Zła energia w przedmiotach

Zła energia w przedmiotach – 3 sposoby na zwalczenie

Prawie każdy z nas kiedyś odczuwał złą aurę unoszącą się wokół jakiegoś rekwizytu. Niestety to nie twór naszej wyobraźni, a zła energia w przedmiotach faktycznie może być gromadzona. Zobacz jak się to dzieje i jak oczyszczać przedmioty z takiej energii.

Skąd bierze się zła energia w przedmiotach ?

Na co dzień staramy się otaczać przedmiotami pod postacią figurek, talizmanów, biżuterii i innych drobiazgów, które mają nam przynosić szczęście. Wieszając podkowę na ścianie lub zakładając czerwoną nitkę na nadgarstek liczymy, że będzie to stanowiło ochronę przed złą energią. Często takie amulety okazują się bardzo skuteczne, jednak zapominamy, że przedmioty mogą przenosić również złą energię.

Mówi się, że każdy przedmiot jaki ma do czynienia z człowiekiem może akumulować jego nastrój, emocje oraz energię jaka go w danym momencie wypełnia. Można więc powiedzieć, że przedmioty same w sobie nie są źródłem złej energii, a jedynie miejscem w którym są przechowywane. Problemem jest zła energia człowieka, która zostaje zakumulowana w danym rekwizycie.

Jak łatwo się domyśleć, im więcej kontaktów człowieka z danym przedmiotem tym większa szansa na to, że będzie on gromadził złą energię. Biorąc to pod uwagę, największym zagrożeniem będą przedmioty używane zmieniające właściciela (np. ubrania z second handu, odkupione płyty), a przede wszystkim przedmioty z dużym bagażem historycznym (np. XVIII wieczny zegarek, który miał wielu właścicieli). Istnieje bardzo wiele historii mówiących o łowcach antyków, którzy po zakupie danego rekwizytu i umieszczeniu go w domu, zaznawali niepokoju, negatywnych myśli i koszmarów sennych.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?
zła energia w przedmiotach - przekazywanie

Bardzo często przepełnione złą energią są również przedmioty, które funkcjonowały w otoczeniu ludzi naładowanych złością, żalem czy smutkiem. Dobrym przykładem są tutaj wszelkiego rodzaju bronie, które umożliwiały upust złej energii przez osoby nią władające.

Zdarza się, że zła energia trafia nawet do przedmiotów nowych, które trafiają do nas w fabrycznym kartonie. Możliwe jest przecież, że na etapie pakowania, magazynowania czy transportu zostanie przekazana do niego negatywna energia.

Jakie przedmioty akumulują energie ?

Istnieje wiele opinii według których są przedmioty, które zawsze odznaczają się występowaniem złej energii. Są również przedmioty, które są bardziej narażone na złą energie z uwagi na miejsce ich wykorzystania. Oto lista gdzie można spodziewać się złej energii w przedmiotach najczęściej:

  1. Przedmioty użytkowane przez dużą grupę ludzi – np. drukarka w biurze, długopis w urzędzie, itp.
  2. Biżuteria, portfel, ubrania, telefon – czyli przedmioty, które pozostają w nieustannym kontakcie z człowiekiem. Mogą wtedy z łatwością akumulować energię.
  3. Zepsute rzeczy – mówi się, że uszkodzone przedmioty bardzo często akumulują negatywną energię.
  4. Przedmioty pozostawione w naszym domu przez gości – takie przedmioty są również niebezpieczne i często wypełnione problemami właściciela.
  5. Kwiaty sztuczne i suszone – takie kwiaty wpływają niekorzystnie na atmosferę w naszym domu i warto ich unikać.
  6. Stara pościel – wbrew pozorom podczas snu uwalniamy bardzo dużo energii. Warto więc pamiętać o regularnym praniu pościeli i tym samym jej oczyszczeniu.
Jak się pozbyć złej energii z przedmiotów

Jak się pozbyć złej energii z przedmiotów ?

Nie ma idealnego sposobu na oczyszczanie przedmiotów ze złej energii. Najlepszą metodą aby uchronić się przed ich wpływem będzie po prostu ich unikanie. Niestety zazwyczaj w momencie zakupu nie odczuwamy negatywnej energii przedmiotów, a czasem są to wartościowe dla nas przedmioty na których bardzo nam zależy (np. pamiątki rodzinne). W tej sytuacji można wypróbować rytuału oczyszczania rekwizytów.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

W zależności od materiału z którego wytworzono przedmiot możemy spróbować:

  • Wyprać lub umyć pod wodą z dodatkiem naparu werbeny i octu. Jeżeli nie posiadamy werbeny pomóc może również sama woda;
  • Okadzić przedmiot dymem. Najlepsze efekty daje dym z białej szałwii, która jest podstawowym środkiem przy zwalczaniu złej energii;
  • Wykorzystać kryształ górski, który jest skutecznym neutralizatorem energii. Kryształy górskie stosowane są również jako odpromienniki przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

W przypadku używanych ubrań, zazwyczaj wystarczające jest standardowe pranie dla pełnego usunięcia złej energii. Jeżeli kupujemy jakiekolwiek stare rekwizyty lub meble to warto przed transakcją poczuć emocje drzemiące w tych przedmiotach. Dotykając ich powinniśmy poczuć pewnego rodzaju dyskomfort psychiczny i niechęć, jednak jest to na tyle subtelne odczucie, że ciężko je prawidłowo dostrzec.

Podsumowując, stare przedmioty nie są czymś złym i korzystanie z używanych rzeczy jest jak najbardziej postawą godną pochwały. Jeżeli w życiu zdarzy się zauważyć obecność złej energii w przedmiotach, to zawsze można spróbować je oczyścić powyższymi metodami, a w ostateczności sprzedać.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *