Kwiat życia

Kwiat Życia: Symbol Początku i Świętej Geometrii

Kwiat życia to wyjątkowy symbol, który kojarzy prawie każdy lecz mało kto wie co oznacza. Jego perfekcję i symetryczność badano pod wieloma względami co zawsze udowadniało jego wyjątkowość. Zobacz dlaczego jest tak wyjątkowy i jak możesz go wykorzystać w swoim życiu.

Kwiat Życia – co to ?

Kwiat życia to w pełni symetryczny symbol składający się z 19 nakładających się na siebie okręgów. Symbol jest dobrze znany ludzkości od setek lat, jako forma doskonałej proporcji i harmonii. Nazwa “kwiat życia” nawiązuje do teorii dopatrującej się się w tym symbolu początku wszystkiego co istnieje na świecie. Mówi się o nim też jako o wzorcu stworzenia wszechświata, który wyjaśnia kwestie pochodzenia całej materii.

Pochodzenie kwiatu życia

Symbol kwiatu życia odnajdziemy praktycznie na całym świecie. Najczęściej na ścianach zabytkowej architektury, skałach i pomnikach. Przez setki lat, wiele cywilizacji doszukiwało się w tym symbolu wyjątkowego znaczenia i kładło nacisk na pogłębianie wiedzy w jego zakresie. Co ciekawe symbol jest szeroko wykorzystywany do dzisiaj ze względu na jego dużą popularność w wielu kręgach.

Chociaż dokładne oszacowanie początków symbolu nie jest możliwe to wiemy, że kwiat życia znano już w czasach starożytnych, o czym świadczą zachowane do dzisiaj relikty z tym symbolem pochodzące z ok. 650 r. p.n.e. Według danych które aktualnie posiadamy, najwcześniej fascynowali się nim Starożytnych Egipcjanie. Świadczy o tym jego przedstawienie w świątyni Ozyrysa w Abydos na ścianie poświęconej oku Ra. Szacuje się, że ich wiek to co najmniej 2000 lat p.n.e.

Wzór kwiatu życia możemy połączyć ze wszystkimi największymi religiami świata.

W Judaizmie odgrywa największą rolę i jest wzorcem z którego wyprowadzić można kabałowe drzewo życia. W tradycji Kabały symbol drzewa życia nawiązuje do idei wspólnego pochodzenia ludzi. Sam kwiat życia jest spotykany w starożytnych synagogach w Mesadzie i Galilei.

Co ciekawe główne symbole innych religii również możemy wpisać w symbol kwiatu życia.

  • Chrześcijaństwo – Krzyż
  • Judaizm – Drzewo życia (Kabała)
  • Celtowie – Spirale
  • Hinduizm – Sri Yantra
  • Filozofia Chińska – Yin Yang
  Najmocniejsze kamienie ochronne - Top 6

Kwiat życia i święta geometria

Święta geometria to specyficzna nauka, której korzenie sięgają już Starożytności. Człowiek od dawna zauważał powtarzające się w przyrodzie wzorce, które stanowią podstawę budowy naszego ciała, roślin czy całych układów słonecznych. Święta geometria ma odpowiadać na pytania w jaki sposób stworzony jest wszechświat i jaka jest w nim rola człowieka.

Kompozycja

Rozkładając kwiat życia na czynniki pierwsze zauważymy, że składa się z kilku postaci, z których każda symbolizuje reprezentację świata. Wśród tych postaci jest nasienie życia, zawierające siedem kręgów przecinających się w jednym punkcie. Są religie gdzie kojarzone jest to z 7 dniami w których stworzono świat.

nasienie życia
Nasienie życia

Kolejne to jajo życia, które jest tworzone przez środkową część symbolu i które nawiązuje do zarodka komórkowego w pierwszych godzinach jego tworzenia, symbolizując tym samym wszystkie komórki.

jajo życia
Kwiat życia

Wyróżniamy też owoc życia, tworzony przez 13 okręgów w kształcie gwiazdy. Symbolizuje on atomy i struktury molekularne, które znajdują się w każdej znanej nam formie życia.

owoc życia
Owoc życia

Dalej jest jest drzewo życia, które nawiązuje do drzewa genealogicznego. To reprezentacja miłości i jedności wszystkich ludzi. To symbol stanowiący jedną z podstaw Judaizmu.

Można więc dostrzec, że kolejne symbole dosięgają wszystkich obszarów świata w którym żyjemy.

drzewo życia
Drzewo życia

W kontekście świętej geometrii najciekawszy elementem jest jednak Sześcian Metatrona. Otrzymamy go jeśli połączymy środki wszystkich okręgów wchodzących w skład Owocu życia. Jeżeli dobrze się przyjrzymy, to zauważymy na jego planie wszystkie bryły platońskie poza dwunastościanem (czworościan, sześcian, ośmiościan i dwudziestościan).

Sześcian Metatrona
Sześcian Metatrona

Owe zależności mogą wydawać się nieistotne jednak otrzymane wzory odnoszą się do wielu dziedzin nauki i wręcz idealnie je odwzorowują. Fenomen kwiatu życia polega na tym, że to praktycznie nie możliwe aby jakiś przypadkowy wzór tłumaczył tak wiele.

Badania Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci w pewnym okresie swojego istnienia był zafascynowany kwiatem życia i jego proporcjami. Dogłębne przestudiowanie charakterystyki symbolu, poskutkowało stosowaniem w jego malowidłach wzorów wywodzących się z kwiatu życia. Zafascynowanie podziałem przez Leonarda widać nawet w jednym z jego najsłynniejszych szkiców – “człowiek Witruwiański“. Faktycznie nakładając omawiany wzór na dzieła Leonarda widać pewne zależności.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Korzyści płynące z kwiatu życia

W kontekście naszego istnienia duchowego, kwiat życia może przynieść bardzo pozytywne skutki. Jego istnienie w miejscu w którym przebywamy może sprawić, że zniknie z niego cała negatywna energia i stworzy się kojąca atmosfera. Może więc być amuletem oczyszczającym pomieszczenia ze złej energii.

Kwiat życia oddziałuje na człowieka i sprawia, że opuszają go zmartwienia, stres i czuje się niesamowicie spokojny. Takie okoliczności bardzo sprzyjają medytacji i osobistej refleksji.

Kwiat życia a Kościół

Według wielu entuzjastów kwiat życia wytwarza szczególne fale o wyjątkowej mocy, które mogą się rozprzestrzeniać i wpływać na naszą rzeczywistość. Fale mają sprawiać, że środowisko w którym się znajdują staje się zharmonizowane z naturą i zrównoważone. Można powiedzieć wiec, że wprowadza harmonie i ład tam gdzie tego potrzeba.

Przyjęło się również, że kwiat życia mocno oddziałuje na żywność i wpływa na jej konserwacje za sprawą swoich fal. Zalecane jest umieszczanie symbolu w miejscach przechowywania żywności, aby zachować jej świeżość. Mówi się również, że kwiat życia pochłania złą energię z jedzenia. Dotyczy to głównie mięsa, które może być nią przepełnione z uwagi na cierpienie zwierząt. Z tego powodu stosuje się specjalne podkładki z tym symbolem, którą kładziemy pod talerze i w ten sposób zapewniamy sobie ochronę.

Zastosowań kwiatu życia jest jednak dużo więcej. Wielu ludzi stosuje go jako talizman ochronny z którym nigdy się nie rozstaje. Pojawia się też wiele głosów twierdzących, że symbol pomógł im wyleczyć przewlekłe choroby i ma właściwości uzdrawiające. Symbol używany jest również jako neutralizator promieniowania elektromagnetycznego, czyli tzw. odpromiennik.

sklep myslczlowieku

Z powyższych powodów oraz intrygującego wyglądu, kwiat życia jest często wykorzystywanym motywem. Znajdziemy go na grafikach, ubraniach, elementach dekoracyjnych oraz tatuażach.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

1 komentarz do “Kwiat Życia: Symbol Początku i Świętej Geometrii”

  1. Na przestrzeni wieków wiele symboli bylo przekształcanych tak aby ich energia przez nie wysłana byla zla. Ostatnio kilka razy natknęłam sie na informacje, ze ta sama sytuacja zadziala sie w przypadku kwiatu zycia. I tak otoczony jednym okregiem z zewnatrz jest on dobry, a podwojnym okregiem (podwojna linia) zly. Czytalam o tym w literaturze niemieckojezycznej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *