Kalendarz księżycowy

Kalendarz księżycowy – czy warto go mieć?

Końcówka listopada czy początek grudnia to dobry moment, by poszukać kalendarza na kolejny rok. Wśród rozmaitych propozycji kalendarzy książkowych, biurkowych i ściennych można znaleźć księżycowy kalendarz. Co to za kalendarz? Czy warto kupić kalendarz księżycowy 2023?

Czym wyróżnia się księżycowy kalendarz?

Jak wskazuje nazwa, kalendarz księżycowy jest oparty na fazach Księżyca. Fazy Księżyca są cztery – to: nów (Księżyc jest niewidoczny), kwadra pierwsza, pełnia (Księżyc jest widoczny) i ostatnia kwadra. W starożytności zaobserwowano, że ruch naturalnego satelity wokół Ziemi ma wpływ m.in. na zjawiska atmosferyczne, wzrost roślin i zdrowie człowieka. Stąd też kalendarz księżycowy daje odpowiedź, czy w danym dniu (okresie) warto podjąć określone działanie.

Dostępne w sprzedaży kalendarze księżycowe pozwalają nie tylko na notowanie dat spotkań czy ważnych wydarzeń, ale również prezentują ruch Księżyca wokół Ziemi. Korzystanie z takiego kalendarza pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie, na który dzień danego miesiąca przypada nów, pełnia czy pierwsza i ostatnia kwadra. W oparciu o tę wiedzę można planować m.in. sadzenie i pielęgnację roślin czy zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne.

Wiele z dostępnych kalendarzy księżycowych zawiera też liczne porady. Ich celem jest wsparcie czytelnika m.in. w sprawach zawodowych lub domowych.

Kalendarz księżycowy – jaka jest jego zawartość?

Wydawcy proponują rozmaite kalendarze księżycowe – dostępne są zarówno kalendarze uniwersalne (prezentujące wyłącznie fazy Księżyca w poszczególnych dniach roku), jak i kalendarze dedykowane konkretnym odbiorcom, np. osobom uprawiającym rośliny. Popularne są też kalendarze księżycowe dla zdrowia i urody. Rodzaj prezentowanych informacji i porad jest uzależniony od docelowych użytkowników kalendarza.

  12 Praw Wszechświata - Uniwersalne zasady

Księżycowy kalendarz dla działkowców, sadowników, ogrodników i rolników zawiera informacje o dogodnych dniach na różne prace ogrodowe. Można się z niego dowiedzieć, który dzień będzie najlepszy choćby na cięcie trawy, siew roślin, zbiór warzyw i owoców czy przygotowanie przetworów. Z kolei kalendarz ksiezycowy dla zdrowia i urody wskazuje optymalne dni na mycie głowy, korzystanie z maseczek, wizytę u fryzjera lub kosmetyczki oraz pielęgnację paznokci.

W ofertach wydawców można też znaleźć kalendarze księżycowe zawierające artykuły i poradniki. Dotyczą one różnych zagadnień, a jako przykłady można wskazać:

  • rytuały i ćwiczenia, w tym techniki świadomego oddychania czy medytacji,
  • zielarstwo – wskazówki te przydają się zwłaszcza osobom, które planują produkować kosmetyki na własne potrzeby,
  • zagadnienia związane ze skutecznym manifestowaniem (materializowaniem myśli)

Jak czytać kalendarz księżycowy?

Korzystanie z kalendarza księżycowego nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Powodem są objaśnienia zamieszczane w takich publikacjach. Są one cenną wskazówką dla osób, które dopiero zainteresowały się kalendarzem księżycowym i chcą sprawdzić, czy zaobserwują zmiany w swoim życiu zawodowym lub rodzinnym, jeśli zaczną brać pod uwagę fazy Księżyca.

Objaśnienia w kalendarzu księżycowym najczęściej są prezentowane w formie symboli – przy każdym z nich znajduje się informacja o jego znaczeniu. Symbole są umieszczane przy datach, dzięki czemu użytkownik kalendarza może szybko sprawdzić, czy na dany dzień warto zaplanować np. prace w ogrodzie lub większe porządki w domu.

Czy warto kupić kalendarz księżycowy?

Kalendarz księżycowy 2023 jest przeznaczony nie tylko dla miłośników ezoteryki – to produkt, z którego może korzystać każdy. Używasz papierowego kalendarza (ściennego lub książkowego) na co dzień? Służy Ci on do organizacji dnia pracy? Zakup kalendarza księżycowego to okazja, aby sprawdzić, jaki wpływ na Twoje życie mają poszczególne fazy Księżyca.

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

Po kalendarz księżycowy powinny sięgnąć też osoby, które planują zagłębić się w świat ezoteryki. Z myślą o nich powstają kalendarze książkowe wzbogacone o liczne artykuły poradnikowe i informacyjne. To dobry sposób, aby dowiedzieć się więcej m.in. o znakach zodiaku, magii żywiołów czy symbolach ochronnych.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *