Najmocniejsze kamienie ochronne – Top 6

Niestety nie da się uniknąć wszelkiego zła dochodzącego do nas ze strony osób trzecich i otoczenia. Zobacz więc top 6 najmocniejszych kamieni ochronnych, dzięki którym skutecznie ochronisz się przed negatywnymi bodźcami i niekorzystną energią.

Po co stosować kamienie ochronne?

W święcie w którym funkcjonujemy, wszędzie otacza nas energia. Może przyjmować ona zarówno pozytywną jak i negatywną formę – zła energia. Przenoszą ją tak samo ludzie jak i przedmioty, które w niektórych sytuacjach mogą ją absorbować. Jak powstaje tego rodzaju siła? Otóż najczęściej jest wytarzana kiedy w naszym życiu pojawiają się skrajne i silne emocje. Euforia i zadowolenie będzie wytwarzała tą dobrą, natomiast strach i złość złą postać. Może się również zdarzyć celowe przekazywanie energii np. w postaci rzucenia uroków, jednak jest to raczej rzadkie.

Negatywna forma energii stanowi duże zagrożenie dla naszego funkcjonowania. Może sprawić, że czujemy się ciężko, ponuro, niepewnie i zagubienie. Świat postrzegamy przez filtr strachu, gniewu i paranoi. Po prostu trudno odnaleźć nam sens i szczęście w życiu.

Właśnie ochronę przed taką, niekorzystaną dla nas energią będą stanowić najmocniejsze kamienie ochronne, które tworzą swego rodzaju tarcze niedopuszczającą jej do naszego ciała, bądź całego otoczenia (w zależności od sposobu używania)

1. Kryształ górski

Zastosowanie: Kryształ górski to bardzo uniwersalny kamień ochronny, który może wnieść wiele dobrego do naszego życia. Oprócz silnego działania odbijającego złą energię jest również znany z przyciągania tej pozytywnej do naszego życia oraz przekształcania zła w dobro. Dodatkowo wykazuje pozytywny wpływ na działanie czakry korony, która odpowiada m.in. za umiejętność odnalezienia kierunku w życiu i uczucie spełnienia. Można więc powiedzieć, że kryształ górski całościowo wyostrza naszą świadomość, co stanowi dodatkową ochronę przed niebezpieczeństwami.

Używanie: Bardzo powszechne jest trzymanie kryształu blisko swojego łóżka, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby nosić go zawsze blisko ciała np. w postaci bransoletki na czakry czy naszyjnika. W przypadku tego kamienia możemy umocnić jego działanie przekazując specjalne intencje – najłatwiejszym sposobem będzie medytacja podczas trzymania kamienia w ręku.

2. Cytryn

Zastosowanie: Cytryn to kamień ochronny, które bardzo często wykorzystywany jest również do manifestacji rzeczywistości (Manifestacja to po prostu proces kreowania naszej przyszłości wykorzystując do tego myśli, przekonania, wierzenia i różne rytuały np. prawo przyciągania). Cytryn może przynieść więc korzyści w dowolnym obszarze życia przy odpowiednim wykorzystaniu. W kontekście ochrony, również ma bardzo wiele do zaoferowania. Cytryn absorbuje negatywną energię i przekształca ją w pozytywne siły i spokój. Najlepiej sprawdza się do ochrony przed negatywnym wpływem innych osób, których czasami nie da się uniknąć na naszej drodze.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Używanie Cytryn bardzo dobrze sprawdza się jako lekarstwo na koszmary senne i częste przerwy w śnie. Wystarczy umieścić kawałek cytrynu pod poduszką przed snem. Tak samo ja w innych przypadkach również tutaj możemy nosi go zawsze przy sobie lub wykorzystywać podczas technik medytacyjnych i manifestacji.

Cytryn - kamień ochronny

3. Czarny turmalin

Zastosowanie: Czarny turmalin to zdecydowanie jeden z najsilniejszych i przez to najpopularniejszych kamieni ochronnych. Jego szczególna budowa pozwala nam na oczyszczenie poprzez usunięcie negatywnej energii z całego ciała oraz naszego otoczenie – domu czy przestrzeni biurowej. Dzięki swojemu działaniu pozwala nam odnaleźć spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.  Posiada również właściwość pochłaniania promieniowania EMF, generowanego przez urządzenia elektryczne, przez co utrzymuje przestrzeń energetycznie czystą. Stanowi Barierę

Używanie: Sposób używania powinien zależeć od efektu, czyli rodzaju ochrony, który pragniemy osiągnąć. Jeżeli czujemy, że potrzebujemy odpowiedniej ochrony zawsze w naszej przestrzeni, to powinniśmy nosić kamień przy sobie, aby osłonić naszą energię przed wszystkim złymi sygnałami z zewnątrz. Najczęściej czarny turmalin stosowany jest jednak do oczyszczenia energii w przestrzeni domowej lub biurowej. W tej sytuacji zazwyczaj wystarczy umieścić kamień przy drzwiach wejściowych. Dla wzmocnienia działania możemy ulokować niewielki kamień w każdym narożniku domu – utworzy to pewnego rodzaju tarczę wokół naszego budynku .

4. Ametyst

Zastosowanie:  Ametyst to kolejny bardzo silny kamień ochronny, którego historia wykorzystania w tym celu sięga starożytności. Przez wielu wojowników noszony był dla ochrony przed przeciwnikami, natomiast Grecy uważali ametyst za kamień chroniący przed pijaństwem. Jego energia działa przede wszystkim kojąco i uspokajająco na naszą osobę, może być też źródłem inspiracji. Stanowi znakomite rozwiązanie jeżeli nie możemy poradzić sobie z niespokojnym umysłem, szczególnie w stresujących sytuacjach. Ametysty to również jeden z kamieni wykorzystywanych do pracy z czakrą trzeciego oka, czyli tzw. “super zmysłem”, który ułatwia interpretację otaczającego nasz świata.

Używanie Ametyst tak samo jak w przypadku poprzedników może mieć przy sobie zawsze, aby zapewnić sobie ciągłą i trwałą ochronę. Oczywiście w domu wygodniejsze będzie rozłożenie go w kilku miejscach. Szczególnie dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ametystu jeżeli wiemy, że doświadczymy stresującej sytuacji. Ametyst bardzo dobrze działa w połączeniu z innymi kamieniami, potęgując ich moc.

5. Piryt

Zastosowanie: Piryt nazywany jest również “złotem głupców” z reguły na swój metaliczny charakter. Piryt jest znakomitym kamieniem ochronnym, który najlepiej spisuje się jako ochrona przed promieniowaniem generowanym przez otaczające nasz urządzenia elektryczne.  Oprócz tego znany jest jako kamień wykorzystywany do manifestowania poprawy finansowej oraz jako element przynoszący bezpieczeństwo. Zapewnia nie tylko ochronę, ale pozwala pozbyć się negatywnych myśli z naszej głowy.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

UżywaniePiryt to kamień o bardzo dużej sile, który idealnie nadaje się do ochron przed złą energią. Jego unikalny i piękny wygląd sprawia, że znakomicie nadaję się do wykorzystania jako biżuteria i noszenia w formie dekoracji.

Kamień ochronny piryt
Piryt

6. Czarny obsydian

Zastosowanie: Czarny obsydian to silny kamień ochronny, którego szczególną właściwością jest wydobywanie prawdy w kwestiach jakie są dla nas istotne. Pomaga wiec dostrzegać zazwyczaj ukryte lub źle interpretowane przez nas aspekty życia. Jego działanie pozwala na autorefleksję, ponieważ pomaga dostrzec kwestie co do których tkwiliśmy w błędzie. Pomaga uwolnić się od toksycznych ludzi i niezdrowych przywiązań. Kojarzony jest z oczyszczaniem i metamorfozą. Jest szeroko wykorzystywany od odczyniania uroków i wszelkiego rodzaju klątw rzuconych na nas za pośrednictwem innych osób. Jako, że czarny obsydian absorbują negatywną energię, powinien być regularnie czyszczony.

sklep myslczlowieku

Używanie: Obsydian to szczególny kamień, który przyciąga negatywną energię, a następnie przekształca ją w nieco mniej niebezpieczną postać i ponownie wyrzuca do środowiska. Z tego powodu najlepszym sposobem korzystania z jego właściwości będzie umieszczenia w miejscach domu gdzie czujemy, że możemy mieć problem z negatywną energią. Powinniśmy wykorzystać więcej niż pojedyncze kamienie dla najlepszego działania. Czarny obsydian bardzo dobre efekty daje w połączeniu z kryształem górskim, który przekształci przyciągnięta energię w pozytywną postać.

czarny obsydian - kamień
Czarny obsydian

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *