Oczyszczanie jelit siemieniem lnianym

Oczyszczanie jelit siemieniem lnianym – Kuracja

Naturalnym procesem dla naszego organizmu jest odkładanie się złogów w jelitach. Nie jest to zabójcze, jednak zanieczyszczone jelita z pewnością wpłyną negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Najlepszym i równocześnie naturalnym sposobem na ten problem jest oczyszczanie jelit siemieniem lnianym. Duża zawartość błonnika i liczne składniki odżywcze okazują się tutaj zbawienne.

Siemię lniane – bogactwo składników odżywczych

Za zdrowotne działanie siemienia lnianego odpowiadają 3 jego składniki. :

  • Błonnik – nasiona zawierają dwa rodzaje błonnika – rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Ten pierwszy opóźnia opróżnianie żołądka z pokarmu, dzięki czemu po zjedzenie posiłku dłużej nie odczuwamy głodu. Błonnik nierozpuszczalny powoduje powiększenie objętości kału co pobudza perystaltykę jelit. W konsekwencji wypróżnienia są bardziej regularne a naszej jelita oczyszczone.
  • Lignany – to związki bioaktywne mające pozytywny wpływ na układ krążenia. Regulują działanie hormonów i redukują ryzyko zachorowania na raka piersi lub jajnika, dlatego są szczególnie polecane kobietą. Lingany mają też inne właściwości zdrowotne np. niwelują poziom złego cholesterolu we krwi. Siemię lniane zawiera najwięcej linganów ze wszystkich produktów spożywczych.
  • Kwasy tłuszczowe omega-3 – Kwasy omega-3 zapobiegają chorobom i umożliwiają zachować młodość na dłużej. Jeżeli tylko przyjmujemy kwasy omega-3 w odpowiednich dawkach to unikniemy chorób serca, poprawimy wzrok lub poprawimy pracę mózgu. Są też bardzo ważne dla kobiet w ciąży i dzieci.

Zawartość każdego z tych składników jest na wysokim poziome, dlatego siemię lniane jest tak cenione przez lekarzy i specjalistów leczenia naturalnego.

Jak siemię lniane oczyszcza jelita

Mimo, że siemię lniane jest cenione za swoje prozdrowotne działanie w wielu obszarach organizmu to łagodzenie dolegliwości żołądkowych i jelitowych jest najbardziej znane. Oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj błonnik który wspomaga nasze trawienie, przesuwanie pokarmu w jelitach i zapobiega zaparciom.

W ostatnich latach dużo mówi się o niszczeniu flory bakteryjnej wspomagającej oczyszczanie jelit ze złogów za sprawą antybiotyków. To właśnie siemię lniane stanowi pożywanie dla tych dobrych bakterii bytujących w jelitach. Czyli w ten sposób siemię również pośrednio usprawnia nasze trawienie. Dodatkowo połączone z wodą charakteryzuje się kisielowatą konsystencją. Roztwór w takiej gęstości odznacza się działaniem osłonowym i łagodzącym bóle układu pokarmowego.

Semie lniane na oczyszczenie jelit

Oczyszczanie jelit siemieniem lnianym – kuracja

Już jednodniowa kuracja oczyszczająca na bazie siemienia przynosi efekty. Bardzo ważne jest przy tym spożywanie większych ilości wody (ok 2 litry dziennie), w przeciwnym wypadku możemy zmagać się z zaparciami. Siemię możemy spożywać w dowolny sposób, ja polecam jednak dwie metody:

  • Z wodą i cytryną – Jedną, czubato usypaną łyżkę zmielonego siemienia mieszamy w szklance z gorącą wodą. Dodajemy troszkę soku z cytryny i odstawiamy do napęcznienia. Pijemy kilka szklanek jednego dnia, po czym robimy ok. tygodnia przerwy.
  • Z kefirem – Opcja na zimno. Do 100 ml kefiru dodajemy łyżkę siemienia lnianego. W tym przypadku również pijemy kilkukrotnie jednego dnia następnie robimy przerwę.

About Katarzyna Niemczyk

sklep myslczlowieku

Jestem Kasia. Kilka lat temu mój styl życia i złe nawyki żywieniowe doprowadziły mnie do fatalnej kondycji zdrowotnej i psychicznej. Nastąpił jednak przełom i po zrzuceniu wielu kilogramów, rozpoczęłam nowe życie. Teraz jestem zafascynowana zdrowym odżywianiem i wszystkim co z nim związane. Uwielbiam też testować nowe przepisy, mikstury i bogactwa medycyny naturalnej.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *