Rezonans Schumanna

Rezonans Schumanna – co to? Sprawdź odczyt z dzisiaj online

Rezonans Schumana to zjawisko, które nieustannie oddziałuje na człowieka i wszystkie organizmy znajdujące się na Ziemi – z tego powodu został nazwany nawet pulsem Ziemi. Zobacz jaki ma wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie oraz jakie konsekwencje może mieć zmiana jego częstotliwości. Poniżej sprawdzisz też aktualną wartość fali Schumanna na dzisiaj oraz zapisy historyczne.

Co to jest Rezonans Schumanna?

Rezonans Schumanna możemy tłumaczyć jako zjawisko ziemskich fal stojących, które zostało odkryte, a jego wartości wyliczone przez niemieckiego fizyka, Winfrieda Otto Schumanna w 1952 roku. Schumann dostrzegł, że jonosfera i powierzchnia Ziemi kreują układ dwóch sfer, które oddziałują na siebie i zachowują się jak wnęka rezonansowa. W dalszym kroku naukowiec określił nawet częstotliwości rezonansowe.

Sposób powstawania rezonansu Schumanna nie jest do końca poznany, jednak najprawdopodobniej zasilają go wyładowania elektryczne (na całej Ziemi w ciągu jednej sekundy dochodzi do ok. 100 wyładowań) lub burze magnetyczne powstające w wyniku aktywności słońca. Możliwe jest również, że oba czynniki mają tutaj znaczenie.

Streszczając wszystko najprostszym językiem – Rezonans Schumanna dowodzi, że nasza planeta nieustannie emituje pewne fale elektromagnetyczne, którym bez przerwy poddawane jest każde stworzenie i rzecz znajdująca się na niej. Czytaj dalej, a dowiesz się dlaczego to takie istotne.

Wpływ Rezonansu Schumanna na człowieka

Elektromagnetyczna częstotliwość Ziemi, odnotowywana przez lata po pierwszym odczycie wynosiła 7,83 Hz. Nie było by w tym nic zadziwiającego, gdyby nie to, że 7,83 Hz to również częstotliwość w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu. Oznacza to, że częstotliwość planety i pracy naszego mózgu była idealnie zgrana.

Całym procesem na pewnym etapie zainteresowała się Agencja Kosmiczna NASA. Wyniki ich badań okazały się niezmiernie ciekawe, otóż doszli oni do wniosku, że osoby niedoświadczające pulsu planety mają bardziej niespokojny umysł oraz problem z harmonizacją swoich działań i uwagą. Od strony fizycznej pojawiają się natomiast bóle i zawroty głowy oraz choroba lokomocyjna. Z myślą o astronautach znajdujących się poza Ziemią stworzono nawet specjalne urządzenie, które emitowało fale o częstotliwości 7,83 Hz i faktycznie pomagało ludziom poza naszą planetą.

Znacznie Rezonansu Schumanna dla człowieka

Wcześniej podkreślaliśmy, że poziom 7,83 Hz był odczytywany przez wiele lat po zaobserwowaniu zjawiska. W historii odczytów możemy zauważyć jednak, że wartości zaczęły gwałtownie rosnąć i fluktuować po 2014 roku, momentami osiągając wartości dochodzące do 40 Hz! Takie wartości niepokoiły osoby zainteresowane tematem, ponieważ wpływ wyższych częstotliwości nie był zbadany. W ostatnim czasie poziomy uległy jednak unormowaniu, chociaż w dalszym ciągu zdarzają się dni kiedy wskaźnik pokazuje bardzo niestandardowe odczyty.

  Pranayama - Co To Jest i Jak Działa?

Wiemy już, że brak docierającego rezonansu Schumanna do naszego organizmu może przynosić niepożądane efekty, ale co w przypadku kiedy jego wartość się zmienia? Jak można się domyślać nie daje to pozytywnych efektów. Niestety nie pojawiły się jeszcze odpowiednie badania, które jednoznacznie potwierdzą dolegliwości, jednak z reguły będziemy odczuwać problemy psychiczne i delikatne bodźce fizyczne:

 • Nadmierne pobudzenie lub osłabienie
 • Nieumiejętność radzenia sobie z emocjami
 • Niepokój
 • Rozkojarzenie
 • Uderzenia gorąca
 • Zawroty głowy
 • Nieregularne bicie serca, które sami odczuwamy
 • Odczuwanie głodu gdy jesteśmy najedzeni
 • Ciężki oddech
 • Napięcie

Oczywiście to bardzo ogólne objawy, które mogą być spowodowane innymi czynnikami. Jeżeli jednak coś Cię niepokoi, sprawdź aktualny odczyt rezonansu i zobacz jakie wartości przyjmuje – być może on jest przyczyną Twojego problemu.

Czy zmiana ma jakieś pozytywne aspekty? Istnieje teoria mówiąca, ze każda zmiana fali Schumanna na wyższe, ma wpływ na energię Ziemi i świadomość ludzi, dzięki czemu łatwiej zrozumieć nam otaczający świat i znaleźć swoją drogę życiową, a odczuwane dolegliwości towarzyszą jedynie procesowi “dostrajania” naszego mózgu do nowych częstotliwości. Według tej teorii człowiek powinien skupić się na jak najlepszym przystosowaniu do nowych warunków. Pomocna w tym procesie ma być praca z własnym rozumem – medytacja i wyciszenie, kontakt z naturą, rozwój duchowy, wsłuchanie się w swoją intuicję. Zalecany jest również aktywny tryb życia, dbanie o swoje ciało i zwracanie uwagi na to co jemy.

Aktualny Rezonans Schumanna – sprawdź odczyt z dzisiaj

Z pewnością interesuje Cię aktualne odczyty omawianego wskaźnika i zastanawiasz się gdzie je sprawdzić. Na szczęście jest to możliwe, ponieważ stacja badawcza Tomsk zlokalizowana na Syberii, prowadzi nieustanny odczyt i prezentuje go online. Sam odczyt wykresów nie jest jednak oczywisty dla każdego, dlatego polecamy stronę stworzoną przez pasjonatów tego tematu, gdzie znajdziemy codziennie aktualizowane informacje od rezonansie Schumanna -> Przejdź do strony

  Psychologia kolorów - jak kolory wpływają na samopoczucie?

Na górze strony znajdziesz dzisiejsze wykresy, a trochę niżej widnieją graficznie przedstawione wartości w postaci okręgów, w środku których znajdują się wartości dla aktualnego dnia. Wyczytasz z nich maksymalną i minimalną częstotliwość przez ostatnie 24 godziny oraz inne ciekawe parametry.

Rezonans Schumanna - odczyt online z dzisiaj
Rezonans Schumanna – odczyt online

Tutaj znajdziesz natomiast paski ukazujące odczyty dla ostatnich miesięcy i lat. Miejsca gdzie pojawia się bardzo dużo białego koloru, to czas w którym dochodziło do gwałtownej zmiany częstotliwości.

sklep myslczlowieku

Jeśli interesuje Cię temat szczególnych częstotliwości, koniecznie sprawdź nasz wpis o dźwiękach Solfeggio oraz częstotliwości 528 hz.

About Daniel Nurek

Nazywam się Daniel Nurek i jestem absolwentem Historii, który ciągle uwielbia poszerzać swoją wiedzę. Intrygują mnie nieznane kultury i sprawy niewyjaśnione, dlatego lubię pisać o rzeczach które innym wydają się dziwne lub wręcz nierealne. Uważam, że ciało i dusza człowieka skrywają przed nami wiele sekretów, które nieustannie staram się poznawać.

2 komentarze do “Rezonans Schumanna – co to? Sprawdź odczyt z dzisiaj online”

 1. Dzień dobry,
  skoro rezonans Schumanna ma tak istotne znaczenie dla naszej biologii,to dlaczego oficjalnie mało się o tym zjawisku pisze i mówi? Mam na myśli media głównego nurtu, a nie tylko strony internetowe dla zainteresowanych tą tematyką ludzi.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *