Ludzie cienie

Ludzie cienie – kim są i czy faktycznie istnieją?

Pewnie każdy z nas doświadczył w życiu sytuacji kiedy np. przebywając w zacienionym pomieszczeniu i oglądając telewizję, nagle kątem oka dostrzegliśmy ciemną postać o rozmazanych konturach. Kiedy jednak postanawiamy się przyjrzeć dokładnej, dana postać jest już niewidoczna a my pozostajemy z nieprzyjemnym niepokojem w naszej głowie. Takie ciemne, mroczne, przypominające człowieka postacie, są powszechnie znane jako ludzie cienie i mogą być niezwykle przerażające i niepokojące dla osób, które je zobaczą. Ale dokładne określenie, kim są ludzie cienia i czy faktycznie mogą istnieć jest przedmiotem dyskusji.

Ludzie cienie w przeszłości

Opisy mrocznych, podobnych do ludzi postaci pojawiały się w literaturze na przestrzeni dziejów. Możemy wymienić tutaj mroczne istoty znane jako Nalusa Chito z mitologii indiańskiego plemienia Choctaw lub książkę Guya de Maupassanta – „Le Horla” („Ciemne istoty”), o postaciach władających ludzkimi umysłami. Jednak obrazy czy mniej sprecyzowane opisy literackie takich sylwetek pojawiały się w historii ludzkości wielokrotnie.

Historia ludzi cienia stała się niespodziewanie popularna w 2001 roku, po wyemitowaniu audycji w programie Arta Bella dotyczącej zjawisk nadprzyrodzonych. Poruszano tam wtedy temat ludzi cienia. Po programie, wydawcy otrzymali ogromne ilości wiadomości od ludzi twierdzących, że też dostrzegli cienistych ludzi w swoim życiu.

Kim są ludzie cienia?

Ludzie cienie są pewnego rodzaju zagadką i postrzegamy ich w kontekście zjawiska paranormalnego. Często uważa się je za duchy, demony, obce istoty lub po prostu zbiór negatywnej energii – ta ostatnia opcja wydaje się najbardziej intersująca, a teoria która jej towarzyszy mówi, że taki zbiór tworzy się gdy w wyniku traumatycznych doświadczeń zła energia w człowieku jest nadmiernie akumulowana. Jednak tak jak w przypadku większości zjawisk paranormalnych, nie ma ostatecznej odpowiedzi. Wielu ekspertów zajmujących się zjawiskami paranormalnymi również teoretyzuje, że może istnieć związek między ludźmi w cieniu, a życiem pozaziemskim – i że te istoty mogą pochodzić z innego świata lub mieć korelację z rzekomymi doświadczeniami uprowadzeń przez kosmitów.

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

Podczas gdy eksperci zajmujący się zjawiskami paranormalnymi dyskutują o dokładnym nadprzyrodzonym pochodzeniem tych cieniopodobnych istot, jest jedna rzecz z którą większość się zgadza – a mianowicie, że obecność ludzi cieni zawsze wiąże się z negatywnymi odczuciami. Te mroczne, podobne do ludzi istoty mają złą reputację, ponieważ dostrzegające je osoby ​​czują się nieswojo, a często nawet towarzyszy im strach.

Oczywiście możliwe, że wytłumaczenie zjawiska cienistych ludzi jest bardzo prozaiczne. Strach przed ciemnością jest bowiem powszechny, a nasze oczy mają tendencję do płatania nam figli, gdy nie dociera do nich zbyt wiele światła. Kurtka wisząca na drzwiach może łatwo zmienić się w sylwetkę, a krzew w przydomowym ogródku może nagle wyglądać jak ktoś czający się w naszym sąsiedztwie. Ale czy ludzie z cienia mogą być czymś więcej?

Cieniści ludzie

Czy istnieje naukowe wytłumaczenie istnienia ludzi cienia?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi naukowej na to pytanie, ponieważ nie udało się nigdy stworzyć odpowiednich warunków do przeprowadzenia takich badań. Jednak osoby starające się w bardziej racjonalny sposób wytłumaczyć istnienie cienistych ludzi często zwracają uwagę, że widzenie takich postaci można przypisać zjawisku paraliżu sennego, które występuje, gdy ktoś znajduje się pomiędzy stanem snu i czuwania. W takim stanie czujemy się świadomie, ale nie możemy się poruszać ani mówić. Mózg jest wtedy częściowo uśpiony i rzekomo właśnie dlatego ma nam wizualizować nieistniejące postacie.

Inne potencjalne wyjaśnienia tego zjawiska jako przyczynę podają stany emocjonalne, brak snu lub używanie substancji.

Należy również wziąć pod uwagę, że większość obserwacji ludzi cienia pojawia się w naszym widzeniu peryferyjnym, czyli widzimy je “kątem oka”. Ludzki wzrok działa w taki sposób, że w tej części pola widzenia wykrywa głównie ruch, a pomija szczegóły obrazu. Biorąc to pod uwagę, z pewnością można stwierdzić, że łatwiej pomylić coś z czymś innym spoglądając właśnie w taki sposób.

  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

Co robić, gdy widzisz cienistą postać?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – w sytuacjach kontaktu z taką postacią zazwyczaj odczuwamy strach i niedowierzenie. To co najlepszego możemy zrobić to jednak stłumić swoje emocje i nie dać się przytłoczyć negatywnej energii. W zależności od tego czy wierzysz w paranormalne pochodzenie cienistych ludzi, czy nie – należy podjąć odpowiednie kroki. Jeśli wierzysz, to staraj się wezwać duchową ochronę (w postaci np. archanioła Michała), modlić się lub po prostu stać na swoim miejscu, stanowczo mówiąc osobie cienia, aby zostawił cię w spokoju. Jeśli natomiast uważasz, że to tylko twór Twojej wyobraźni, to po prostu staraj się sobie to w tym momencie uświadomić.

Pojedyncze spotkanie z istotą cienia może być przerażające, ale jeśli spotkania się powtarzają, może to wskazywać, że nadszedł czas, aby dokonać duchowego oczyszczenia twoich czakr i przestrzeni życiowej. Możesz też duchowo oczyścić swój dom wykonując rytuał ochronny z wykorzystaniem odpowiednich kamienie lub ziół.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

1 komentarz do “Ludzie cienie – kim są i czy faktycznie istnieją?”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *