaj wręcz idealnie, ponieważ jego działanie jest związane z jasnością umysłu i pewnością siebie. Najlepiej wybierać te w kolorach zbliżonych do żółtego,
 • Cytryn – jego potoczna nazwa to “kamień sukcesu”, ponieważ silnie wspiera nas w swoich założeniach i pozwala skupić się na celu. Sprawi również, że poczucie naszej wartości będzie stało na wyższym poziomie,
 • Żółty turmalin – żółty turmalin pozwala na pozbycie się negatywnych wspomnień i uprzedzeń. Idealnie sprawdza się gdy chcemy budować elementy naszej świadomości od nowa.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *