Archanioł Michał

Archanioł Michał – Najsilniejszy Obrońca Człowieka

W naszym życiu często doświadczamy sytuacji kiedy szukamy dodatkowego wsparcia dla zapewniania bezpieczeństwa nam i naszym bliskim. W takich momentach z pomocą może przyjść archanioł Michał, który niezależnie od naszego wyznania będzie źródłem dodatkowej ochrony anielskiej.

Dlaczego Archanioł Michał jest wyjątkowy?

Obecność Aniołów jako postaci, które mają zapewniać człowiekowi dodatkową ochronę, strzec ich i dawać znaki ostrzegawcze dostrzeżemy w wielu zapisach religijnych, opowieściach i legendach. Wiele osób przywiązuje też szczególną uwagę do liczb anielskich, czyli powtarzających się cyfr, które dostrzegamy w różnych sytuacjach naszego życia – mają być to właśnie wiadomości od opiekujących się nami aniołów.

Wyjątkowość Archanioła Michała polega na tym, że pojawia się on w wielu religiach i w każdej z nich jest dość istotną postacią. Występuje w Islamie i Judaizmie, gdzie jest jednym z najważniejszych aniołów. Szczególną wartość przypisuje mu się jednak w Chrześcijaństwie. Pojawia on kilkukrotnie w Biblii i jest świętym kościoła katolickiego i prawosławnego. Przedstawiany jest jako ten, który pokonał szatana i któremu Bóg przydziela zadania wymagające największej siły.

Kult Michała Archanioła sięga początków Chrześcijaństwa i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Mika’el  po Hebrajsku oznacza “Któż jak Bóg“. Jak mówią teksty religijne, święty Michał Archanioł wystąpił z tym okrzykiem, kiedy Lucyfer odwrócił się od Boga i chciał namówić do buntu inne anioły.

Wizerunek świętego Michała przedstawiany jest zazwyczaj z mieczem, który jest jego najważniejszym atrybutem. Bardzo często na obrazach, rzeźbach i freskach zobaczymy go depczącego szatana co ma podkreślać jego niezwykłą siłę i pokonanie zła.

Michał archanioł

Archanioł Michał jako ochrona człowieka

Święty Michał archanioł od zawsze czczony jest jako obrońca i opiekun ludu bożego. Kościół katolicki ustanowił nawet specjalną modlitwę do archanioła Michała, która przez wieki była odmawiana po nabożeństwach dla wzmocnienia jego ochrony nad społeczeństwem i Kościołem.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Archanioł Michał jest więc siłą, która dba o nasze bezpieczeństwo i pragnienia kiedy występują. Chociaż jego pomocy możemy spodziewać się niezależnie od nas to przyjęło się, że zwracamy się do niego zawsze kiedy zaistnieje taka potrzeba lub profilaktycznie dla zachowania ochrony w nagłych przypadkach.

Prośby do archanioła nie muszą koniecznie dotyczyć ochrony nas samych. Bardzo powszechne jest zwracanie się do niego również z prośbą o ochronę naszych bliskich, kiedy zależy nam na ich bezpieczeństwie np. przed długą podróżą. Co więcej prośby mogę dotyczyć również ochrony naszych dóbr materialnych np. w przypadku obawy o nasz majątek czy samochód.

Odwołanie do archanioła Michała będzie również znakomitym źródłem odwagi i motywacji. Sprawia on, że czujemy się bezpieczni i tym samym bardziej skłonni do podejmowania odważniejszych decyzji, które prowadzą do naszego rozwoju. Niesione przez niego światło sprawi też, że odrzucimy decyzje które zagrażają naszemu bezpieczeństwu i wybierzemy najbardziej korzystną drogę.

W jaki sposób prosić o pomoc? chociaż istnieją modlitwy i gotowe formułki to tak naprawdę nie musisz z nich korzystać. Najważniejsza jest szczera potrzeba jego pomocy i zwrócenie się do niego dowolnymi słowami np. “Archaniele Michale miej mnie w opiece”.

Jako, że święty Michał dba o nasze bezpieczeństwo wiele osób decyduje na wykorzystanie jego wizerunku w swoim otoczeniu. Popularne są ikony, obrazy, figurki czy medaliki. Niektórzy podejmują nawet decyzję o zrobieniu sobie tatuażu z wizerunkiem archanioła Michała, aby mieć go zawsze jak najbliżej siebie.

Ochrona Michała archanioła

Znaki świadczące o działaniu Michała archanioła

W wielu przypadkach kiedy aniołowie używają swojej mocy do przekazania nam wiadomości lub naszej ochrony, możemy doświadczać ciekawych sygnałów. Zazwyczaj są to znaki trudne do prawidłowego zinterpretowania, jednak siłę archanioła Michała zauważymy dużo łatwiej.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Zauważasz niebieskie światło lub promienie

Aniołowie są otoczeni świetlaną aurą, której kolor odpowiada ich boskim siłą. W większości przypadków owe światło jest białe, jednak w przypadku najsilniejszych archaniołów przybiera barwy niebieskie lub fioletowe. Kolory te reprezentują właśnie silną aurę ochronną. Jeżeli zobaczysz więc te kolory w nietypowym miejscu lub sytuacji, to możliwe, że odwiedził Cię archanioł Michał.

Odczuwasz niezwykły spokój

Jeśli właśnie mamy przyjemność korzystać z mocy archanioła Michała to z pewnością będziemy odczuwać błogi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie gdzie się znajdujemy, otoczenie nie będzie wywierało na nas niepokoju. Można powiedzieć więc, że będziemy się czuli jak przy najlepszym na świecie ochroniarzu, którego nie widać.

sklep myslczlowieku

Słyszysz głosy

Słyszenie głosów w swojej głowie nie musi oznaczac że z Twoją psychiką jest coś nie tak. Chociaż głosy od aniołow słyszane są bardzo rzadko i raczej subtelnie, to inaczej jest w przypadku archanioła Michała. W tym przypadku nie mamy wątpliwości, że słyszeliśmy szepty. Często możemy usłyszeć konkretne wskazówki, które mają się przyczyniać do naszej ochrony.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *