Prawo przyciągania w praktyce

Prawo przyciągania – działanie i wykorzystanie w praktyce

Prawo przyciągania zakłada, że odpowiednie myśli i determinacja pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Wiele osób próbuje w ten sposób powiększyć swój majątek lub znaleźć miłość życia. Zobacz czy jest to możliwe, jak prawo przyciągania działa w praktyce i sprawdź co możesz zmienić w swoim życiu dzięki tej idei.

Co to jest prawo przyciągania?

Prawo przyciągania to ideologia mówiąca, że sposób myślenia może wpływać na nasze życie w zależności od tego jakie myśli nam przyświecają. Relacja jest tutaj bardzo prosta – ​​pozytywne myśli mają przynosić sukcesy i pożądane przez nas skutki, podczas gdy negatywne myśli przyciągają porażki i złe emocje.

Prawo przyciągania bazuje na przekonaniu, że myśli posiadają energię mogącą wpływać na nasze funkcjonowanie w wielu obszarach życia. Według założeń, jeżeli będziemy myśleli pozytywnie to możemy osiągać korzyści w zdrowiu, związku czy sytuacji materialnej. Prawo przyciągania nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami i jest traktowane jako pseudonauka.

Pierwotnie uważano, że owe prawo było po raz pierwszy stosowane przez nieśmiertelnego Buddę. Mówi się, że dewizą, którą kierował się przy nauczania było powiedzenie „to kim się stałeś, jest tym, o czym myślałeś”. Jak widzisz to stwierdzenie idealnie wpisuje się w idee prawa przyciągania.

Z czasem koncepcja coraz bardziej rozpowszechniała się w kulturze zachodniej i doprowadziła do powstania pojęcia “karmy“, czyli rozumowania podobnego do prawa przyciągania ale odnoszącego się do naszych czynów, a nie myśli. Najprościej można to rozumiem, że jeśli czynimy dobro to również otrzymamy je od innych ludzi. Idea siły przyciągania nie jest wcale nowa.

Wielu zwolenników uważa, że na prawo przyciągania składają się trzy zasady:

 1. Podobne rzeczy się przyciągają – tak samo jak podobni ludzi dążą do siebie, tak dobre myśli przyciągają pozytywne rezultaty.
 2. Teraźniejszość jest najważniejsza – idea mówiąca, że obecna chwila funkcjonowania jest najważniejsza dla naszej egzystencji i właśnie na niej powinniśmy się skupić. Bez względu na naszą sytuację życiową każda chwila może nieść pozytywną energię, więc powinniśmy się starać ją wydobyć.
 3. Człowiek nie lubi próżni – w naszym życiu zawsze musimy odczuwać jakieś emocje, nie ma miejsca na pustkę. Ta zasada zakłada, że wyeliminowanie złych myśli może wypełnić przestrzeń pozytywną energią.
Działanie prawa przyciągania

Czy prawo przyciągania działa?

Prawo przyciągania nie jest tylko wymyśloną przez kogoś koncepcją, która nie znajduje potwierdzenia w żadnym aspekcie życiowym. Na świecie żyją miliony osób, które kierują się w życiu jego zasadami w celu osiągnięcia korzyści. Co istotne, bardzo wielu cenionych ludzi odnosi się do prawa przyciągania przez swoje wypowiedzi czy dzieła. Nawiązania do tej koncepcji znajdziemy w twórczości myślicieli, kompozytorów, pisarzy czy naukowców, jak Szekspir, Emerson, Newton czy Beethoven. Bez problemu znajdziemy również współczesne gwiazdy telewizyjne, które doceniły moc tego prawa, będzie to Jim Carrey lub Denzel Washington.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Często nie wierzymy w koncepcję mocy przyciągania, ponieważ nie potrafimy z niej korzystać i nie doświadczamy jej mocy. Zazwyczaj zbyt mocno upraszczamy zasadę mówiącą o pozytywnym myśleniu. Nie wystarczy jedynie wyobrażenie sobie, że wyzdrowiejemy lub znajdziemy poszukiwaną miłość. Należy przede wszystkim zmienić swoje nastawienie, tak aby pozytywne myśli były prawdziwe i faktycznie określały nasz stan ducha – i to jest zdecydowanie najtrudniejsze.

Oczywiście jest to temat, którego nie da się udowodnić naukowo, jednak najnowsze badania coraz bardziej podkreślają rolę otwartości umysłu w kreowaniu naszej rzeczywistości. Ważne jest zrozumienie, że nasza świadomość umysłowa jest jedyną drogą do pełnego kontrolowania swojego życia.

Korzyści ze stosowania prawa przyciągania

Prawo przyciągania może mieć ogromy wpływ na nasze życie i nie powinno być postrzegane jedynie jako narzędzie do realizacji własnych pragnień – zyskać możemy wiele więcej.

Korzyści duchowe

Jak już wspomniano wcześniej, prawo przyciągania wpływa na naszą duchowość. Stanowi ona jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu i wiąże się z korzyściami zdrowotnymi, mniejszym odczuwaniem stresu oraz poprawą samopoczucia. Wykorzystując pozytywne myśli i skupiając się na celach generujemy bardziej pozytywną energię, która wnosi wiele dobrych rzeczy do naszego życia.

Korzyści psychiczne

Korzystając z mocy przyciągania najbardziej wpływamy na nasze samopoczucie psychiczne. Jeżeli skoncentrujemy się na naszym celu i uwierzymy, że jest w zasięgu naszych możliwości, to z reguły jesteśmy skłonni do podjęcia większego ryzyka w drodze jego realizacji. Omawiane prawo jest więc sposobem na podniesienie pewności siebie i uniknięcie świadomości, że nasze pragnienia są poza zasięgiem. Z takim podejściem do życia każdy sukces będzie przybliżał nas do kolejnego celu, a my będziemy stawali się bardziej szczęśliwi. Badania pokazują, że optymiści są zdrowszymi i bardziej szczęśliwymi ludźmi, więc nie ma na co czekać.

Prawo przyciągania miłość

Czy prawo przyciągania może wpływać na nasze życie miłosne? Oczywiście, że tak! Jeżeli wydaje Ci się jednak, że wystarczy skupić się na ukochanej osobie i z całych sił pragnąć jej miłości to jesteś w błędzie. Niestety nie ma takiej drogi na skróty i należy zacząć od pracy ze samym sobą. Wystarczy, że będziemy podążali za głównymi założeniami i usuwali negatywną energię z naszej świadomości. Zyskamy charyzmę, pewność siebie i przede wszystkim chęć otrzymania miłości. Spróbuj w ten sposób podejść do prawa przyciąga miłości, a zobaczysz, że Twoja energia nie zostanie niezauważona.

  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Prawo przyciągania pieniędzy

Zdecydowana większość ludzi, którzy nie rozumieją koncepcji prawa przyciągania, decydują się na korzystania z niego w celu poprawy sytuacji materialnej i przyciągniecie pieniędzy. Kierujemy się tutaj chciwością, którą jest objawem drzemiącej w nas negatywnej energii. Dla przyciągnięcia gotówki musimy całkowicie zmienić podejście i usunąć tą złą energię. Jak w każdym innym obszarze naszego funkcjonowania, również tutaj należy kierować się zasadą – “pozytywne myśli rodzą pozytywne skutki”

Prawo przyciągania w praktyce

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z prawa przyciągania wymaga odpowiedniego przygotowania naszej świadomości. Trudno jest wbić sobie do głowy sposób w jaki mamy myśleć, lecz właśnie na tym powinniśmy się skupić. Istotna jest też prawdziwa wiara w siłę przyciągania i przekonanie, że nasze cele naprawdę mogą się zrealizować, tylko wtedy skorzystamy z tej mocy.

sklep myslczlowieku

Oto kilka prostych działań od których najlepiej zacząć pracę z prawem przyciągania:

 • Wizualizuj sobie Twoje pragnienia – to bardzo istotne aby oczami wyobraźni widzieć realizację celu, nabiera on wtedy bardziej realnego wymiaru.
 • Staraj się myśleć pozytywnie – negatywne nastawienie całkowicie blokuje energię naszych myśli.
 • Bądź wdzięczny za to co masz – uświadom sobie jak wiele posiadasz, to pomoże napełnić Cię optymizmem.
 • Doszukuj się pozytywów nawet w trudnych sytuacjach – zazwyczaj porażki niosą za sobą jakieś dobre wartości, postaraj się więc przedstawić rzeczywistość w trochę jaśniejszym świetle.
 • Używaj afirmacji – są to pozytywne sentencje, które wypowiadamy wielokrotnie aby dotarły do naszej podświadomości. To technika stosowana w wielu obszarach rozwoju duchowego np. przy pracy z czakrami.
 • Ogranicz swoje oczekiwania – obserwując innych ludzi pragniemy mieć więcej pieniędzy lub fajniejszy profil na portalu społecznościowym. Warto zastanowić się czy to faktycznie potrzebne nam do szczęścia.
 • Zapisuj swoje myśli – zapisywanie naszych emocji pozwoli nam łatwiej dostrzec problemy.
 • Motywuj się – dobrą techniką na pozbycie się negatywnych myśli jest zapisywanie sobie w widocznych miejscach motywujących treści czy celów do których dążymy.

Jeśli wprowadzisz do swojego życia powyższe zasady to już duży krok na przód, który sprawi, że będziesz szczęśliwszym człowiekiem. W ten sposób pośrednio zbliżysz się do realizacji swoich celów, gdyż z będziesz bardziej zmotywowany do działania.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *