Czakra serca

Czakra Serca – Anahata: Kiedy jest zablokowana i jak odblokować ?

Czakra serca to umowny punkt w naszym ciele, którego prawidłowe funkcjonowanie jest konieczne dla nawiązywania zdrowych relacji z innymi ludźmi. Jeżeli masz problemy w tym obszarze to bardzo możliwe, że zablokowana czakra serca jest Twoim problemem. Nie martw się jednak, w tym artykule dowiesz się jak ją odblokować.

Czakra Serca – Znaczenie i lokacja

Kiedy Anahata działa prawidłowo nie mamy problemów z wyrażaniem własnych uczuć i okazywaniem empatii. Przez wielu jest uznawana za najważniejszy punkt energetyczny w naszym ciele, ponieważ odpowiada za umiejętność emocjonalnego optowania z drugim człowiekiem i jednocześnie sprawia, że sami potrafimy tą bliskość dostrzegać. Można powiedzieć, że odblokowana czakra serca pozwala lepiej zrozumieć potrzeby drugiego człowieka i mu je dostarczyć. Daje również odpowiednią świadomość naszych potrzeb – sprawia, że lepiej dostrzegamy problemy naszego związku czy relacji z innymi ludźmi, przez co pozwala je eliminować lub uświadomić nam wybór nieodpowiedniego partnera.

Czakra serca - lokacja
Czakra serca ulokowana jest na wysokości naszego serca.

Objawy zablokowanej czwartej czakry

Przy zablokowanej czakrze serca najbardziej zauważalne są problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Będziemy mniej wyrozumiali względem innych, a wszelkiego rodzaju współczucie będzie przychodziło nam z trudem. Równie ciężko będzie nam obdarzyć kogoś zaufaniem i nawet wobec osób których lojalności jesteśmy pewni, będziemy podejrzliwi.

Jak pewnie już się domyślasz, życie w związku z osobą, która ma problemy z omawianą czakra jest bardzo problematyczne. Nawet jeżeli para bardzo się kocha, to przełamanie pewnych barier przez osobę z zaburzeniami będzie bardzo trudne. Jak wiadomo, pełne zaufanie w związku jest bardzo istotną sprawą, jednak osoby z zablokowaną czwartą czakrą praktycznie nigdy nie doświadczają takiego stanu i wraz z biegiem czasu trwanie w związku jest dla niej bardzo trudne.

Zablokowana czakra serca ma również odzwierciedlenie w naszej kondycji fizycznej. Najczęściej pojawia się tutaj wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia w działaniu układu odpornościowego, przez co jesteśmy narażeni na wiele różnych dolegliwości.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Warto wiedzieć, że opisane powyżej problemy zwykle nie występują razem. Nawet drobne dysfunkcje w relacjach z drugą osobą mogą zwiastować problemy.

Odblokowanie Czakry serca

Informacje na temat odblokowania wszystkich punktów energetycznych znajdziesz w naszym artykule – jak odblokować czakry?

Jeżeli zastanawiasz się jak odblokować czakrę serca, to odpowiedź znajdziesz poniżej:

1. Medytacja i joga

Zablokowana czakra serca

Medytowanie jest niezwykle silną bronią w walce z naszymi problemami energetycznymi w obrębie czakr. Wykorzystując odpowiednie techniki możemy wpływać na każdą z nich w przyjemny i relaksujący sposób. Oto jak należy postępować:

 1. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie – postaraj się znaleźć ciche i spokojne miejsce i usiądź wygodnie ( najlepiej po turecku ). Teraz staraj się maksymalnie rozluźnić stosując techniki prawidłowego oddychania. Zapomnij o swoich problemach a najlepiej staraj się nie myśleć o niczym i zamknij oczy.
 2. Twoja cała uwaga powinna skupiać się na miejscu Twojego ciała gdzie ulokowane jest serce. Postaraj się wyobrazić sobie zieloną energię płynącą wzdłuż kręgosłupa i uwalniającą się w czakrze serca. Wyobraź sobie z zakumulowana w tobie energia jest coraz silniejsza a zielone promienie jej towarzyszące wypełniają cię od środka.
 3. Teraz skup się na problemie, czyli staraj się połączyć zieloną energię i poczucie empatii wobec innych ludzi, ale również wobec siebie.
 4. Po zakończonej sesji pozostań przez chwilę w swojej pozycji nim wrócisz do codziennych obowiązków.

2.Odpowiednie Kamienie

Tak jak na każdą czakrę, również w tym przypadku możemy szukać sposobu na odblokowanie w określonych kamieniach i i minerałach. Energia kamieni wyrównuje energie czakry, przez co przyczynia się do rozwiązania problemów w niej występujących. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na pracę z czakrami. W przypadku czakry serca pomocne są zazwyczaj kamienie o zielonym zabarwieniu. Najczęśniej wymienia się tutaj:

 • zielony agat,
 • malachit,
 • kwarc różowy,
 • zielony awenturyn,
 • szmaragd,
 • perydot,
 • jadeit,
 • rubin,
 • różowy i zielony turmalin,
 • rodonit.

Zobacz naszą bransoletkę i naszyjnik (silniejsze działanie) na czakrę serca.

3. Afirmacje

Czakra serca ćwiczenia - afirmacje

Doskonałym sposobem na walkę z zablokowaną czakrą serca jest wykorzystanie afirmacji. Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się technika, którą każdy z nas niejednokrotnie wykorzystywał w swoim życiu. Afirmacje to nic innego niż powtarzanie sobie zdań, na których realizacji nam zależy. Może wydawać się to stratą czasu, jednak notorycznie powtarzane zdania są w szczególny sposób traktowane przez nasz mózg. Jedyne co należy zrobić to przez kilka minut powtarzać nasze pragnienia. Poniżej przykładowe zdania kiedy problemem jest czakra serca.

 • Jestem otwarty na drugiego człowieka;
 • Czuje się kochany i potrafię kochać;
 • Uczucia innych są dla mnie istotne;
 • Otaczają mnie ludzie na których mi zależy;
 • Stare konflikty nie są problemem;
 • Tworze zdrowe relacje z moimi bliskimi;
 • Ufam sobie i moim przyjaciołom.
  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

4. Zmiana diety

Odblokowanie czakry Anahata

Choć nie jest to najistotniejszy aspekt przy odblokowaniu czakr, to dopowiednia dieta może okazać się również bardzo pomocna. Zdrowe odżywianie sprawi, że będziemy mieli lepsze samopoczucie i więcej energii do działania. Dodatkowo przy pracy z każdą czakrą istotne jest spożywanie pewnych szczególnych posiłków. Dla czakry serca będą to:

sklep myslczlowieku
 • Zielona żywność – bardzo dobrze sprawdzi się groszek, ogórek, sałata, cukinia, brokuły, szpinak i awokado. Najbardziej pomocne będzie ich spożywanie w postaci płynnej np. zupy, soki i szejki .
 • Żywność z witaminą C – Dobre będą warzywa wymienione wyżej, jednak najwięcej witaminy c znajdziesz w natce pietruszki, papryce i brukselce.

Zrób coś dla siebie

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu masz wątpliwości czy z Twoją czakrą serca jest wszystko w porządku, nie zastanawiaj się i zastosuj któryś z prezentowanych sposobów – nic na tym nie stracisz, a możesz zyskać nową jakość życia. Podobne wytyczne dotyczą każdej z 7 czakr.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *