Nowa Medycyna Germańska

Nowa Medycyna Germańska – Zrozum choroby

W naszym życiu często wątpimy w działanie tradycyjnych metod leczenia i walki z rakiem. Każdy z nas zna jakieś niewytłumaczalne sposoby na radzenie sobie z daną chorobą lub słyszał o niecodziennych przypadkach uzdrowienia. To wszystko sprawia, że zastanawia nas czy dobrze rozumiemy nasz organizm i jego walkę z chorobami.Na przeciw tych wątpliwości wychodzi Nowa Medycyna Germańska, która w niecodzienny sposób tłumaczy dlaczego chorujemy i jak powinniśmy radzić sobie z problemami zdrowotnymi.

Dr Hamer – twórca medycyny germańskiej

Ryke Geerd Hamer to kontrowersyjny lekarz który stworzył teorię łamiącą założenie znanej światu medycyny tradycyjnej.

Wszystko zapoczątkowane zostało traumatycznymi przeżyciami w jego życiu, kiedy to śmiertelnie postrzelony został jego syn Dirk Hamer. To wydarzenie spowodowało pojawienie się u niego poważnych problemów zdrowotnych w obrębie psychicznym jak i fizycznym . Po niedługim czasie od śmierci syna stwierdzono u niego nowotwór jądra. Lekarz uważał, że właśnie szok którego doświadczył w niespodziewanym momencie życia jest główną przyczyną nowotworu. Cała ta sytuacja stała się finalnie podstawą założeń nowej medycyny germańskiej która łączy traumatyczne przeżycia z nowotworami i pogorszeniem się stanu zdrowia.

Hamer nie sugerował się jedynie własnym przypadkiem, lecz kontynuował swoje badania. Sporządził kilkanaście opisów chorób potwierdzających jego idee. Próby naukowego potwierdzenia jego teorii światu naukowemu kończyły się jednak fiaskiem – wszystko dlatego, że grupą badawczą Hamera były osoby bezdomne i trudno było o sporządzenie pełnej dokumentacji medycznej takich ludzi. Pozytywy w przyszłości mogły wróżyć jednak obserwacje z których wynikało, że u osób dotkniętych traumatycznymi przeżyciami stosowanie leków nie było tak skuteczne jak w innych przypadkach.

W ciągu swojego życia Hamer wielokrotnie przeprowadzał badania, udoskonalał teorię nowej medycyny germańskiej i przedstawiał ją pod innymi pojęciami, jednak baza były ciągle taka sama – zależność zdrowia fizycznego od psychicznego. Z reguły na swoje radykalne postulaty, przez środowisko medyczne został uznany za wariata i w konsekwencji zabrano mu prawo do wykonywano zawodu. Nasz bohater był jednak bardzo upartym człowiekiem i często łamał dany mu zakaz podając się za lekarza, przez co kilkukrotnie lądował przed sądem.

Co to jest Nowa Medycyna Germańska ?

Co to jest Nowa Medycyna Germańska ?

Nowa Medycyna Germańska to ideologia wymyślona przez dr Hamera, która pod wieloma względami stanowi przeciwieństwo medycyny tradycyjnej. Opiera się na opisanych niżej pięciu prawach natury, które wyjaśniają czym są choroby i jak sobie z nimi radzić.

  Psychologia kolorów - jak kolory wpływają na samopoczucie?

Podstawowym założeniem jest połączenie zdrowia człowieka z jego psychiką oraz podział każdej choroby na dwie fazy – aktywną i naprawczą. Według Hamera przyczyną każdej choroby jest przeżyty “szok” spowodowany nagłym, traumatycznym przeżyciem.

Pięć praw natury

Pięć praw natury to podstawa germańskie nowej medycyny która pomaga nam zrozumieć założenia które ona głosi. Prawa mogą wydawać się kontrowersyjne, trzeba jednak przyznać, że panuje tu pewna prawidłowość.

1 Prawo Natury – Żelazna reguła raka

To podstawowa zasada całej medycyny germańskiej i mówi o tym, że wszystkie nowotwory są spowodowane konfliktem biologicznym. Ów konflikt to nic innego jak “szok”, czyli traumatyczne przeżycie. O konflikcie biologicznym mówimy jeżeli wydarzenie które nas dotknęło było:

  • Nagłe i nie byliśmy przygotowani na jego wystąpienie.
  • Dramatyczne, czyli takie które mocno zraniło nas wewnętrznie.
  • Przeżyte w izolacji – nie mieliśmy osoby na którą mogliśmy przelać część swojego bólu, lub nie byliśmy w stanie tego zrobić.

Przeżycie takiej traumatycznej chwili sprawia, że w naszym organizmie coś “pęka”. Nie jesteśmy w stanie zaakceptować takiej sytuacji i nie możemy sobie z nią poradzić, co skutkuje własnie konsekwencjami w postaci nowotworów i utraty zdrowia.

2 Prawo Natury – o dwufazowości zachorowań

Zgodnie z tym prawem każda choroba składa się z dwóch faz – aktywnej i zachorowań.

Zaraz po traumatycznym przeżyciu doświadczamy fazy aktywnej, w której nasz organizm ma stale podwyższoną aktywność i nie możemy odczuwać spokoju – jesteśmy w ciągłym napięciu. W tej fazie zazwyczaj nie mamy apetytu, odczuwamy problemy ze snem i nieustannie myślimy o niedawnym wydarzeniu.

Po pewnym czasie “choroba” przechodzi w stan zdrowienia, który początkowo charakteryzuje się wydalaniem płynów z naszego organizmu (pocenie, katar, mokry kaszel, temperatura, obrzęki). W końcowym etapie stanu zdrowienia organizm wraca do prawidłowego działania i może towarzyszyć temu suchy kaszel oraz powoli ustępujący katar.

3 Prawo Natury – Ontogenetyczny system wszystkich chorób

W tym miejscu dr Hamer przedstawia teorię która mówi, że każdy z organów wykształcił się z jednego z trzech listków zarodkowych. Istnieje:

  • Najstarszy listek zarodkowy (endoderma) – powstały z niego głównie organy konieczne do przeżycia – jelita, nerki, serca, płuca itd.
  • Środkowy listek zarodkowy (mezoderma) – wykształciły się z niego przede wszystkim organy umożliwiające poruszanie się i ochronę przed śmiercią – skóra, kości, mięśnie.
  • Najmłodszy listek zarodkowy (ektoderma) – powstały z niego narządy zmysłów i te odpowiedzialne za kontakty z innymi ludźmi.

Dalej trzecie prawo mówi jak poszczególne części mózgu sterują organami. Wyróżniamy 4 części mózgu:

2 utworzone z endodermy i 2 utworzone z ektodermy. Te dwie pierwsze są odpowiedzialne za organy w których guz rakowy tworzy się podczas fazy aktywnej, a dwie kolejne za organy w których podczas tej fazy guz zanika.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Jest to trudne do zrozumienia na początku przygody z medycyną germańską, jednak po głębszym zaznajomieniu staje się bardzo logiczne.

4 Prawo Natury – Ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów

Mówi, że w fazie naprawczej pojawiają się bakterie, grzyby i wirusy, które mają za zadanie przywrócić organizm do zdrowia. Dodatkowo to mózg staruje ich działaniem i decyduje w których tkankach i organach mają się pojawić. W fazie aktywnej każdej choroby, wymienione wyżej mikroby namnażają się w odpowiednim miejscu i ilości, aby zwalczyć problem w fazie naprawczej. Dzięki temu możliwy jest powrót do zdrowia.

5 prawo natury – Biologiczny sens zachorowań

Ostatnie prawo natury mówi, że nie powinniśmy zapominać o biologicznej naturze człowieka. Przez miliony lat organizm człowieka w pewnym sensie przystosował się do radzenia sobie z chorobami i nie powinniśmy o tym zapominać. Nasz mózg ciągle bazuje na programach biologicznych które umożliwiały nam przetrwanie.

5 prawo to przede wszystkim podsumowanie wszystkich wcześniejszych praw i stanowi połączenie faktów medycznych z tym czego medycyna nie potrafi do końca wytłumaczyć, czyli działaniem natury. W sensie biologicznym podlegamy tym samym prawom co zwierzęta i znajomość medycyny nie stawia nas tutaj w innym świetle.

Przedstawione tutaj pięć praw natury powinny stanowić podstawę korzystania z nowej medycyny germańskiej. Oczywiście zachęcam do szerszego zgłębienia tematu we własnym zakresie.

Jak radzić sobie z chorobami w zamyśle medycyny germańskiej

5 praw natury, jak i cała nowa germańska nowa germańska łączy umysł i ciało człowieka w kontekście choroby. Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że choć biologicznie jesteśmy tacy sami, to tak naprawdę każdy człowiek jest inny w połączeniu psychiki i ciała.

sklep myslczlowieku

Sposobem na pokonanie każdej choroby jest uświadomienie sobie jej przyczyny i zwalczenie konfliktu który ją powoduje. Przy zrozumieniu swojego problemu i przy pełnym nauczeniu się życia z nim, nie będzie konieczne stosowanie leków, a każda choroba zostanie automatycznie zwalczona.

Według autora ideologii germańskiej medycyny, leki powodują złagodzenie lub wyeliminowanie objawów choroby, jednak żadne lekarstwo nie jest w stanie jej wyeliminować. Tylko pacjent może zażegnać chorobę przez zrozumienie swojego problemu i rozwiązanie go.

Przestrzegamy, że zamieszczone w artykule informacje nie powinny stanowić podstawy leczenia. Przyjmowanie leków i opinia lekarza są konieczne dla uzyskania pełni zdrowia. Poniżej wywiad przeprowadzany ze specjalistką nowej medycyny germańskiej – Magdaleną Paluch.

https://www.youtube.com/watch?v=SWz8oDH-PtE&t=444s

About Katarzyna Niemczyk

Jestem Kasia. Kilka lat temu mój styl życia i złe nawyki żywieniowe doprowadziły mnie do fatalnej kondycji zdrowotnej i psychicznej. Nastąpił jednak przełom i po zrzuceniu wielu kilogramów, rozpoczęłam nowe życie. Teraz jestem zafascynowana zdrowym odżywianiem i wszystkim co z nim związane. Uwielbiam też testować nowe przepisy, mikstury i bogactwa medycyny naturalnej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *