kamień księżycowy

Kamień Księżycowy: Zmieni Twoje Życie na lepsze

Kamień księżycowy to prosty sposób na lepsze życie emocjonalne, duchowe i fizyczne. Zobacz jakie dokładnie korzyści przynosi i jakie są najlepsze sposoby wykorzystania jego potencjału.

Co to jest kamień księżycowy ?

Jest to minerał o charakterystycznej srebrno – perłowej poświacie przypominającej blask księżyca. Najlepszej jakości kamień występuje na Sri Lance i w Indiach, ale znajdziemy go również w innych rejonach świata, w tym w Polsce.

Uznaje się go za symbol miłości i płodności oraz za amulet zapewniający głęboki sen i równowagę emocjonalną. W niektórych częściach świata nazywany jest kamieniem kochanków, ponieważ potrafi potęgować uczucie między zakochanymi. Panuje również opinia, że najlepsze efekty przynosi osobą spod znaku Wagi i Raka.

Korzyści jakie przynosi kamień księżycowy

Będąc w posiadaniu takiego kamienia możemy wiele zyskać pod względem emocjonalnym i fizycznym. Poniżej najważniejsze aspekty.

1. Równowaga emocjonalna

Tak oddalony od powierzchni Ziemi księżyc odgrywa bardzo istotną rolę w naszym ekosystemie. Jego przyciąganie odpowiedzialne jest za większość pływów wodnych i inne ciekawe zjawiska, jak np. powstawanie drewna księżycowego. Jednak księżyc oddziałuje również na ludzi – najłatwiej można zauważyć to podczas pełni księżyca, kiedy to wielu na nas dotyka problem z zasypianiem i dziwne stany emocjonalne.

Między innymi do energii księżyca nawiązuje nazwa “kamień księżycowy”. Uważa się, że skrywa on w sobie niezwykłą moc i działa kojąco na zdrowie psychiczne człowieka.

Kamień księżycowy odznacza się bardzo relaksującym wpływem na większość osób które go noszą i jest szczególnie przydatny w stresowych sytuacjach, lub gdy nie radzimy sobie mentalnie z otaczającymi nas problemami. Mówi się też, że pomaga zachować równowagę w odczuwaniu emocji każdego rodzaju – dzięki niemu nie jesteśmy zachłysnęli sukcesem ani nadmiernie zdołowani porażką.

  12 Praw Wszechświata - Uniwersalne zasady
Równowaga z kamieniem księżycowym

2. Wzmacnia kobiecość

Kamień księżycowy jest szczególnie przydatny dla kobiet. Wykazuje pozytywne działanie na równowagę hormonalną i stanowi rozwiązanie wielu problemów, których przyczyną są szalejące hormony (np. problemy z cerą czy wypadanie włosów).

Jest bardzo przydatny również dla kobiet boleśnie odczuwających menstruacje oraz jako środek łagodzący ból podczas porodu. Może okazać się też pomocny przy problemach z płodnością.

Pod względem mentalnym ten szczególny kamień pomaga pielęgnować i wydobywać cechy przypisywane najczęściej kobietą, tj. intuicję, łagodność i współczucie. Należy jednak pamiętać, że księżycowy kamień nie jest skierowany jedynie dla kobiet.

Wzmacnianie kobiecości może okazać się również pomocne w przypadku problemów emocjonalnych mężczyzn. Nawet największy twardziel ma w sobie jakiś odłamek kobiety i potrzebuje równowagi zapewniającej spokój i kompletność. Wydobycie kobiecych cech będzie idealnym rozwiązaniem dla panów mających problemy z agresją, którzy dzięki noszeniu omawianego kamienia będą cechowali się łagodniejszym usposobieniem.

3. Zapewnia lepszy sen

Jak już wiesz, kamień księżycowy bardzo dobrze relaksuje i uspokaja. Pośrednio dzięki temu jest też znakomitym sposobem na bezsenność – wystarczy mieć go przy sobie w łóżku np. włożyć pod poduszkę.

Nie dość, że ułatwi nam zasypanie to dodatkowo sprawi, że nasz sen będzie głębszy i bardziej efektywny. Jeżeli jesteś lunatykiem lub każdej nocy kilkukrotnie się budzisz, to musisz spróbować tego rozwiązania – efekty są zadziwiające.

4. Usprawnia krążenie krwi

Księżycowy kamień pomaga w prawidłowym przepływie krwi, przez co usprawnia działanie organizmu na wielu jego płaszczyznach.

Odpowiednie krążenie krwi to jeden z filarów zdrowego organizmu i wszelkie zaburzenia w tym zakresie skutkują groźnymi chorobami. Z pomocą przychodzi opisywany tutaj kamień, który wspomaga nasz układ naczyniowo-sercowy i sprawia , że składniki odżywcze docierają we wszystkie zakątki organizmu wraz z krążącą krwią. W ten sposób wspomagamy również naszą skórę i włosy.

Na jego noszeniu skorzysta również układ pokarmowy, ponieważ wspomaga wchłanianie składników pokarmowych przez organizm i usuwanie z niego zbędnych toksyn.

5. Przydatny w okresie dojrzewania

Jak już wcześniej wspominałem, kamień księżycowy wykazuje szczególne właściwości przy regulowaniu gospodarki hormonalnej organizmu – jest to pożądany efekt w okresie dojrzewania, kiedy szalejące hormony bardzo utrudniają życie.

  Palo Santo - co to jest? Właściwości, Zagrożenia, Badania

Minerał księżycowy będzie hamował nas przed podejmowaniem radykalnych i przykrych w skutkach decyzji, które mogły by mieć konsekwencji w naszym dorosłym życiu. Dodatkowo sprawia, że nastolatek nie odczuwa tak silnego sfrustrowania otaczającym go światem.

6. Wspomaga odblokowanie drugiej czakry

Omawiany kamień jest jednym ze sposobów na odblokowanie czakry sakralnej naszego systemu energetycznego. Odblokowana czakra sakralna to przede wszystkim kreatywność i udane życie seksualne, a utrzymywanie zbalansowanych czakr jest gwarancją zdrowia mentalnego i fizycznego.

Kamień księżycowy - biiżuteria

Odcień kamienia a działanie

Mówi się, że kamienie w różnych odcieniach charakteryzują się szczególnymi dla nich właściwościami:

sklep myslczlowieku
  • odcienie szarości – najbardziej popularny, ułatwia podejmowanie prawidłowych decyzji i przewidywanie ich skutków,
  • odcienie beżowe – najlepszy dla osiągnięcia równowagi emocjonalnej,
  • odcienie niebieskiego – przydatny najbardziej w kontaktach międzyludzkich,
  • odcienie bieli i szarości – wspomaga rozwój duchowy.

Jak korzystać z księżycowego kamienia ?

Aby maksymalnie wykorzystać moc zawartą w kamieniu, należy jak najczęściej mieć go blisko swojego ciała – najlepiej jeżeli w ogólnie nie będziemy się z nim rozstawali.

Najlepszym i najwygodniejszym sposobem będzie biżuteria z kamieniem księżycowym. Jego niecodzienny wygląd i charakterystyczny blask sprawia, że wygląda bardzo estetycznie na pierścionkach, sygnetach, naszyjnikach czy bransoletkach. Nosząc taką biżuterię zyskujemy wiec nie tylko opisane wyżej korzyści, ale również piękną ozdobę naszego ciała.

Zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest fanem błyskotek, ale i dla takich osób znajdzie się proste rozwiązanie. Wystarczy, że kawałek kamienia umieścimy w swoim portfelu, torebce czy po prostu w kieszeni.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *