Przywoływacz aniołów

Przywoływacz aniołów, czy Bola – wisiorek dla mam?

Przywoływacz aniołów to biżuteria, której przypisuje się bardzo ciekawe właściwości. Narosło wokół niej kilka legend, a spotkać możemy ją w wielu miejscach na świecie. Bywa nazywana również Bola i noszona przez ciężarne kobiety. Zobacz z czego wynika takie zastosowanie i jak wygląda.

Co to jest przywoływacz aniołów?

Przywoływacz aniołów to określenie na oryginalną biżuterię w postaci ozdobnej kuli wykonanej najczęściej z metalu, we wnętrzu której znajduje się luźno umieszczone wypełnienie – mniejsza, najczęściej kolorowa kulka.

Przywoływacz to zazwyczaj wisiorek, który z każdym naszym ruchem wydaje delikatny harmonijny dźwięk za sprawą obijającej się mniejszej kuleczki. Można go porównać do bardzo cichego dzwoneczka, który zgrywa się z nami kiedy tylko się poruszymy. Z reguły noszony jest na wysokości czakry serca. Przywoływacz aniołów to symbol ochrony ochrony i medytacji.

Najczęściej bywa wykorzystywany profilaktycznie w celu ochrony posiadacza przed wszelakimi niebezpieczeństwami. Można używać go także doraźnie, przeżywając trudne sytuacje życiowe lub po prostu szukając duchowego przewodnictwa. W niektórych kulturach bywa używany również w feng shui dla ochrony energii domowej i jej oczyszczenia.

Określone kolory wewnętrznej kuleczki ukierunkowują jego działanie na wybrane obszary naszego funkcjonowania.

  • biały – czystość i niewinność.
  • czarny – wewnętrzna siła i determinacja.
  • niebieski – odpowiedzialność, koncentracja i skupienie.
  • turkusowy – pewność siebie, łatwiejsza komunikacja.
  • żółty – pozytywne nastawienie i siły witalne.
  • zielony – uczciwość i nadzieja.
  • czerwony – miłość i namiętność.
  • różowy – zachowanie wewnętrznej młodości.
  • pomarańczowy – poprawia postrzeganie własnej wartości.
  • fioletowy – wolność i równowaga mentalna.
  Liczby karmiczne i dług karmiczny- co to jest?

Bola – wisiorek dla mam

W kontekście biżuterii dla matek, opisywanemu wisiorkowi nie przypisuje się właściwości ochronnych lecz nadaje mu bardziej praktyczne zastosowania. Nazywany jest Bola i wywodzi się z kultury meksykańskiej, gdzie od dawna jest noszony przez ciężarne i młode mamy. Jego praktyczne zastosowanie wynika właśnie z delikatnego dźwięku który wydaje. 

Kobiety noszące bole twierdzą że dźwięk wydobywający się podczas każdego kroku relaksuje dziecko pozostające w brzuchu, a po urodzeniu łagodzi jego płacz. Jest to więc bardzo porządny rekwizyt przez wiele świeżo upieczonych matek.

Legenda o przywoływaczu aniołów 

W nawiązaniu do komunikacji aniołów z człowiekiem powstało bardzo wiele teorii. Można tutaj wymienić anielskie liczby, czyli powtarzające się w naszym codziennym życiu cyfry będące ukrytymi znakami od naszych opiekunów, czy przewodnika duchowego, który przekazuje istotne dla nas wiadomości zawarte w otaczających nasz przedmiotach czy wydarzeniach.

Legenda o przywoływaczu aniołów również pozwala nam myśleć o tym przedmiocie jako rekwizycie służącym do komunikacji. Mówi ona, że przedstawiony tutaj talizman to spuścizna pozostawiona ludziom przez aniołów stróżów, którzy pewnego dnia musieli rozstać się z człowiekiem i pozostawili ten amulet jako swego rodzaju ochronę. Wydobywający się z wisiorka dźwięk ma powodować momentalne pojawienie się naszego stróża i zapewnienie bezpieczeństwa. Według legendy, aniołowie podkreślali, że przywoływacz może być używany jedynie na własny użytek. Zakazane było więc jakikolwiek pożyczanie czy dziedziczenie takiego amuletu.

Co więcej, nasi stróże zaznaczyli, że przywoływacz aniołów może być noszony przez matkę w czasie ciąży, ponieważ przyświeca im w tym czasie jeden anioł stróż. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu przywoływacz stał się najbardziej popularny wśród matek.

  Palo Santo - co to jest? Właściwości, Zagrożenia, Badania

Czy bola faktycznie działa?

Niestety nie przeprowadzono dokładnych badań w kontekście omawianego wisiorka, jednak biorąc pod uwagę że do dziecka znajdującego się w łonie matki docierają dźwięki, owa teoria wydaje się być prawdopodobna. Już od 20 tygodnia życia, dziecko zaczyna słyszeć dźwięki otaczającego go świata. Niejednokrotnie potwierdzono już, że pewnego rodzaju muzyka przynosi bardzo pozytywne rezultaty w okresie płodowym dziecka. Jeśli bola faktycznie działa, to jest to prosty i tani sposób aby pozytywnie wpływać na rozwój płodu. Być może nie chodzi tutaj o same dźwięki, a faktyczną ingerencję naszych aniołów stróżów?  Niestety pozostanie to tajemnicą, ale omawiane wisiorek z pewnością warto przetestować na własnej skórze.

sklep myslczlowieku

Warto wspomnieć, że nawet jeśli nie interesują nas “magiczne” właściwości wisiorka to można rozważyć jego zakup. Zazwyczaj elegancko zdobione kule z metali szlachetnych wyglądają bardzo unikalnie i stanowią ciekawą ozdobę dla osób poszukujących biżuterii wyróżniającej się spośród innych rozwiązań.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *