Niebieskie oczy znaczenie

Niebieskie oczy – Znaczenie i Cechy charakteru

Na temat oczu narosły liczne mity i magiczne historie, które podkreślają, że to coś więcej niż narzędzia w naszym ciele które umożliwiają nam widzieć otaczający świat. W pewnym stopniu muszę się zgodzić, bo od zawsze spojrzenie komuś w oczy pomagało mi ocenić zamiary i charakter danej osoby. Dzisiaj skupiłem się na oczach w kolorze niebieski.

Może się to wydawać głupie, ale faktycznie oczy pomagają w ocenie ludzi. Nie wiem czy też macie takie odczucia, ale przede wszystkim przez oczy poznaję inteligencję ludzi. Ludzi bardziej inteligentni często mają ten błysk w oku i ich wzrok jest bardziej skupiony, podczas gdy Ci z którymi ciężej się porozumieć odznaczają się raczej tępym wzrokiem, tak jak mieli by problem ze złapaniem ostrości. Z oczu możemy też wyczytać ból lub kłamstwo drugiej osoby. Oczy mogą zdradzić również nadchodzącą śmierć, co opisaliśmy w artykule na temat wyglądu oczu przed śmiercią.

Niebieskie oczy – cechy charakteru

To, że kolor oczu jest ściśle powiązany z osobowością człowieka dowiodły liczne badania naukowe. W przypadku niebieskiego koloru oczu dowiedziono, ze takie osoby są częściej egocentryczne, lubią rywalizację i podchodzą do wielu spraw z pesymistycznym nastawieniem.

Rywalizacja niebieskookich osób

Naukowy za przyczynę tego stanu rzeczy przypuszczają genezę powstania owego koloru oczu. Niebieski kolor oczu powstał na terenie europy zaledwie kilka tysięcy lat temu w wyniku mutacji genów. Z tego powodu od zawsze populacja osób z niebieskim oczami nie była zbyt duża (do dzisiaj liczy 8%), a osoby niebieskookie osoby uważano za wyjątkowe i bardziej atrakcyjne. Taki stan rzeczy doprowadził do nadmiernej pewności takich osób w kontakcie z innymi ludźmi. Może własnie dlatego dzisiaj mówimy “Oczy niebieskie życie królewskie”.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Bardzo ciekawe wyniki dały też badania przeprowadzone na grupie kobiet w 2014 r w USA. Udowodniono wtedy, że niebieskookie kobiety są bardziej odporne na dyskomfort i ból. Dodatkowo panie o błękitnych oczach trudniej wyprowadzić ze spokoju i są mniej podatne na depresję niż kobiety o ciemniejszych oczach. Powyższe dotyczy również kobiet z zielonymi oczami.

Udowodniono również, że osoby o niebieskich oczach lepiej radzą sobie z planowaniem zadań, analizowania zaistniałych sytuacji i przewidywaniem efektów.

Podatność na choroby niebieskookich osób

Niebieskie oczy choroby

Osoby o jaśniejszych oczach jak omawiane tutaj niebieskie, są przede wszystkim narażone na problemy ze wzrokiem. Przez mniejszą zawartość barwnika do głębszych części oka dostaje się więcej promieni słonecznych, co może powodować pogorszenie, utratę wzroku a nawet raka środkowej warstwy oka. Z tego powodu osoby których dotyczy problem powinny nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV (i to nie tylko latem).

Osoby o błękitnych oczach zazwyczaj odznaczają się też jasną karnacją. Niesie to za sobą potrzebę większego skupienia się na ochronie swojej skóry, z reguły na podatność zachorowania na raka skóry – czerniaka. Unikanie silnego słońca i kremy z mocnym filtrem będą tutaj wskazane.

Bardzo ciekawe badania przeprowadzono również na uniwersytecie w Vermont w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich, że osoby z jasnymi oczami są bardziej narażone na uzależnienie od alkoholu niż inni ludzie. To bardzo interesujące, bo większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że alkoholizm może mieć również podłoże genetyczne.

Aby zakończyć bardziej optymistycznie powiem tylko, że niebieski to moim zdaniem najładniejszy kolor oczu i ma w sobie coś magicznego.

sklep myslczlowieku
  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *