Wedy słowiańskie

Wedy Słowiańskie – Aryjskie: Prastare księgi Słowian

Czy to możliwe, że historia Słowian i całego życia na Ziemi jest zupełnie inna niż dzisiaj zakładamy ? Bardzo ciekawe i jednocześnie odważne teorie przedstawiają Wedy Słowiańskie i Aryjskie, które mają być spuścizną po naszych przodkach.

Co to są Wedy słowiańskie ?

Wedy słowiańskie to zbiór ksiąg, które mają opisywać historię ludzkości na Ziemi w ciągu ostatnich setek tysięcy lat, oraz nawiązywać do przyszłości w której aktualnie się znajdujemy. Są zbiorem zgromadzonej przez lata wiedzy i zawierają informacje nie tylko o bogu i człowieku, ale również o otaczającym ich świecie.

W tekstach znajdziemy liczne przypowieści i anegdoty, z których poznamy dokładną historię Ziemi i wszechświata oraz wiele wytycznych moralnych, które możemy porównywać do przykazań i nakazów przedstawianych przez znane dzisiaj religie.

W Wedach słowiańskich przeczytamy wiele opowieści, a także szczegółowe przykazania moralne oraz obyczajowe. Wedy zawierają niezwykle precyzje dane dotyczące budowy i historii kosmosu oraz naszej planety. W księgach Wed przedstawiony jest model czterostrefowego kosmosu, oraz wiele precyzyjnych danych fizycznych i astronomicznych. Według niektórych źródeł, na ich podstawie powstały święte pisma innych religii.

Niestety nie jest możliwe w pełni rzetelne oszacowanie daty ich powstania, jednak mówi się, że zapisane w wedach teksty były początkowo przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie i finalne zapisane na płytach z metali szlachetnych, w starożytnym języku wedyjskim.

Wedy słowiańsko-aryjskie – podział

Wedy możemy podzielić na trzy główne grupy:

Santi Wedy – zostały spisane w postaci złotych tablic na których umieszczono stare słowiańskie runy i są obecnie najstarszym dostępnym zbiorem. W Santi Wedy przeczytamy również i istnieniu innych ksiąg, (z treści dowiadujemy się, że zostały spisane dziesiątki tysięcy lat wcześniej i nazywano je Starożytnymi), jednak do dziś nie zostały odnalezione. Mówi się, że powstały około 40 tys. lat temu. Pojawia się w niech również informacja, że bardziej znane Wedy Indyjskie powstały właśnie na ich bazie, wskutek zapożyczenia części materiałów. W treści znajdziemy bardzo rozbudowaną wiedzę przekazaną głównie w formie dialogu. Przeczytamy tutaj informacje o powstawaniu świata, nadchodzącej przyszłości i przykazaniach danym ludziom przez Boga Peruna.

  Lapis Lazuli - właściwości, znaczenie, znak zodiaku

Harati Wedy – późniejsze kopie Santi Wedy przeznaczone głównie dla kapłanów. Najstarsze z nich miały zostać spisane ponad 28 tysięcy lat temu. Znajdziemy w nich dodatkowe zapisy o toczonych wojnach z narodem Chińskim.

Wołchwary – zapisane na specjalnych kawałkach drewna. Przedstawiają najmniej odległą historię ludów Europy datowaną na przełom czasów przed naszą erą i czasów nowożytnych. Spora część takich tabliczek została zniszczona przez wyznawców chrześcijaństwa, którzy utożsamiali je z diabelskim złem.

Wesy słowiańsko-aryjskie

 Księga Pierwsza

 • Santii Wedy Peruna – najstarsze dostępne teksty spisane około 40000 lat temu. Zawierają m.in. postulaty i przykazania Boga Peruna. Jest to zbiór wytycznych dotyczących zarówno życia codziennego jak i wyjątkowych sytuacji, jak konflikt zbrojny z innym ludem. Oto przykładowe postulaty, które tam znajdziemy:
  • “Brońcie ziemię swą i zwyciężycie bronią prawą wszystkich wrogów Rasy”.
  • “Zachowujcie w tajemnicy Mądrość Bożą, nie dawajcie Mądrości Tajemnej obcokrajowcom”.
  • “Niech was nie cieszy nieszczęście cudze, gdyż kto z cudzego nieszczęścia się cieszy, ten do sobie nieszczęście wzywa”.
  • “Nie poniżajcie innych ludzi, a i wy nie będziecie poniżeni”.
 • Saga o Inglingach – teksty, które zachowały się w północnej Rosji i na Islandii. Opowiadają o zaludnieniu Skandynawii i wyjątkowych w swoich działaniach Wikingach.

Księga Druga

 • Księga Światła – Aryjska księga o narodzinach Świata, traktowana jako święta. Została szeroko opublikowana przez Kościół Staroruski w drugiej połowie XX wieku.
 • Słowo mądrości Część 1 – ciekawe historie i mądrości starożytnych mędrców spisane w formie anegdot. Duża cześć tekstu jest autorstwa mędrca znanego jako Wielomudr.

Księga Trzecia

 • Inglizm –  Znajdziemy tutaj opis zachowań Pierwszych Słowian i narodów Aryjskich oraz ich podejście do wiary. Zebrano tutaj również liczne hymny, postulaty i opis najważniejszych symbolów.
 • Słowo Mądrości Część 2  – dalsza część tekstu z księgi drugiej.

Księga Czwarta

 • Źródło życia – Spisane w ciekawy sposób legendy i historie, które były przekazywane z pokolenia na pokolenia by finalnie trafić do źródła życia. Chociaż przekazywane ustnie historie z czasem traciły na szczegółowości, to jednak ich istota pozostawała zachowana.
 • Biała Droga – to nawiązanie do boskiej drogi, którą powinni podążać Słowianie. Znajdziemy tutaj podsumowanie ich światopoglądu i wolności, którą zyskują dzięki wierze w Boga.

Księga Piąta

 • Słowiański światopogląd – można powiedzieć, że to podsumowanie wiedzy o Słowianach, którą dysponujemy w czasach współczesnych.
  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio
Słowianka

Jak traktować Wedy słowiańskie ?

Czytając niektóre fragmenty wed słowiańskich – aryjskich lub ich opracowania, trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z książką typu “science fiction”, a nie historyczną księgą spisywaną przez tysiące lat – dla przykładu, z ksiąg dowiemy się, że Słowianie przylecieli na Ziemię z kosmosu. Według tego mistycznego dzieła, ok 150 tysięcy lat temu, statek kosmiczny ogromnych rozmiarów rozbił się na powierzchni naszej planety. Ponieważ istoty z kosmosu bardzo upodobali sobie Ziemie, to postanowili się tutaj osiedlić.

Wśród rozbitków można było wyróżnić 4 rasy wysokich ludzi, których odróżniał jedynie kolor oczu i włosów:

 • Światorusyniebieskie oczy i włosy w ciemnych odcieniach blondu,
 • Raszeny piwne oczy i włosy w ciemnych odcieniach blondu,
 • D’Aryjczycyszare oczy i włosy,
 • H’Aryjczycy – zielone oczy i blond włosy.

W księgach przeczytamy o dalszych losach tych grup. Jesteśmy przeprowadzani również przez kolejne epoki istnienia świata, gdzie dokładnie dowiadujemy się jak rozwijała się i migrowała ludność, oraz jakie doświadczenia ich spotykały. W tekście przeczytamy o licznych katastrofach naturalnych oraz o wojnach prowadzonych w obronie swojego terytorium. Co ciekawe, podróże kosmiczne były na początku dziennym, wiec w rożnych okresach na Ziemi osiedlały się rasy z innych planet.

Dzięki wedom słowiańskim poznajemy również genezę powstawania innych ras:

sklep myslczlowieku
 • Z planety Makoszy w Gmachu Wielkiej Niedźwiedzicy, przybyli ludzie o lekko żółtym zabarwieniu skóry i w ten sposób powstała rasa chińska.
 • Z gwiazdozbioru Smoka w Gmachu Ciemnej Pustki, przybyli czarnoskórzy ludzie, którzy zaludnili Afrykę oraz Indie gdzie składali ofiary swoim bogom.

Długo można by rozpisywać się o historiach zawartych w Wedach słowiańskich i zachwycać się ich barwnością, ponieważ zbiory są bardzo bogate. Jest to z pewnością bardzo ciekawe przedstawienie alternatywnej wizji istnienia człowieka na Ziemi, jednak ocenę wiarygodności i opinie czy to coś więcej niż ciekawe legendy historyczne, pozostawiam w Twoim zakresie.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

7 komentarzy do “Wedy Słowiańskie – Aryjskie: Prastare księgi Słowian”

 1. Czy można prosić o podanie pozycji, gdzie można znaleźć opisy powyższych ksiąg? Znalazłam Księgę Welesa. Czy są jakieś inne?

 2. Wedy te są z tego co się orientuję raczej próbą ich rekonstrukcji z wielu innych źródeł. Tłumaczył/pisał ją bodajże Rosjanin którego można znaleźć na yt. Nie wiem czy w więzieniu nie jest ze względu na swoją wiarę. Nie pamiętam imienia.

 3. Bardzo ciekawy artykul, prosze o wskazanie zrodel odnosnie miejsca i
  czasu znalezienia oryginalnych tekstow, ich jezyka oraz nazwiska ekspertow, ktorzy je odczytali, przetlumaczyli i zredagowali opracowania. Gdzie sa przechowywane zachowane teksty zrodlowe? Historia Praslowian jest fascynujaca i chetnie dowiem sie wiecej o Wedach Slowianskich. Bede wdzieczna za Pana odpowiedz.

 4. to niestety fałszywka, ewentualnie channeling co właściwie na to samo wychodzi, czyli imaginacje nie zaś źródło historyczne. Proszę nie mylić pojęć i wprowadzać ludzi w błąd. Zajmujemy się badaniami nad historią i wierzeniami Słowian ale robię to w sposób uczciwy i naukowy (aczkolwiek często weryfikujemy liczne nieścisłości funkcjonujące w nauce) ale nie zmyślamy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *