budzenie się w nocy o tej samej porze

Przebudzenia zawsze o tej samej godzinie – To przypadek?

Jeśli codziennie budzisz się w nocy o jednej godzinie to z pewnością zastanawiasz się czy to czysty przypadek. Okazuje się, że takie pobudki mogą być odpowiedzią na nasz aktualny stan emocjonalny i duchowy. Zobacz jak interpretować nocne przebudzenia.

Co oznacza budzenie się o tej samej godzinie ?

Problemy ze snem są bardzo częstą dolegliwością, która jest niesłusznie lekceważona przez duże grono osób. Oprócz trudności z nocnym wypoczynkiem, zaburzenia snu mają wpływ na wiele aspektów naszej kondycji zdrowotnej.

Nocne przebudzenia są jednym z problemów dotyczących snu, które mogą być bardzo uciążliwe. Zdarzają się jednak sytuacje gdzie nawet nie dostrzegamy przebudzenia – odzyskujemy świadomość na krótką chwilę a o poranku tego nie pamiętamy.

U niektórych osób przebudzenia pojawiają się bardzo regularnie i każdej nocy budzą się one o tej samej porze. Taka regularność może być swego rodzaju komunikatem przesyłanym przez organizm, że dzieje się coś złego.

Takie wiadomości możemy odczytywać na wiele sposobów. Specjaliści doszukują się tam zarówno przesłanek dotyczących naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Zobacz co oznaczają pobudki w danych godzinach.

Przebudzenia między 21 a 23

Osoby które kładą się spać dosyć wcześnie mogą doświadczać przebudzeń w tych wczesnych godzinach. Pobudki szybko po zaśnięciu często są wynikiem towarzyszącego nam stresu, gdy przed snem dużo rozmyślamy o problemach czy czekających nas nazajutrz obowiązkach.

  Linia dzieci na dłoni czy na nadgarstku? Jak odczytywać?

W tych godzinach stres bardzo intensywnie oddziałuje na nasz organizm. Najlepszym sposobem na walkę z tym problemem są techniki relaksacyjne wykonywane przed snem. Możemy wykorzystać tutaj medytację, mudry czy jogę.

budzenie się miedzy 3 a 4

Przebudzenia między 23 a 1

Specjaliści medycyny chińskiej doszukują się tutaj problemów z trawieniem tłuszczy i podają, że są to godziny wzmożonej aktywności woreczka żółciowego. Sugerowana jest wtedy zmiana diety na bardziej zdrową.

Od strony psychologicznej takie pobudki mogą oznaczać brak akceptacji dla innych osób, konflikt lub żal do kogoś bliskiego. Jedynym rozwiązaniem może być wtedy pojednanie z taką osobą.

Przebudzenia między 1 a 3

Pobudki w tych godzinach najczęściej dotyczą problemów z zaakceptowaniem siebie i swoich czynów. Jeśli doskwiera Ci budzenie się o 3 w nocy lub wcześniej to bardzo prawdopodobne, że czujesz się winny i jesteś przepełniony gniewem z powodu swojego postępowania.

Medycyna chińska dopatruje się też interpretacji medycznej tego problemu. Według nich są to godziny uaktywnienia wątroby i takie regularne budzenie się świadczy o problemach w jej funkcjonowaniu. Rozwiązaniem może być zmiana diety i porzucenia alkoholu.

Budzenie się o 3 w nocy

Przebudzenia między 3 a 5

To zdecydowanie najpopularniejszy przedział czasowy a budzenie się między 3 a 4 dotyczy bardzo wielu osób. Najistotniejsze są tutaj czynniki psychologiczne.

Zazwyczaj przyczyną takich przebudzeń jest smutek i przygnębienie towarzyszące nam w danym okresie życia. Najczęściej dotykają one osób po trudnych lub traumatycznych doświadczeniach jak rozstanie, utrata pracy czy śmierć bliskiej osoby. Budzenie się o 3 i 4 rano jest więc bardzo trudne do przezwyciężenia i zazwyczaj musi minąć odpowiednio długi okres czasu aby zażegnać problem.

Dawna medycyna chińska doszukuje się tutaj jedynie aspektu duchowego. Według niej godzina 3 w nocy, a szczególnie godzina 3:33 to “godzina czarownic“, kiedy to nasze ciało absorbuje obce energie czemu towarzyszą paranormalne aktywności.

  Częstotliwość 528 Hz - wibracja miłości na skali Solfeggio

Przebudzenia między 5 a 7

Jeżeli budzimy się na krótko przed planowaną pobudką, może to świadczyć o doskwierającej nam stagnacji życiowej. Problem bardzo często dotyczy ludzi, którzy odczuwają dyskomfort spowodowany brakiem rozwoju osobistego i niemożliwością poprawienia swojej sytuacji życiowej.

sklep myslczlowieku

Najlepszym rozwiązaniem problemu będzie tutaj zmotywowanie się do działania i próby zrobienia czego dla siebie. Budzenie się po 5 może świadczyć również o problemach z jelitami i wypróżnianiem się.

About Katarzyna Niemczyk

Jestem Kasia. Kilka lat temu mój styl życia i złe nawyki żywieniowe doprowadziły mnie do fatalnej kondycji zdrowotnej i psychicznej. Nastąpił jednak przełom i po zrzuceniu wielu kilogramów, rozpoczęłam nowe życie. Teraz jestem zafascynowana zdrowym odżywianiem i wszystkim co z nim związane. Uwielbiam też testować nowe przepisy, mikstury i bogactwa medycyny naturalnej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *