Dzieci indygo

Dzieci Indygo ( kryształowe ) – Kto to ? Jak je rozpoznać ?

Dzieci indygo to termin który określa zarówno dzieci jak i dorosłych, a odnosi się do świadomości duchowej i postrzegania świata. Dziecko indygo jest człowiekiem który ma pewną misję w życiu i stara się ja wypełniać w pełni uczciwie, bez wchodzenia w konflikty.

Co to jest dziecko indygo?


Dziecko indygo, inaczej dziecko kryształowe, to wyjątkowa osoba która przybyła na ten świat aby dokonać zmiany i przebudzenia duchowego ludzkości. Uważa się, że dzieci indygo potrafią dostrzec więcej w otaczającym go świecie oraz ludziach.

Dzieci kryształowe obdarzone są starymi duszami (dusze które przetrwały już wiele wcieleń i są na wyższym poziomie świadomości, są nimi również np. osoby urodzone pod liczbami mistrzowskimi. Rodzaj duszy sprawdzisz w naszym kalkulatorze na wiek duszy) i trudno jest im odnaleźć się w środowisku rówieśników, ponieważ znacznie przewyższają je poziomem rozumienia świata. Takie osoby posiadają również wyjątkowe umiejętności duchowe i silną intuicję.

Dzieci Indygo są świadome swojej wyjątkowości i mają silnie wyrobione poglądy na świat, których nie da się zmienić przez naciski innych osób. Dodatkowo z reguły nie potrafią działać według szeroko przyjętych zasad i nie czują potrzeby usprawiedliwiania swojego postępowania. Ich czyny są zazwyczaj impulsywne i mimo, że są osobami wrażliwymi to często potrafią być przyczyną mentalnego bólu.

Problemy z diagnozą dzieci indygo

Dzieci Indygo Cechy

Koncepcja kryształowych dzieci jest krytykowana szczególnie za przypisywanie wyjątkowych cech swoim dzieciom w celu ich wyróżnienia lub usprawiedliwienia nieodpowiedniego działania. Często rodzice lekceważą przez to symptomy poważnej choroby – ADHD, nie zauważając problemów psychicznych dziecka, a nawet szczycąc się jego wyjątkowością. Takie działanie często powoduje ogromne problemy rozwoju dziecka.

  Kalendarz księżycowy – czy warto go mieć?

Z drugiej strony zdarza się również błędne diagnozowanie dzieci indygo jako chorych na ADHD. Często ich zmienne nastroje i upartość w podążaniu za własną myślą sprawiają, że są poddawane leczeniu w bardzo młodym wieku. Niestety taka terapia nie pozostaje dla dziecka bez znaczenia i sprawia, że kończy z poszukiwaniem prawdy.

Takie działanie to siłowe wymuszenie zmiany ścieżki życiowej przez dziecko i prowadzi do depresji uzależnień a nawet prób samobójczych.

10 cech dzieci indygo

 1. Masz wysokie oczekiwania wobec siebie i innych – jesteś bardzo samokrytyczny wobec swojej osoby i wydaje Ci się naturalnym, że odnajdujesz się lepiej w codziennym życiu od innych. Nie lubisz kiedy Twoi rozmówcy lub współpracownicy nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań.
 2. Bywasz arogantem – czasami jesteś przesadnie pewny siebie przez co zachowujesz się arogancko.
 3. Czujesz się wyjątkowy – wiesz, że jesteś obdarzony darem który odróżnia Cie od innych ludzi, zazwyczaj nie wiesz jednak co to jest.
 4. Jesteś spostrzegawczy – potrafisz zarówno w sytuacjach życiowych jaki i u innych ludzi, dostrzec szczegóły które umykają innym. To dodatkowo upewnia Cię w działaniu i sprawia, że trudniej coś przed Tobą ukryć.
 5. Łatwo irytuje Cię zachowanie innych – duża świadomość i szerokie spojrzenie na niektóre sprawy, powodują że ludzie często Cie nie rozumieją. Taki stan rzeczy trudno Ci zrozumieć bo mierzysz innych swoją miarą. Frustruje Cie również nieświadomość społeczna.
 6. Potrafisz się skoncentrować – kiedy skupisz się na danym problemie bardzo ciężko Cie rozproszyć i w spokoju dążysz do jego rozwiązania.
 7. Jesteś kreatywny – potrafisz być autorem znakomitego pomysłu lub jesteś artystycznie uzdolniony. Nie koniecznie ładnie rysujesz, ale nie sprawia Ci problemu zrobić coś z niczego.
 8. Bywasz zagubiony – czasami Twoja wyjątkowość sprawia, że towarzystwo innych ludzi Ci nie odpowiada. Chociaż potrafisz się odnaleźć w towarzystwie to masz skłonności do bycia samotnikiem.
 9. Myślisz przewrotnie – zazwyczaj samodzielnie próbujesz weryfikować stan rzeczy, nawet jeżeli inni postrzegają coś za normalne. Często dostrzegasz łatwiejszą w Twoim odczuciu rozwiązania
 10. Nie lubisz niepotrzebnego wysiłku – zawsze starasz się osiągnąć wyznaczony cel jak najłatwiejszym sposobem.
Kryształowe dzieci

Uczciwość dzieci indygo

Głównym zadaniem dziecka indygo jest dociekanie prawdy. Doskonale rozpoznają fałsz i kłamstwa powielające się wokół, dlatego przez dorosłych zazwyczaj uważane są za wścibskie, uparte i przemądrzałe. Pragnienie szerzenia prawdy jest zapisane w ich duszy i jest to sposób w jaki chcą naprawić ten świat i dokonać przebudzenia duchowego.

  Pola morficzne i rezonans morficzny - co to jest?

Bez wątpienia uczciwość to cecha która najbardziej wyróżnia kryształowe dzieci. Jest to dla nich coś naturalnego i nie widzą innego sposoby na życie niż trwanie w prawdzie. Nawet pod naciskami nie są w stanie sprzeciwić się swojemu sumieniu ponieważ czują, że jedynie prawdą mogą coś zmienić.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

13 komentarzy do “Dzieci Indygo ( kryształowe ) – Kto to ? Jak je rozpoznać ?”

 1. Indygo są “wrzuceni” w ciężką rzeczywistość naszego świata a by uświadomić sobie kim są.
  Ciężka i przytłaczająca rzeczywistość to świat w którym Indygo ma się odkodować. Nikt nie wie kim są , nawet sami zainteresowani a tym bardziej rodzic , nauczyciel czy szkoła. Sami Indygo muszą się “odkodować” – ani ty , ani nauczyciel , psycholog ,…nikt nic nie zrobi by ich poprowadzić. Indygo mają własnych opiekunów (przewodników) więc żaden człowiek nie jest w stanie nadać im celu , zrozumieć , poprowadzić, itd.
  To jest wbrew ich rozumowaniu świata – nie uznają autorytetów !!!. Napompowanie umysłu Indygo “ziemskimi nauczaniem” jest wbrew temu do czego są stworzone i temu co same wybiorą gdy się odkryją (odkodują).
  To nie jest tak że dziecko Indygo już wie kim jest i jaki ma cel w życiu. To nie jest tak że to są “geniusze fizyki jądrowej” w wieku 5 lat.
  To tak nie działa niestety jak wielu myśli lub podejrzewa o to swoje dzieci. Podam kilka cech Indygo:
  – sprawiają wrażenie nietowarzyskich, jeśli przebywają w towarzystwie osób niepodobnych do nich.
  Mogą budzić zazdrość ludzi przez co są podświadomie odpychane
  – skłonne do złych nawyków i uzależnień
  Mogą pozbyć się każdego uzależnienia w sposób jaki innym zajmie sporo czasu i energii
  – czują się starsze niż faktycznie są (tak jakby nie miały na przykład 13 lat, lecz 43 a z późnym wiekiem wyglądają dużo młodziej od rówieśników )
  – mają wysoką samoocenę, są bardzo pewne siebie, niezależne i dumne, nawet w sytuacjach upokarzających, konfliktowe.
  – w okresie dojrzewania skłonne są do stanów depresyjnych,często mają myśli samobójcze.
  – zdolne są do wściekłości i brutalności, jeśli napotykają na ścianę niezrozumienia i obojętności
  – są osobami głębokiej duchowości, choć nie akceptujądogmatów religijnych które wyznają ludzie.
  – nie znoszą sytuacji, kiedy są zmuszone do robienia czegokolwiek tylko dlatego, że „tak powinno być” lub „wszyscy tak robią”.
  – mają problemy z koncentracją i nauką w szkole (buntownicy , aspołeczni )
  Indygo to nie są dzieci/dorośli o niebieskich oczach z filmów Science-fiction. To nie są dzieci rodem z programu “Mam talent” .
  Duchowość jako cel – to druga część Indygo! a nie zabawianie gawiedzi tańcząc na scenie.
  Ludzie poprzez kulturę ziemską (filmy, fantastykę, książki, komiksy, gry, teorie spiskowe, itp) nadali cechy które nie mając nic wspólnego z Indygo. To graniczy z farsą a nie prawdą. Co gorsza że te działania (przypisywanie cech) powodują odwrotny efekt – blokują wewnętrzny rozwój Indygo!. Możliwe że jest to element obronny systemu który zarządza niewolnikami (ludźmi).
  Bycie Indygo jest bardzo przyziemne gdyż tylko poruszając się po poziomie ludzi mogą odkryć sferę duchową na której to toczy się praca/cel/misja Indygo. Poprzez zrozumienie pewnych mechanizmów świata ludzi mogą się odkryć duchowo. Inaczej mielibyśmy wszędzie pełno ludzi Indygo którzy są na każdym rogu ulicy i działających z misją ratowania świata ludzi.

  1. Panie Ryszardzie skąd taka opinia ?
   Wszystkie te objawy są również przypisywane ludziom chorym na chorobę dwubiegunową.
   Czy uważa Pan ze są tu jakieś powiazania miedzy indygo a tą choroba ?

   Pozdrawiam

   1. masa błędnych diagnoz, z braku wiedzy. Myślisz że trudno nie zwariować będąc indygo w tym świecie? Czujesz, widzisz więcej a reszta jest dla Ciebie jak roboty… bez emocji, uczuć.. no jest mega ciężko a myśli samobójcze towarzyszą od dziecka jeśli można tak powiedzieć, bo urodziłem się stary. Stary malutki na mnie mówili. Nie sypiałem prawie za niemowlaka, w przedszkolu również, 2lata i jeździłem na 2 kółkach na rowerze, szybko czytałem płynnie i zapowiadałem się na złote dziecko. W 4kl system mnie pokonał i odpuściłem edukacje. Teraz jestem bogaty, szczęśliwy (o ile można tak powiedzieć będąc indygo, bo to sporna kwestia:)). Edukacja dzieli półkule mozgowe na dwie części jeśli chodzi o pracę, a powinno się “zasklepiać” czyli łączyć, współpracować. Płat czołowy

  2. bardzo dobrze ujęte. do tego jestem introwertykiem i telepata. nie ma celu ratowania świata. ale jest wysoka intuicja . która nie wiem czemu kieruje moimi poczynaniami. i jakoś życie idzie do przodu. spotyka się ludzi na swojej drodze którzy zmieniają życie. czy to przez to że ich spotkaliśmy. czy musieliśmy spotkać. nie tylko moje ale i ich się też zmienia. i ich światopogląd. 792 089 051 sms

 2. Dan odpowiadam, różnica między osobami chorymi na chorobę afektywna dwubiegunową, a Indygo to przede wszystkim zmysł kreatywny. Osoby dwubiegunowe mają go wrodzony i przejawia się on już od dziecka, jest łatwo dostrzegalny dla zwykłego człowieka, natomiast Indygo, o ile w ogóle mają ta cechę(bo nie wszyscy) posiedli ją podczas stymulacji rozwoju ducha, wykonania jakiejś pracy na rzecz swego ducha i są świadomi, że jest to narzędzie relaksu dla ich zmęczonych zmysłów i główki ??

 3. Po pierwsze jeśli chodzi o artykuł to niestety jest laicki. Dzieci Indygo to nie dzieci Kryształowe, tylko pierwsze pokolenie dusz z trzech, które przybyły tu wprowadzić epokowe zmiany na Ziemii. Dzieci Kryształowe są drugim pokoleniem, a Tęczowe trzecim. Nazwy tych pokoleń biorą się od koloru ich aury. Są to kolory najwyższych Czakramów. Wysokowibracyjne. Zadaniem Indygo było i w zasadzie to nadal jest zniszczenie starych, nieprzydatnych struktur systemowych. Następne są dzieci Kryształowe, których zadaniem jest budowa nowych, korzystnych struktur. Na końcu Kryształowe mają zadbać o harmonię.

 4. Tylko, że dzieci indygo nie można wiecznie nazywać “dziećmi” ot taka mała ciekawostka. Sam prowadzę o tym forum ostatnio widzę jednak, że wątek odżył, bo kiedyś to zagadnienie utożsamiało się z końcem świata w roku 2012, a rok przeminął i nie stało się nic. Chętnych do pogawędki zapraszam do siebie ale nie wiem czy można tutaj linkować adresy.

 5. Rewelka, jak bym czytał o kimś znajomym i nie piszę tego aby zwrócić na siebie uwagę. Kolega podesłał mi link do tego co opisujecie Państwo. Jestem. Pod wrażeniem. Pozdrawiam

 6. Szukałam informacji dla siebie, a znalazłam o swojej córce.. tylko jak jej powiedzieć, ze jest kryształowym dzieckiem? Moze byc sceptyczna.. Ma numer mistrzowski 33, ja rownież 33.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *