Zła energia w człowieku

Zła energia w człowieku – 6 sposobów jak się jej pozbyć

W swoim codziennym życiu nieustane stykamy się z energią, która w dużym stopniu wpływa na nasz nastrój, samopoczucie i zachowanie. Zobacz skąd właściwie bierze się zła energia w człowieku i poznaj 6 skutecznych sposobów na jej zwalczenie.

Co to właściwie jest zła energia?

Często bardzo wyraźnie można dostrzec jak różne rodzaje energii ze środowiska zewnętrznego wpływają na nasze samopoczucie. Bywa, że będąc gościem na pewnej imprezie lub spotkaniu, od razu odnajdujemy się w towarzystwie i dobrze bawimy. Czasami jest zupełnie odwrotnie i chociaż nic tego nie zapowiadało to przy spotkaniu czuć napiętą atmosferę i rozdrażnienie, a spędzony czas nie sprawia nam przyjemności.

Czasami nawet po samym wejściu do jakiegoś pomieszczenia czujemy napiętą atmosferę i dyskomfort z przebywania w nim. Zazwyczaj dzieje się tak ponieważ zostało wypełnione negatywnymi emocjami za sprawą ludzi tam przebywających. Być może poczujesz to na izbie przyjęć gdzie dopiero zginął człowiek lub w pokoju do którego wejście zakończyło kłótnie. Przyczyną takiego doświadczania jest właśnie zła energia.

W życiu każdego człowieka występuje cierpienie i nie da się go całkowicie uniknąć. Negatywność z kolei, to jedno z bardziej podstępnych przebrań jakie nosi cierpienie. Objawia się ona pod wieloma postaciami i niestety jest dość powszechnym doświadczeniem w naszym życiu, przez co tworzy ograniczenia i blokady.

Negatywność może sprawić, że czujemy się ociężale, ponuro lub będziemy zagubieni. Świat staje się wtedy być postrzegany przez filtr strachu, gniewu i paranoi. Ponieważ umysł i ciało są tak głęboko ze sobą powiązane, mentalna i emocjonalna negatywność ma również fizyczny odpowiednik: napięte mięśnie, płytki oddech, podwyższone ciśnienie krwi, podwyższony poziom adrenaliny i kortyzolu – to wszystko charakterystyczne oznaki reakcji na stres, który mógł być wykreowany ze złej energii.

Zła energia to toksyna dla naszej osoby. Chociaż możliwe jest nauczenie się żyć z negatywnością i prawie nie odczuwać jej negatywnego wpływu, to finalnie takie doświadczenie zawsze będzie dla nas przykre w skutkach. Dlatego pozostawanie wolnym od negatywnych emocji i energii jest ważną strategią na drodze do dobrego samopoczucia i spełnienia.

Dobra i zła energia

Skąd bierze się zła i dobra energia

Zła i dobra energia pochodzi od nas samych i my sami jesteśmy jej kreatorami (możemy ją jednak przekazywać innym). Ja zawsze starałem się ją rozumieć jako samopoczucie duszy. Emitowana przez nas energia może być więc różna w zależności od naszego nastroju, poziomu świadomości lub stanu psychicznego. Nie oznacza to jednak, że gdy tylko dopada nas gorszy dzień to jesteśmy źródłem złej energii i źle wpływamy na innych. Bardziej chodzi o sytuacje gdzie jakieś emocje wywierają na nas ogromy wpływ, np. matka po narodzinach dziecka będzie emitowała dobrą energię, a człowiek który właśnie stracił oszczędności całego życia, złą.

Źródłem negatywnej energii najczęściej są osoby, które zatrzymują w sobie złe emocje i nie potrafią ich zwalczyć, przez co częściowo wylewają się na otaczający ich świat. Często przyrzeczną takiego stanu rzeczy będą złe wzorce wyniesione z domu lub problemy w dzieciństwie. To jednak nie reguła i dawcą zarówno negatywnej jak i pozytywnej energii może być każdy człowiek w zależności od jego stanu emocjonalnego i niedawnych doświadczeń. Nie koniecznie będzie to osoba u której widzimy złość, smutek czy zdenerwowanie – to często proces zachodzący w głębi nas.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Gdziekolwiek będziemy mieli kontakt z innymi ludźmi, również doświadczymy “zbiorowej energii”, która może wywierać na nas bardzo różny wpływ, dlatego warto poznać kilka sposobów na radzenie sobie z nią.

Skąd wiemy czy dana energia jest zła?

Jeśli mówimy o energii tworzonej w wyniku naszych życiowych doświadczeń, to mamy na nią większy wpływ niż mogłoby się wydawać i bardzo dużo zależy od naszej interpretacji.

Każde negatywne doświadczenie zaczyna się w świadomości – co oznacza, że ​​wszystko zaczyna się od oceny. Jeśli nasz umysł postrzega doświadczenie jako niespełniające z góry przyjętych oczekiwań i szufladkuje je jako traumatyczne czy negatywne, to zostaje one później przekształcone w złą energię. Każde negatywne doświadczenie można więc rozumieć jako negatywną interpretacją tego, co się wydarzyło. W rzeczywistości każde zdarzenie nie jest ani dobre, ani złe i ma neutralne znaczenie. Dopiero nasze subiektywne zrozumienie daje mu pozytywną lub negatywną ocenę.

Dodatkowo, nasz układ nerwowy ma tendencję do bardziej wytężonego poszukiwania negatywnych informacji nad pozytywnymi. Choć wydaje się to sprzeczne z intuicją, nastawienie negatywne jest produktem ubocznym milionów lat ewolucji i zostało wykształcone jako mechanizm przetrwania, który pozwala nam łatwiej przewidzieć zagrożenie i podjąć zapobiegawcze kroki w celu walki lub ucieczki.

Pewnych mechanizmów naszej istoty nie da się przeskoczy, a zła energia zawsze będzie miała miejsce w naszej świadomości. Oczywiście istnieje też energia ze świata zewnętrznego i towarzyszących nam ludzi, więc tym bardziej warto wiedzieć jak możemy się jej pozbyć.

Jak usunąć złą energie z człowieka

Jak usuwać złą energię?

Tak samo jak oczyszczamy swoje ciało aby zachować higienę, również powinniśmy zadbać o naszą duszę i usunąć z niej zalegającą energię. Częściowo będzie ona tworzona na bieżąco przez nas samych, i tutaj przyda się trening mentalny nad interpretowaniem rzeczywistości. Częściowo będzie to energia od innych ludzi, którą nauczymy się z siebie wyrzucać. Co ciekawe, występuje również zła energia w przedmiotach, więc niewiadomego pochodzenia rekwizyty lub mające w przeszłości wielu właścicieli, mogą również wpływać na naszą stabilność w tym zakresie.

1.Regularnie korzystaj z medytacji

Medytacja to najskuteczniejsza metoda w pracy w wielu obszarach naszej duchowości – podobnie jest w przypadku oczyszczania naszej aury ze złej energii. Spędzanie czasu w bezruchu, medytując nad danym problemem ma głęboko leczniczy wpływ na umysł i pomaga przywrócić cały system do równowagi. Wyróżnić możemy dwie główne korzyści płynące z medytacji. Po pierwsze, jest antidotum na reakcję na stres, który pojawia się wskutek działania złej energii. Mięśnie stają się rozluźnione, ciśnienie krwi spada, a oddech wyrównuje się. Po drugie, medytacja pomaga nam w interpretacji naszych myśli. Dzięki skupieniu się na myślach możemy bardziej dogłębnie je analizować i na bieżąco odpędzać negatywne emocje zanim na stałe zakorzenią się w naszej świadomości.

2.Ćwicz pranajame

Pranajama to technika opanowania oddechu wykorzystywana w jodze. Jej celem jest spowolnienie oddechu i nadanie mu odpowiedniego rytmu czego jednym z efektów jest oczyszczania umysłu i ciała z negatywnej energii. Każde z ćwiczeń pranajamy będzie odpowiednie jednak warto zwrócić uwagę na dwa szczególne – Bhastrika (Oddech Miecha) oraz Kapalabhati ( Oddech ognia), które są bardzo pomocne w mobilizowaniu i wypłukiwaniu złej energii.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

3.Korzystaj z natury

Kontakt z naturą jest potężnym narzędziem do usuwania negatywnej energii z umysłu i ciała. Takie spotkania działają trochę na zasadzie resetu pozwalającego wyrzucić z siebie wszystko co nam zalega. Drzewa, jezioro czy góry, ich piękno po prostu pochłania nasze problemy i pozwala na całkowite spowolnienie i zapomnienie o otaczającym świecie. Umysł staje się tak podekscytowany wszystkimi tworami natury, że w rezultacie bardzo trudno utrzymać negatywną energię blokom w naszej świadomości.

4.Ruszaj się i uprawiaj sporty

Na temat pozytywnego wpływu ruchu na samopoczucie powstały setki publikacji więc to kwestia nie podlegająca dyskusji. Aktywność fizyczną warto wykorzystać również w walce z negatywną energią, która uwielbia obojętność, letarg i lenistwo – wtedy jeszcze bardziej się na niej skupiamy. Nie musi to być nic ekstremalnego i bardziej energiczny spacer na pewno da pozytywne rezultaty.

Poprzez aktywność fizyczną:

  • aktywujemy system energetyczny (czakry), dzięki czemu możemy zakłócić negatywność i zła energia zaczyna się rozpadać,
  • nasz oddech i tętno przyśpieszają, powodując szybsze usuwanie toksyn (w tym hormony stresu),
  • podczas energicznej aktywności fizycznej nasz organizm jest mocno skupiony na wysiłku i trudno skupić się nam na negatywach, kiedy nie możemy nawet wziąć spokojnego oddechu.

5.Przestań narzekać

Poprzez narzekanie wręcz podsycamy negatywną energię i pozwalamy jej na funkcjonowanie w naszym układzie. Narzekając wpadamy w pewną pętle, ponieważ takie podejście ściąga na nas kolejne problemy i złą energię będącą źródłem naszych problemów.

sklep myslczlowieku

Zastanów się – narzekanie tak naprawdę niczego nie rozwiązuje. Czasami narzekamy bo potrzebujemy zrozumienia lub usprawiedliwienia naszych działań. To jednak nie pomaga, a dodatkowo przyciąga do naszych myśli te negatywne przemyślenia czy wspomnienia. Zamiast narzekać, lepiej spróbować skupić się na rozwiązaniu danego problemu i przemyśleniu jak fatycznie możemy sobie pomóc.

Spróbuj więc unikać obwiniania całego świata za Twoje problemy i szukania winnego. Staraj wyciągać się jak najwięcej pozytywów z każdej sytuacji i naucz się świadomie interpretować rzeczywistość zamiast ją oceniać. Zacznij tak żyć, a zobaczysz, że rzeczy na które narzekamy zazwyczaj nie są źródłem naszych problemów.

6.Uśmiechaj się

Może wydaje Ci się to głupie ale każdy z nas doświadczył sytuacji kiedy uśmiech innej osoby momentalnie zaowocował poprawą naszego nastroju. Wiemy jak uśmiech może być zaraźliwy dla innych ludzi. Uśmiechając się nie ukrywamy problemów pod maską, a wysyłamy sygnał do naszej świadomości, że czujemy się dobrze. Grymas na twarzy to cecha ludzi chory lub przechodzących przez problemy, jeśli nie chcemy aby nasze wnętrze postrzegało nas w ten sposób powinniśmy tego unikać.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

1 komentarz do “Zła energia w człowieku – 6 sposobów jak się jej pozbyć”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *