Telepatia zakochanych

Telepatia zakochanych – czy istnieje?

Każdy z nas doświadczył kiedyś sytuacji gdzie myślał o pewnej osobie i po chwili otrzymał od niej wiadomość. Można to tłumaczyć jako przypadek, jednak dokładanie w ten sposób opisywana jest telepatia. Zobacz czy faktycznie możliwe, że istnieje i co to jest telepatia zakochanych.

Czym jest telepatia?

Telepatie najłatwiej wytłumaczyć jako sposób komunikacji z wykorzystaniem jedynie naszych myśli. Zakład ona możliwość przekazania jakiejś informacji bez wykorzystania żadnego z naszych 5 zmysłów – wzroku, słuchu, smaku, zapachu i dotyku.

Chociaż cała teoria w pierwszej chwili wydaje się bardzo mało prawdopodobna i nie potwierdzają jej badania naukowe, to jednak prawie każdy z nas kiedyś zetknął się z tym trudnym do wytłumaczenia przekazem informacji. Nie mówimy tutaj o jasnej wiadomości, jednak bywa, że doświadczamy pewnego rodzaju przeświadczenia, że druga osoba ma nam coś przekazania.

Bywa nawet, że odczuwamy pewną energię, chociaż nie wiemy od kogo ona pochodzi. Czasami w jej wyniku nie potrafimy zasnąć lub po prostu mamy wewnętrzny dyskomfort.

Niestety nie da się ukryć, że telepatia towarzysz najczęściej złym emocjom, kiedy drugiej osobie dzieje się krzywda lub obcuje ze strachem. Prawdopodobnie w takich sytuacjach dochodzi do uwalniania bardzo dużej ilości złej energii, która wywołuje telepatyczne kontakty. Oczywiście to nie reguła i w dalszej części artykułu przedstawiamy przykłada objawiania telepatii w życiu codziennym.

Jak więc wytłumaczyć telepatię? Wspomnieliśmy już, że nauka nie potwierdza jej jednoznacznie, jednak pojawiają się teorie tłumaczące to co faktycznie odczuwamy. Najpopularniejsza wydaje się ta mówiąca, że nasz mózg emituje pewnego rodzaje fale przenoszące myśli i uczucia, których z reguły nie potrafimy odczytywać, jednak w pewnych okolicznościach część z nich jest przez nas interpretowana. Pojawia się również teoria mówiąca o pewnego rodzaju polu morfogenetycznym otaczającym człowieka, do którego mają być uwalanie niektóre myśli i emocje. Możemy tutaj doszukiwać się połączenia z aurą człowieka, która faktycznie otacza człowieka, a jedna z jej warstw dotyczy zarządzania energią.

Czym jest telepatia zakochanych

Telepatia zakochanych – o co chodzi?

Chociaż trudno tutaj o stawianie jednoznacznych teorii, to z doświadczeń wielu osób możemy stwierdzić, że telepatia najlepiej działa w przypadku dwóch bliskich dla siebie osób. Może to być para przyjaciół lub częściej zakochanych. Dochodzi wtedy do głębszej więzi i pewnego rodzaju połączenia duchowego. Być może telepatia zakochanych jest faktem, ponieważ takie osoby po prostu nauczyły się interpretować pewne sygnały od drugiej strony, co nie ma miejsce w przypadku osób nie obdarzonych szczególnym uczuciem. W przypadku telepatii zakochanych i bliskich przyjaciół, do pozawerbalnego przekazu informacji może dochodzić na porządku dziennym. Partner odczuwa nastrój czy pragnienia drugiej osoby nie będąc z nią w bezpośrednim kontakcie lub odczuwa potrzebę wykonania telefonu do osoby darzonej miłością.

  Charakter pisma a inteligencja - Co pismo mówi o człowieku ?

W związku z powyższym telepatia może dawać nam sygnały, że uczucie do drugiego człowieka jest faktycznie wyjątkowe, jeżeli tylko potrafimy odpowiednio odczytywać znaki. Poniższe zachowania mogą być wywołane telepatią i tym samym świadczyć, że druga połowa czuje faktycznie coś wyjątkowego:

  1. Synchroniczność – mamy ochotę to samo mówić i robić w jednym czasie. Przykładowo, zaczynasz pisać wiadomość i w tym momencie dostajesz powiadomienie o kontakcie z drugiej strony.
  2. Czytanie w myślach – podczas rozmowy wiesz dokładnie jaki temat zostanie zaraz poruszony przez ukochaną/ukochanego. Co ważne, nie dzieje się tak na podstawie wcześniej poznanych informacji lecz podpowiada Ci to jakiś wewnętrzny głos.
  3. Napady uśmiechu – telepatia zakochanych to przede wszystkim pozytywne emocje, dlatego czasami odczuwamy po prostu nieuzasadniony atak szczęścia i mimowolnego uśmiechu na naszej twarzy.
  4. Dziwne zmiany nastroju – jeśli doświadczasz nieuzasadnionych zmian nastroju, to również może świadczyć o telepatii. Warto sprawdzić czy taka sytuacja nie nakłada się z szczególnymi wydarzeniami w życiu partnera dla umocnienia naszych podejrzeń.
  5. Jest Twoją bliźniaczą dusząbliźniacze dusze to określnie osób, które są dla siebie przeznaczone. Kiedy są połączone dochodzi do wymiany ogromnych ilości energii, dlatego przenoszone telepatycznie informacje są tutaj powszechne.
  6. Komfortowa cisza – jeżeli przebywanie w ciszy z drugą osobą nie stanowi problemu, to również może świadczyć o pewnego rodzaju połączeniu myślowym. Tego rodzaju kontakt pozawerbalny w pewnym sensie zastępuje słowa i sprawia, że nie czujemy pustki. Oczywiście, dotyczy to raczej związków młodych stażem – kiedy dobrze poznajemy druga osobę cisza z reguły przestaje być problemem.
  7. Sny – Podczas snu możemy dostrzec bardzo wiele istotnych obrazów znajdujących się w naszej podświadomości. Czasami doświadczmy sytuacji kiedy bez powodu spotykamy w nich drugą osobą (zobacz co oznaczają sny o kimś), co może dziać się za sprawą telepatii zakochanych.
  8. Doświadczanie uczucia dotyku – Czy kiedykolwiek czułaś/eś na sobie dotyk drugiej osoby mimo, że takiego realnie nie było? To dziwne doświadczenie mogą przeżywać osoby silnie odczuwające działanie telepatii, jednak trzeba wspomnieć, że to bardzo rzadkie.
  Psychologia kolorów - jak kolory wpływają na samopoczucie?

Czy telepatii da się nauczyć?

W kwestii nauki telepatii zdania jej zwolenników są podzielone. Wiele osób twierdzi jednak, że odpowiednie ćwiczenia pozwalają mocno zwiększyć szansę na zdobycie tej umiejętności. Większość praktyk polega po prostu na pracy z naszą wyobraźnia i staraniu sobie wyobrażać, że docieramy do umysłu drugiej osoby i przekazujemy jej wiadomość – oczywiście całość powinna odbywać się w maksymalnym skupieniu.

Występują również ćwiczenie w parach, gdzie jedna osoba stara się odgadnąć myśli innej. Popularna jest tutaj zabawa w której znajdujące się w sąsiednich pomieszczeniach osoby, starają się “kopiować” swoje obrazy – jedna osoba wyobraża sobie jakąś scenę, a druga stara się ją odwzorować na kartce papieru wykorzystując telepatię.

Należy tutaj pamiętać, że na sukces takich ćwiczeń mocno wpływa rodzaj relacji obu osób. Im bliższa osoba, tym łatwiej o nawiązanie połączenia, dlatego w artykule tyle wspominamy o telepatii zakochanych. Wydaje się jednak, że najczęściej słyszymy o telepatii w kontekście bliźniaków, którym towarzyszą szczególne relacje.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *