Dzieci indygo

Dzieci Indygo ( kryształowe ) – Kto to ? Jak je rozpoznać ?

Dzieci indygo to termin który określa zarówno dzieci jak i dorosłych, a odnosi się do świadomości duchowej i postrzegania świata. Dziecko indygo jest człowiekiem który ma pewną misję w życiu i stara się ja wypełniać w pełni uczciwie, bez wchodzenia w konflikty.

Co to jest dziecko indygo?


Dziecko indygo, inaczej dziecko kryształowe, to wyjątkowa osoba która przybyła na ten świat aby dokonać zmiany i przebudzenia duchowego ludzkości. Uważa się, że dzieci indygo potrafią dostrzec więcej w otaczającym go świecie oraz ludziach.

Dzieci kryształowe obdarzone są starymi duszami (dusze które przetrwały już wiele wcieleń i są na wyższym poziomie świadomości, są nimi również np. osoby urodzone pod liczbami mistrzowskimi) i trudno jest im odnaleźć się w środowisku rówieśników, ponieważ znacznie przewyższają je poziomem rozumienia świata. Takie osoby posiadają również wyjątkowe umiejętności duchowe i silną intuicję.

Dzieci Indygo są świadome swojej wyjątkowości i mają silnie wyrobione poglądy na świat, których nie da się zmienić przez naciski innych osób. Dodatkowo z reguły nie potrafią działać według szeroko przyjętych zasad i nie czują potrzeby usprawiedliwiania swojego postępowania. Ich czyny są zazwyczaj impulsywne i mimo, że są osobami wrażliwymi to często potrafią być przyczyną mentalnego bólu.

Problemy z diagnozą dzieci indygo

Dzieci Indygo Cechy

Koncepcja kryształowych dzieci jest krytykowana szczególnie za przypisywanie wyjątkowych cech swoim dzieciom w celu ich wyróżnienia lub usprawiedliwienia nieodpowiedniego działania. Często rodzice lekceważą przez to symptomy poważnej choroby – ADHD, nie zauważając problemów psychicznych dziecka, a nawet szczycąc się jego wyjątkowością. Takie działanie często powoduje ogromne problemy rozwoju dziecka.

Czytaj też:  Bliźniacze dusze - Poznaj przeznaczoną Ci osobę

Z drugiej strony zdarza się również błędne diagnozowanie dzieci indygo jako chorych na ADHD. Często ich zmienne nastroje i upartość w podążaniu za własną myślą sprawiają, że są poddawane leczeniu w bardzo młodym wieku. Niestety taka terapia nie pozostaje dla dziecka bez znaczenia i sprawia, że kończy z poszukiwaniem prawdy.

Takie działanie to siłowe wymuszenie zmiany ścieżki życiowej przez dziecko i prowadzi do depresji uzależnień a nawet prób samobójczych.

10 cech dzieci indygo

  1. Masz wysokie oczekiwania wobec siebie i innych – jesteś bardzo samokrytyczny wobec swojej osoby i wydaje Ci się naturalnym, że odnajdujesz się lepiej w codziennym życiu od innych. Nie lubisz kiedy Twoi rozmówcy lub współpracownicy nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań.
  2. Bywasz arogantem – czasami jesteś przesadnie pewny siebie przez co zachowujesz się arogancko.
  3. Czujesz się wyjątkowy – wiesz, że jesteś obdarzony darem który odróżnia Cie od innych ludzi, zazwyczaj nie wiesz jednak co to jest.
  4. Jesteś spostrzegawczy – potrafisz zarówno w sytuacjach życiowych jaki i u innych ludzi, dostrzec szczegóły które umykają innym. To dodatkowo upewnia Cię w działaniu i sprawia, że trudniej coś przed Tobą ukryć.
  5. Łatwo irytuje Cię zachowanie innych – duża świadomość i szerokie spojrzenie na niektóre sprawy, powodują że ludzie często Cie nie rozumieją. Taki stan rzeczy trudno Ci zrozumieć bo mierzysz innych swoją miarą. Frustruje Cie również nieświadomość społeczna.
  6. Potrafisz się skoncentrować – kiedy skupisz się na danym problemie bardzo ciężko Cie rozproszyć i w spokoju dążysz do jego rozwiązania.
  7. Jesteś kreatywny – potrafisz być autorem znakomitego pomysłu lub jesteś artystycznie uzdolniony. Nie koniecznie ładnie rysujesz, ale nie sprawia Ci problemu zrobić coś z niczego.
  8. Bywasz zagubiony – czasami Twoja wyjątkowość sprawia, że towarzystwo innych ludzi Ci nie odpowiada. Chociaż potrafisz się odnaleźć w towarzystwie to masz skłonności do bycia samotnikiem.
  9. Myślisz przewrotnie – zazwyczaj samodzielnie próbujesz weryfikować stan rzeczy, nawet jeżeli inni postrzegają coś za normalne. Często dostrzegasz łatwiejszą w Twoim odczuciu rozwiązania
  10. Nie lubisz niepotrzebnego wysiłku – zawsze starasz się osiągnąć wyznaczony cel jak najłatwiejszym sposobem.
Kryształowe dzieci

Uczciwość dzieci indygo

Głównym zadaniem dziecka indygo jest dociekanie prawdy. Doskonale rozpoznają fałsz i kłamstwa powielające się wokół, dlatego przez dorosłych zazwyczaj uważane są za wścibskie, uparte i przemądrzałe. Pragnienie szerzenia prawdy jest zapisane w ich duszy i jest to sposób w jaki chcą naprawić ten świat i dokonać przebudzenia duchowego.

Czytaj też:  Mandale - Relaksujące Wzory dla Umysłu i Ducha

Bez wątpienia uczciwość to cecha która najbardziej wyróżnia kryształowe dzieci. Jest to dla nich coś naturalnego i nie widzą innego sposoby na życie niż trwanie w prawdzie. Nawet pod naciskami nie są w stanie sprzeciwić się swojemu sumieniu ponieważ czują, że jedynie prawdą mogą coś zmienić.

About Daniel Nurek

Daniel NurekNazywam się Danie Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Dodaj komentarz