Soda oczyszczona na zęby

Soda oczyszczona na zęby – Wybiela czy niszczy ?

Istnieje wiele domowych sposobów na wybielanie zębów. Większość z nich to jednak tylko mity. Soda oczyszczona stanowi tutaj wyjątek i faktycznie sprawi, że nasze zęby staną się bielsze. Może się więc wydawać, że nie warto płacić tysiące złotych na zabiegi stomatologiczne, jednak soda oczyszczona stosowana na zęby ma też skutki uboczne.

Stara metoda na biały uśmiech

Metoda takiego wybielania zębów znana jest od pokoleń i już nasze babcie oraz dziadkowie ją stosowali. Oczywiści kilkadziesiąt lat temu nie było wielu alternatyw i biały uśmiech trzeba było zagwarantować sobie domowymi sposobami. Do dzisiaj na ten sposób decyduje się wielu ludzi z uwagi na łatwy dostęp i niską cenę sody. Trudno wyobrazić sobie mniej kosztowną metodę na białe szkliwo. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest wykorzystywane także w czasach obecnych, z reguły na swoją skuteczność.

Ta metoda faktycznie działa a stosowanie jest dziecinnie proste – wystarczy nałożyć sodę na szczoteczkę i szorować zęby dokładnie tak samo jak w przypadku klasycznej pasty. Musimy pamiętać, że soda oczyszczona nie służy do mycia zębów a jedynie je wybiela. Ze sposobu najlepiej korzystać przed myciem zębów, unikniemy w ten sposób nieprzyjemnego posmaku sody.

Czy warto wybielać zęby sodą oczyszczoną ?

Soda stanowi składnik niektórych spośród dostępnych past do zębów, co może sugerować, że wykorzystanie tego środka jest całkowicie bezpieczne i działa. Musimy jednak pamiętać, że jej ilość jest bardzo mała i nie odgrywa kluczowej roli.

Działanie sody oczyszczanej na zęby nie wynika z jej właściwości chemicznych i jest bardziej prymitywne niż może się wydawać. Wybielanie tą metoda działa na zasadzie ścierania osadu z powierzchni zęba. Już samo to powinno dać nam do myślenia – skoro soda usuwa osady przez tarcie to czy nie uszkodzi szkliwa naszych zębów ? Faktycznie jest to główne zagrożenie, a podkreślają to opinie stomatologów i specjalistów w tej dziedzinie.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Efekt jest taki, że z reguły tani, błyskawiczny i bezbolesny sposób na wybielanie zębów przynosi nam wiele negatywnych skutków. Po pierwszych tygodniach używania wszystko wydają się działać, ale problemy pojawiają się później. Uszkodzenie naszego szkliwa powoduje większą podatność na próchnicę i nadwrażliwość zębów. Dodatkowo, może się okazać, że nasze pierwotnie wybielone zęby po kilku tygodniach przybierają jeszcze mniej atrakcyjny kolor niż przed zabiegiem. Mając to wszystko na uwadze, widzimy, że stosowanie tego domowego środka może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Z pewnością znajda się osoby które są fanami tego rozwiązania i przez lata stosowania nie wystąpiły u nich żadne powikłania. Oczywiście to możliwe, bo przecież uzębienie każdego z nas jest inne. Istotna jest też kwestia nacisku na szczoteczkę – jeżeli nie dociskamy jej mocno do zębów to nasze szkliwo będzie bezpieczne. Problem jest tutaj własnie wyczucie tej granicy. Patrząc całościowo nie zachęcam więc do stosowania tej metody. Jeżeli jednak masz ochotę spróbować to jedne nałożenie sody oczyszczonej na zęby nie zrobi problemu. Długotrwałe używanie sody będzie z pewnością złym pomysłem.

sklep myslczlowieku

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *