szkielet dinozaura

Biologiczne dowody niedawnego stworzenia świata


To kiedy została stworzona ziemia wciąż zostaje wielką niewiadomą. Wielu badaczy zgodnie uważa, że powstała ona wiele miliardów lat temu. Jednak nie istnieją tak naprawdę, żadne dowody, które sugerują, że tak naprawdę jest.

Sensacyjne teorie

Biolodzy mają inną teorię. Wskazują oni kilka znaczących dowodów, które sugerują jaki naprawdę jest wiek ziemi. Dowody te są namacalne i wiążą się z żywymi i martwymi stworzeniami. Czas wyjść poza schemat i zdecydować się na ewolucje myślenia!

Cząsteczki biologiczne

Jeden z biologów zdecydował się na pewien dość prosty i znany eksperyment. Mianowicie wycięto niewielki fragment kości dinozaura i umieszczono go w specjalnym roztworze, który rozpuszcza minerały. Na podobnej zasadzie polega eksperyment z wkładaniem kości do octu. Po czasie składniki mineralne się rozpuszczają i kość można związać w supeł. Niecodzienność tego eksperymentu polegała na tym, że zgodnie z powszechną wiedzą, w kościach dinozaurów nie mogły pozostać żadne składniki białkowe, ponieważ nie mają one prawa przetrwać miliony lat, ponieważ są rozkładane przez wodę oraz tlen. 

Dużym zdziwieniem był wynik eksperymentu, zgodnie z którym w badanych fragmentach kości znajdowało się naprawdę dużo białka. Jednym z najbardziej rozsądnych wniosków, było to, że kości mają o wiele mniej lat niż zakładano.

Mutacje

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę są mutacje, czyli zmiany w układzie DNA. Mogą one być spowodowane np. chemicznym uszkodzeniem łańcuchów, infekcjami czy promieniowaniem. Mutacje to kwestie dość problematyczne, ponieważ wskazują jak i gdzie wytwarza się biało. 

  Charakter pisma a inteligencja - Co pismo mówi o człowieku ?

Badania wykazują, że mutacje następują tak szybko, że ludzka rasa nie może trwać bez końca. To samo tyczy się także innych organizmów żywych. Zatem można wywnioskować, że rasa ludzka nie mogła istnień miliony lat. 

Hybrydyzacje

W pewnym ogrodzie botanicznym, znaleziono kilka drzewek, które nigdy wcześniej nie były przez nikogo widziane. Okazało się, że były one krzyżówką jaworów amerykańskich i platanów orientalnych. Co za tym idzie – drzewa tego samego rodzaju, ale innych gatunków rosną w odległości większej nić 5000 km od siebie. Kontynenty, na których rosły oddzieliły się około 50 milionów lat temu, dlatego to gatunki te powinny być na różnych ścieżkach ewolucji. 

Najbardziej prostym i oczywistym wyjaśnieniem jest to, że gatunki nie zostały rozdzielone miliony lat temu. Powodem może być to, że po prostu kilka milionów lat temu nie istniało życie. 

Części wymienne

W komórkach organizmów znajduje się mnóstwo nanomaszyn. Wykonują one wszelkie czynności, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania komórek. Działają one z tak nadzwyczajną prędkością, że trudno przypuścić, że ewoluowały przez miliony lat. 

Trudno uwierzyć, że współczesne zwierzęta i bakterie oddzieliły się miliardy lat od wspólnego przodka i przeszły zmiany, które widzimy dziś. Takie zmiany wymagają cudów. Łatwiej uwierzyć w to, że świat powstał niedawno, niż że części wymienne przetrwały kilka miliardów lat temu. 

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *