Swędzi lewe oko

Co to znaczy gdy swędzi Lewe Oko, a co gdy Prawe ?

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy z którego możemy odczytać prawdziwą naturę człowieka. Jednak również to aktualnie co dzieje się z naszymi oczami, może być dla nas ciekawą wskazówką. Z tego powodu sprawdziliśmy co nas czeka gdy swędzi lewe oko, a co gdy prawe.

Na co swędzi lewe oko ?

Motyw swędzącego i łzawiącego oka pojawia się wielu regionach i kulturach. Co prawda mówimy tutaj tylko o przesądach, jednak ciekawości całej sytuacji dodaje fakt, że interpretacja tego znaku jest wszędzie bardzo podobna.

Niestety, jeżeli swędzi nas lewe oko to powinniśmy to odbierać jako znak zaistnienia nieprzyjemnej dla nas sytuacji w niedalekiej przyszłości. Przez setki ostatnich lat, ludzie powszechnie wierzyli, że swędzenie lewego oka poprzedza zobaczenie czegoś strasznego, obrzydliwego, lub przyłapanie bliskiej nam osoby w sytuacji która na zawsze zmieni nasze relacje. W polskich wierzeniach ludowych sądzono jedynie, że czeka nas smutek.

Swędzące lewe oko w różnych kulturach

Indie – w Indiach łzawienie i swędzenie lewego oka jest interpretowane dwojako, w zależności od płci. W przypadku mężczyzn możemy doszukiwać się tutaj jego porażki w kontekście starań o względy kobiety. W tej kulturze cała lewa strona jest skojarzona z kobietami i swędzenie oka po tej stronie zwiastuje raczej szczęście lub zajście w ciążę (jeżeli dodatkowo łzawi).

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

Afryka – w przypadku kobiet również tutaj nie doszukano się negatywnego działania, jednak dla mężczyzny oznacza to nadchodzące łzy i porażki. Co ciekawe, swędzenie górnej powieki interpretuje się tam jak zwiastun nadchodzących gości.

Hawaje – w tym przypadku wróżba jest najbardziej przerażająca bo gdy swędzi lewe oko, oznacza to śmierć w rodzinie. Swędząca brew nad tym okiem zwiastuje natomiast odwiedziny nieznajomego.

Słowianie – wśród naszych przodków widziano w tym przesądzie nadchodzący smutek i łzy.

Na co swędzi prawe oko

Na co swędzi prawe oko ?

W kontekście prawego oka nie narosło tak wiele przesądów jak w przy lewym. Najczęściej w historii Słowian swędzenie prawego oka jest interpretowane jak zapowiedź czegoś optymistycznego w naszym życiu.

Odnośnie swędzenia prawego oka możemy usłyszeć jeszcze jedną interesującą interpretację – jeżeli swędzi nas zewnętrzny kącik prawego oka, to znaczy, że w najbliższym czasie spotkamy swojego kochanka.

Ciekawostką jest również to, że stare polskie przysłowie “Lewe oko śmiewe, prawe łzawe“, sugeruje odwrotną wersję zdarzeń niż udało się nam ustalić, czyli – lewe oko szczęście, prawe płacz.

Dni tygodnia i swędzenie oka

Zarówno w przypadku swędzenia prawego jak i lewego oka, powstało wiele wróżb związanych z dniem tygodnie w jakim ono występuję:

Dzień tygodniaLewe okoPrawe oko
PoniedziałekPogorszenie relacji z najbliższą rodziną bądź bliskim przyjacielem. Nadchodzą pozytywne zmiany w naszym życiu, najczęściej w postaci zażegnania starych konfliktów z bliskimi.
WtorekNasze ostatnie starania przyniosą pozytywne rezultaty np. w postaci finansowej.Przeciwnie do poprzedniego dnia, zwiastuje nadchodzący konflikt.
ŚrodaSwędzenie przyniesie nieoczekiwaną zmianę w naszym życiu – może być zarówno pozytywna jak negatywna.Obiecuje podróż, która przyniesie pozytywne rezultaty. Może też oznaczać przybycie gości.
CzwartekCzeka nas smutek i rozczarowanie.Czeka nas bardzo pozytywne doświadczenie, które sprawi, że w naszym życiu na długo zagości radość.
PiątekSpotkamy osobę za którą tęsknimy lub osobę z która długo nie mieliśmy kontaktu.Powinniśmy skupić się na naszym otoczeniu, ponieważ odnajdziemy ciekawe znalezisko.
SobotaCzekają nas bardzo miłe przeżyciaCzeka nas miłe spotkanie lub randka z osoba którą darzymy uczuciem.
NiedzielaNawiązuje do naszej sytuacji finansowej, która niebawem ulegnie poprawie.Zwiastuje zbliżający się ślub – nasz lub osoby z naszego najbliższego otoczenia.

Jak widzisz, w zależności od sytuacji swędzenie oka może oznaczać zupełnie coś innego. Wszystkie przedstawione tutaj teorie to jednak tylko zebrane przeze mnie przesądy, powstałe na przestrzeni lat w różnych kulturach. Bardzo interesujące jest natomiast niezwykle podobna interpretacja omawianego zjawiska w wielu krajach. Myślę, że nie pozostaje nic innego jak samodzielne obserwacje przy wystąpieniu najbliższej okazji. Jeżeli zauważysz jakąś prawidłowość następującą po swędzeniu lewego lub prawe oka, to daj znać w komentarzu.

sklep myslczlowieku
  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

W kontekście oczu narosło bardzo wiele przesądów i ciekawostek. Jeżeli interesują Cię te tematy to koniecznie sprawdź czym charakteryzują się ludzie z danym kolorem oczu. Oczy szare, oczy niebieskie i oczy piwne – każde z nich są wyjątkowe pod pewnymi względami. Przeczytaj też artykuł opowiadający jak wyglądają oczy przed śmiercią.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *