Co oznaczają sny o kimś?

Co oznaczają sny o kimś i sny z tą samą osobą?

Pojawiającej się postacie w naszych snach mogą być cenną informacją, która pozwoli nam zrozumieć niektóre aspekty codziennego życia. Zobacz co oznaczają sny o kimś oraz co zwiastuje częste pojawianie się tej samej postaci.

Czy znaczą sny o innych?

Przeciętny człowiek doświadcza marzeń sennych, czyli snów od dwóch do pięciu razy każdej nocy. Jeśli wydaje Ci się, że w Twoim przypadku jest inaczej to najprawdopodobniej tylko złudzenie, ponieważ zwyczajnie zapominasz swoje sny. Duże wpływ na to ile snów zapamiętujemy każdej nocy ma faza snu w jakiej się wybudzamy czy nasza aktywność danego dnia.

Interpretowanie znaczenia naszych snów to temat, który ciekawi człowieka od setek lat, jednak do dzisiaj nie mamy jednoznacznego klucza który odpowie na pytanie co oznacza dany sen. Niemniej jednak wielu ekspertów i psychologów podjęło się tematu nadania sensu naszym snom, po to aby mogły faktycznie stanowić odpowiedź na niektóre pytania nurtujące nas na co dzień. Czasami sny dotyczą rzeczy abstrakcyjnych, czasami nas samych, a czasami dostrzegamy w nich inne osoby. Właśnie interpretacją innych osób pojawiających się w naszych snach zajmiemy się w tym artykule. Zobacz co oznaczają postacie i ich zachowania w Twoich snach.

Sen o osobie którą znamy

Musisz wiedzieć, że wszystko co pojawia się w naszym śnie jest skoncentrowane na nas i nawet jeżeli wydaje się, że jedynie przyglądamy się danemu zdarzeniu stojąc z boku, to tak naprawdę powinniśmy doszukiwać się tam wartości skierowanych w naszą stronę. Można powiedzieć, że w marzeniach sennych nasz umysł ma obsesje na swoim punkcie.

Jeśli śnisz więc o przyjacielu, to przypomnij siebie cechy które Twoim zdaniem go wyróżniają. Jeśli jest to rozrywkowa osoba w Twojej opinii to tak naprawdę śnisz o rozrywkowej stronie swojej osoby, a przyjaciel jest jedynie postacią która to reprezentuje. Co to może dokładnie oznaczać? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź, być może podświadomie czujesz, że Twoje życie jest zbyt monotonne i potrzebujesz odrobinę szaleństwa, a być może w ostatnim czasie właśnie doświadczyłeś takiej sytuacji.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Sen o osobie którą kiedyś znaliśmy

W tym przypadku sprawa wydaje się dużo mniej skomplikowana. Jeśli doświadczamy marzenia sennego np. o dawnym znajomym ze szkoły to najprawdopodobniej myśleliśmy o nim lub zauważyliśmy coś co nam go przypomina. Często będzie to coś czego nawet nie zarejestrujemy, jednak pozostanie pewien ślad w naszej podświadomości, który zostanie uwzględniony w postaci snu. W zależności od zachowania tej postaci taki sen może mieć różne znaczenia.

Sen o osobie z którą się spotykaliśmy

Sny o naszej byłej miłości to również dość powszechna sprawa. Zazwyczaj powoduje to, że czujemy się nieswojo ponieważ dany rozdział życia wydaje się nam już zamknięty. Ten rodzaj snów nie jest jednak niczym złym i ujrzenie ex miłości nie musi oznaczać, że czegoś żałujemy lub tęsknimy (chociaż to też może być przyczyną). Rozstania bywają bardzo ciężkie i nawet jeżeli jesteśmy przekonani, że zakończenie związku było dobrą decyzją to wciąż może ona wywierać na nas ogromny wpływ i objawiać się np. w snach. Często oznaczają one wręcz przeciwnie, że zapominamy o starym związku i chcemy odebrać ze starej relacji wszystko co do niej włożyliśmy, aby kompletnie się od niej uwolnić.

Sen o osobie której nie znamy

Spotykanie w naszych marzeniach sennych osób, których nigdy nie widzieliśmy wydaje się jeszcze bardziej przerażające i zastanawiające. Co ciekawe, niedawne badania potwierdziły, że ponad 50% osób, w swoich snach dostrzega postacie im nieznajome. Znaczenie takich snów można różnie interpretować w zależności od zachowania tych osób, najczęściej jednak jest to kreacja naszego umysłu wykorzystana w celu zaprezentowania czegoś co trudno nam uchwycić w osobach które znamy. Kolejne doświadczenia ze snami wykazały, że najczęściej śnimy o nieznajomych mężczyznach którzy reprezentują swoją postawą agresję i przemoc. Wydaje się więc, że obraz nieznajomego mężczyzny jest obrazem wytwarzanym z jakiś “agresywnych” impulsów, które umysł próbuje nam przekazać.

Sny z tą samą osobą

Powtarzające się sny z tą samą osobą

Zazwyczaj sny dotyczą bardzo zróżnicowanych tematów i rzadko się powtarzają. Czasami doświadczamy jednak sytuacji, że w naszych marzeniach sennych widzimy wielokrotnie tą samą postać. Taki powtarzający się sen to wiadomość od naszej podświadomości która próbuje przekazać nam wiadomość. W jaki sposób powinniśmy ją więc interpretować?

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

Temat powtarzającej się osoby był często podejmowany w psychologii i doczekał się nawet interpretacji dwóch sławnych osobowości w tej dziedzinie – Junga i Freuda. Oto one:

sklep myslczlowieku
  • interpretacja według Junga – Jung uważał, że nieustannie powracająca postać oznacza wiadomość od naszej podświadomości. Wiadomość taka może mieć natomiast dwa znaczenia – może oznaczać przejście do innej formy świadomości (zmiana pojmowania świata w danym zakresie) lub być wskazówką, aby zmienić nasze zachowania lub cechy którymi się kierujemy.
  • interpretacja według Freuda – Freud twierdził natomiast, że motyw tej samej osoby to po prostu sen o samym sobie. Oznacza to, że poprzez drugą osobę staramy się znaleźć naszą prawdziwą twarz i zrozumieć jak widzą nas inni. Taki sen to również możliwość zrozumienia naszych wewnętrznych pragnień i odrzucenia zupełnie niepotrzebnych nam wartości.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *