Przewodnik duchowy

Przewodnik Duchowy – czy doświadczasz jego działania?

Bez względu na wyznawaną religie czy poziom naszego uduchowiania, każdy z nas doświadcza działania sił, które zazwyczaj ciężko wytłumaczyć. Czasami otrzymywane znaki traktujemy jaki zwykły zbieg okoliczności, jednak możliwe, że stoi za nimi nasz przewodnik duchowy.

Kto to jest przewodnik duchowy?

Czasami w naszym życiu doświadczamy sytuacji gdzie jakieś na pierwszy rzut oka bezsensowne wydarzenie wpływa na nasze późniejsze losy i staje się kluczowym oraz najlepszym wyborem. Okazuje się, że mało istotny szczegół wpłynął na nasze działanie i pozwolił na podjęcie dobrej decyzji lub uniknięcie kłopotów. Czasem po takim incydencie odnosimy też wrażenie, że coś wpłynęło na nasze zachowanie i wywołało takie a nie inne rezultaty. Właśnie w taki sposób doświadczamy działania naszego przewodnika duchowego, który pojawia się w naszym życiu, aby pomóc w jakimś jego aspekcie.

Przewodnik duchowy przekazuje jedynie pozytywną energię i otrzymywane od niego wskazówki nigdy nie przyczynią się do powstawania problematycznych sytuacji, lecz zawsze będą pomocne. Możesz próbować wzywać swojego duchowego przewodnika w razie potrzeby, jednak pojawia się on zazwyczaj tylko jeśli naprawdę go potrzebujemy.

Formy jakie przyjmuje przewodnik duchowy

Przewodnik duchowy może przyjmować różne formy i co ciekawe, możemy doświadczać działania różnych postaci w jednym czasie. Oto one:

Anioł Stróż

Każdy z nas słyszał o aniele stróżu, który nieustannie czuwa nad nami. Anioł stróż jest zawsze przypisany do jednej osoby i jego pomocy możemy doświadczyć w praktycznie każdej chwili. Takie anioły bardzo często dają nam wskazówki w postaci tzw. anielskich liczb, czyli cyferek zwracających naszą uwagę za którymi kryje się jakieś przesłanie. Przewodnik duchowy w takiej postaci pozwala więc na świadome odczytywanie jego wiadomości.

Archanioł

Archanioły to najsilniejsze anioły, które pojawiając się w naszym otoczeniu momentalnie zmieniają aurę i sprawiają, że odczuwamy błogi spokój. Te szczególne istoty mają swoje specjalizacje i stawiają się tylko w konkretnych celach. Dla przykładu, archanioł Michał znany jest jako obrońca człowieka i możemy doświadczyć jego pomocy w sytuacji zagrażającej naszemu zdrowiu.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Zwierzęta duchowe

Zwierzęta duchowe to kolejna postać, którą możemy określić jako przewodnika duchowego. Symbolika zwierząt przypisuje stworzeniom szczególne cechy, które określają również człowieka jeżeli jest ich patronem. Z tego powodu jeżeli naszym zwierzęciem duchowym jest np. wilk, to jesteśmy osobami bardzo rodzinnymi i odczuwamy potrzebę opieki nad naszymi bliskimi. Symbole zwierzęce odegrały bardzo istotną rolę w kształtowaniu się kultury Indian, gdzie już przy narodzeniu dziecka nadawano mu patrona, który determinował jego dalsze wychowanie.

Przewodnik duchowy - anioł stróż

Bliscy którzy odeszli

Dla niektórych opiekunem mogą być również osoby, które odgrywały istotną role w ich życiu i kontynuują pewną formę pomocy po odejściu z naszego świata. Istnieje również teoria mówiąca, że nawet obce osoby żyjące w przeszłości mogą stać się naszymi przewodnikami duchowymi jeżeli nasze dusze są do siebie podobne.

Źródła podają również wiele innych form opiekunów duchowych, jak dawni szamani czy osoby wyświęcone. Wszystkie tutaj przedstawione postacie to jednak jedynie spekulacje, które trudno udowodnić. Skoro jednak czujemy pomoc sił nadprzyrodzonych to co na nas wpływa? Myślę, że tak zadane pytanie jest zbędne, a najważniejsze jest uświadomienie sobie potęgi naszej duchowości i wszystkiego co nas otacza.

Jak komunikują się z nami przewodnicy duchowi

Istnieje kilka sposobów na otrzymywanie znaków od naszych opiekunów duchowych. Bardzo często interpretujemy je podświadomie nie dostrzegając wpływu jaki wywarły na naszym działaniu. Do sposobów komunikacji zaliczamy:

  • synchroniczność – jest to pojęcie wprowadzone przez szwajcarskiego psychiatrę i naukowca Carla Gustava Junga. Najprościej można je tłumaczyć jako “wyjątkowy zbieg okoliczność“, w którym dwa nakładające się na siebie wydarzenia tworzą dla nas nowe znaczenie. Przykładowo, jeżeli pewnego dnia podjęliśmy decyzję o zmianie pracy, a po kilku godzinach dzwoni do nas przyjaciel poszukujący pracowników do swojej nowo założonej firmy. Wystąpienie tych zdarzeń w bardzo zbliżonym czasie jest właśnie synchronicznością.
  • anielskie liczby – wspominane wcześniej sekwencje liczb pojawiające się w naszej codzienności, również są kontaktem przewodnika duchowego. Zazwyczaj to cyfry, które szczególnie zwracają naszą uwagę np. jakaś godzina. Dla przykładu, kiedy naszą uwagę zwróciła cyfra “2“, to właśnie otrzymaliśmy przesłanie mówiące, że zmierzamy w dobrym kierunku i powinniśmy kontynuować nasze aktualne działanie. Każda z cyfr, a nawet ich kombinacje mają przypisane określone działanie.
  • wpływ innych osób – przewodnik duchowy może wpływać na nasze wybory również za sprawą innych ludzi. Każdego dnia spotykamy osoby, które wchodzą z nami w interakcję i mają na nas realny wpływ. Pod każdym spotkaniem może kryć się coś więcej niż zwykła rozmowa. Czasami nawet naturalna obserwacja drugiej osoby w sklepie daje nam dużo do myślenia i sprawia, że rozważamy nad swoimi działaniami.
Komunikacja z przewodnikiem duchowym

Kontakt z przewodnikiem duchowym

Istnieją działania, które mogę pomóc nam w komunikacji z naszym opiekunem, a przynajmniej pozwolą na lepszą interpretację jego przesłań. Oto kilka wskazówek co możesz zrobić:

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

1.Prowadź notatki

Prowadzenie dziennika duchowego zawierającego wszystkie informacje o kontaktach z naszymi przewodnikami pozwala na lepsze zrozumienie ich intencji i co za tym idzie, łatwiejszą interpretację wskazówek w przyszłości. W takim dzienniku można również zapisywać nasze pragnienia i obszary życiowe w których oczekujemy pomocy od naszych przewodników – można więc powiedzieć, że jest to forma kontaktu.

2. Pamiętaj o odpoczynku

Staraj się zarządzać swoim życiem w taki sposób, aby znaleźć czas na odpoczynek. W dzisiejszych czasach bardzo często jesteśmy zabiegani i wręcz nie dostrzegamy walorów otaczającego nas świata. W takich warunkach z pewnością pominiemy również niektóre znaki przekazywane przez naszych przewodników duchowych. Jeśli masz z tym problem to pomocne mogą okazać się różne formy medytacji.

3. Rozwijaj się duchowo

Praca nad naszą świadomością duchową to istotny element przy wszystkich kontaktach duchowych i powinien stanowi fundament naszych działań. Rozwój duchowości pozwoli przede wszystkim na poznanie swojej prawdziwej natury i pragnień. Osoby silne duchowo są wolne od ograniczeń i odkrywają swój pełen potencjał, więc praca nad tym elementem będzie miała pozytywny wpływ na całe Twoje funkcjonowanie.

sklep myslczlowieku

4. Buduj relacje

Postaraj się aby relacje z Twoim duchowym opiekunem nabrały głębszego wymiaru. Najlepszym sposobem będzie po prostu nazwanie tego medium jakimś dobrze kojarzącym się nam imieniem. Dzięki temu, zawsze kiedy doświadczysz jego pomocy, możesz bezpośrednio podziękować – oczywiście tak samo możesz prosić o pomoc.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *